אישה כבת 20 נהרגה היום (שלישי) בפיצוץ רכב מסוג טויטה ברחוב בריכת רם באשקלון. כוחות רפואה ומשטרה הוזעקו בעקבות דיווח על הרכב שעלה באש ואיתרו במקום מספר נפגעים, בהם ילדה בת 8 שפונתה במצב אנוש לבית החולים ברזילי בעיר. זאת, בנוסף לגבר בן 28 שפונה במצב בינוני וגבר כבן 45 שפונה במצב קל.

נ', היעד לחיסול, הינו עבריין למשטרה בתחום האלימות סמים ורכוש שהיה מקורב בעבר לראש ארגון הפשע, בני שלמה והוא מזוהה עם האחים אופיר ועמוס לביא. הוא לא נכח במכונית בעת הפיצוץ, ומי שהיו ברכב הם שני מקורביו שמוכרים למשטרה, ומשמשים שלוחה של האחים לביא בעיר.

"למעשה המכונית שייכת כנראה לאחיו של נ' ומפעיל המטען חשב שהוא במכונית והפעיל את המטען", ציין גורם במשטרה. מי שנהרגה מפיצוץ המטען היא בתו של אחד האנשים שנכחו ברכב. במשטרה חושדים שמדובר במלחמה בין אנשי ארגונו של שלום דומרני לאחים לביא על השליטה בעיר.

מטען החבלה הקטלני שהתפוצץ היה במשקל של כשני ק"ג, ומורכב מרימון רסס. ל-mako נודע כי הוא ככל הנראה הופעל באמצעות שלט או טלפון סלולרי. "שמענו פיצוץ מטורף. חשבנו שמדובר בגראד שנורה מעזה לעיר. ברחנו לממ"ד ואחרי כמה שניות יצאנו החוצה וראינו מכונית עולה באש", שחזר אחד השכנים מבניין סמוך לאירוע.

"התקבל דיווח על רכב שעולה באש. העקנו בזירה סיוע רפואי לילדה במצב אנוש ולפצוע בינוני כבן 40. כמו כן, למרבה הצער נקבע מותה של צעירה כבת 20 עקב אופי הפציעות והכוויות הקשות מהן סבלה", מסר מנחם בללו חובש וראש סניף איחוד הצלה באשקלון.

"זה פיגוע פלילי חסר תקדים במושגים של העיר אשקלון ובכלל", מציין גורם במשטרה, שם מעריכים כי מדובר  בחיסול חשבונות בין עבריינים באשקלון ומחוצה לה. "בשבועות האחרונים היו כמה ניסיונות חיסול בין עבריינים מקומיים בענייני שליטה על הלוואות וכספים", הסביר גורם במשטרה.

"היו כמה מקרים של רימוני רסס שנזרקו לעבר בתים, נעצרו עבריינים בכירים ונגד אחד הזוטרים הוגש כתב אישום", הוסיף. לפני כמה שבועות, התפוצץ מטען חבלה במכונית של עבריין מוכר למשטרה, שהיה מקורב לדומרני. איש לא נפגע והיעד היה ככול הנראה בנו שנוהג לנסוע ברכבו.