עודאי ג'רושי, בנו של הבורר עלי ג'רושי שחוסל לפני כשנתיים, השתחרר אתמול אחר הצהריים (ראשון) מכלא איילון. מאות מאנשיו תכננו לערוך לו קבלת פנים, אך שוטרי היחידה המרכזית במשטרת מחוז מרכז בסיוע לוחמי היחידה הטקטית של מג"ב ולוחמי שב"ס הרסו את חגיגות השחרור מחוץ לכלא. 

הלוחמים פשטו שיירות כלי רכב שהמתינו לג'רושי מחוץ לכלא. עשרות מהחוגגים עוכבו לחקירה ולרכביהם נרשמו דוחות תנועה. שישה מכלי הרכב הורדו מהכביש עקב ליקויי בטיחות מסוכנים.

כמה שעות לאחר מכן, בשעות הלילה, אנשיו של ג'רושי ביצעו ירי מסיבי לעבר בתים בשכונת ג'ואריש ברמלה השייכים למשפחות יריבות שאנשיהן על פי החשד חיסלו את אביו עלי. "קצת לפני חצות הם ירו טיל לאו, שחררו צרורות של מאג במשך דקות ארוכות, ירו לעבר בתים כדי להראות שעודאי השתחרר והוא יסגור איתם את החשבון", הסביר גורם בעולם התחתון, "הם פגעו בקו מתח והייתה הפסקת חשמל".

שוטרים רבים פשטו על שכונת ג'ואריש קצת אחרי חצות ודאגו להפסקת הירי. הם מצאו אמצעי תחמושת רבים כולל מטול של טיל אר.פי.ג'י. במקביל הוקמו מחסומים ובוצעו חיפושים בבתים. 17 חשודים נעצרו.

"אין יותר מסיבות שחרור של עבריינים. נמשיך במדיניות הנוקשה בכל מחיר ונבצע מעצרים במידת הצורך", הדגיש קצין משטרה.

עודאי וקוסאי, בניו של הבורר ג'רושי, נקראו על שם ילדיו של מנהיג עיראק האכזרי סדאם חוסיין. הם נחשבים ליעדים בכירים של ימ"ר מרכז. עודאיי לא הורשה להשתתף בהלוויית אביו מחשש לפגיעה מצד עבריינים יריבים. הוא הורשה להשתטח מאוחר יותר על קבר אביו.