לאחר רגיעה של כמה שבועות, בימים האחרונים התחדשה המלחמה בין ארגון הפשע של מיכאל מור לארגונו של יריבו המר שמוליק הרוש. האחרון, שנחשב לראש ארגון הפשע הבולט היום באזור הצפון, התחזק בשבועות האחרונים בשני בכירים בארגונו של מור שהחליטו לערוק במפתיע לשורותיו.

"אחד העבריינים שהצטרף לשמוליק היה חשוד בעבר בהנחת המטען לאחותו, וגם היה מעורב בירי שבוצע לפני כמה שנים לעבר בני משפחתו של זיו אלוש, מי שנחשב לסגנו של הרוש, בזמן שהוא, אשתו וילדיו בילו באילת", מספר ל', עבריין בכיר תושב נהריה בשיחה עם mako. "אותו עבריין עריק נחשב לבכיר בארגון של מור, שספג עכשיו מכה אנושה ונשאר כמעט בלי חיילים בשטח. הרוש הפך למעשה למי ששולט על אזור הצפון".

אותו עבריין עריק, בשנות ה-40 לחייו, אשר מתגורר יחד עם אשתו וילדיו באחד היישובים הסמוכים לחיפה, נדהם לגלות בשבוע שעבר שעבריינים המזוהים עם מור הניחו מטען חבלה מתחת למכוניתה של אשתו, זאת אחרי שבלשי המשטרה ביחידה המרכזית במשטרת מחוז חוף עצרו ברגע האחרון את שני חשודים בעת הנחת המטען.

הפוסט החדש של מיכאל מור (צילום: מתוך instagram)
עצור ומפסיד את השטח. מיכאל מור|צילום: מתוך instagram

לאחר מעצרם התברר שהשניים משתייכים על פי החשד לארגונו של מור, ויעד החיסול, שכאמור ערק לאחרונה לארגונו של הרוש, מיהר לדבר עם הבוס החדש שלו ואנשיו, סיפר להם שאשתו וילדיו ניצו בנס, ודרש מהם לנקום את המעשה את הפחדני לדבריו. "למיכאל לא נשארו חיילים נאמנים בשטח וכולם עברו לשמוליק או חוסלו בהמשך על ידי אנשיו", מספר מקורב להרוש. "כולם בצפון יודעים ששמוליק שולט בשטח ולא מתעסקים איתו, אז הוא (מור) והחיילים שלו מנסים לפגוע בנשים וילדים, זה מראה על פחד".

כזכור, בין הרוש למור ישנה יריבות ותיקה ועקובה מדם, שקיבלה תפנית קטלנית אחרי שהרוש, ששימש במשך שנים כסגנו של מור, החליט להקים ארגון פשע עצמאי, ולדברי מור ואנשיו הוא זה שאחראי לחיסולו של אחיו של מור, בדרי, ומוקדם יותר השנה ניסה גם לחסל על פי החשד את אחיינו אבי מור וקרוב משפחתו אליאור שרעבי. כל פרשות הרצח בהן מעורב לכאורה הרוש, כמו גם ניסיון הרצח של מור ושרעבי, לא פוענחו עד היום.