עובד במכללה האקדמית תל-אביב יפו נעצר היום (רביעי) אחרי שהתקבלה במשטרה תלונה על מצלמה נסתרת שהותקנה בשירותים במקום. המצלמה התגלתה על ידי ד', סטודנטית במוסד החינוכי, שהחליפה בגדים בתא השירותים. המשטרה תבקש מחר מבית המשפט להאריך את מעצרו של החשוד.

ד', שאיתרה את המצלמה, סיפרה ל-N12: "אני סטודנטית לפסיכולוגיה ונכנסתי היום לפני הצהריים להחליף בגדים. הנחתי את הטלפון בצד וכשהתכופפתי להרים אותו ראיתי מצלמה. החלטתי לצלם את המצלמה שנראתה חשודה מאוד. היא מיד נמשכה פנימה, הסתכלתי דרך חור והבנתי שיש חדר בצד השני".

ד' המשיכה: "אני הייתי מאוד נסערת ובכיתי, התקשרנו למשטרה שהגיעה לגבות עדות. דיברתי עם אחד העובדים ושאלתי אותו איך זה הגיוני שתהיה מצלמה. הוא אמר שזה לא הגיוני וביקש לראות איפה ראיתי אותה. הראיתי לו והיא כבר לא הייתה שם. לא חשדתי באף אחד, הוא הראשון מהמנהלה שראיתי כשיצאתי מהשירותים. הוא התחיל להראות לי שאין אצלו חורים בחדר".

האקדמית תל אביב יפו (צילום: יח
המכללה האקדמית תל-אביב יפו: "ההנהלה הגישה תלונה באופן מיידי". ארכיון|צילום: יח"צ

במכללה דיווחו על "אירוע חריג", וכתבו לסטודנטים ולסטודנטיות: "סביבת לימודים ועבודה בטוחה ומוגנת עומדת  בראש בסדר העדיפויות שלנו. היום התקבלה תלונה מסטודנטית על הימצאות מצלמה בשירותים הנכים בבניין 3, בקומת הקרקע".

"אנו מעוניינים לעדכנכם כי המכללה רואה את המקרה בחומרה רבה. מרגע שהמקרה הובא לידיעת הנהלת המכללה, היא פעלה באופן מיידי, בן בעדכון קצין הביטחון של המכללה, והממונה על מניעת הטרדות מיניות, וכן בהגשת תלונה למשטרה. אנו משתפים פעולה באופן מלא עם חוקרי המשטרה. הנהלת המכללה תפעל ותעשה את כל הנדרש על מנת להבטיח סביבת לימודים ועבודה בטוחה ומוגנת".