פרקליטות מחוז מרכז הגישה באחרונה כתב אישום לבית המשפט השלום בפתח תקווה נגד צ', תושב העיר בן 27, בגין ביצוע מעשים מגונים באישה חרדית תוך התחזות לשוטר.

על פי כתב האישום, צ' סייר לפני כחודש ברחוב בן אליעזר בעיר במסגרת עבודתו כסייר ביטחון מטעם חברת קבלן. בעת הסיור הוא הבחין ב-א' בעת שהושיבה את בנה בעגלת תינוק, וביקש לשוחח איתה. "הוא שאל מדוע הושבתי את הבן שלי בעגלה בחוזקה", שחזרה א' בפני חוקרי המשטרה, "הוא הבהיר שהדבר לא תקין ושהוא יכול לדווח על כך לשירותי הרווחה. הוא הוסיף שהוא כבר עשה את זה בעבר, ואם לא אשתף איתו פעולה הוא יעביר את הפרטים שלי לרווחה".

לדבריה, הסייר שאל אותה היכן היא מתגוררת, ושהשיבה כי ביתה נמצא בהמשך הרחוב הוא ביקש ממנה לצעוד לכיוון הבית. "הסכמתי בגלל שחשבתי שהוא שוטר", סיפרה. צ' ליווה אותה הביתה כשהוא אוחז באופנועו, וכשהם הגיעו לבניין הוא החנה אותו בחזית וביקש שיעלו למעל. "בואי נעלה כי זה לא נעים באמצע הרחוב", אמר לה. "השכנים הסתכלו עלינו, חשתי מבוכה בגלל שלא נהוג בקהילה שלנו לדבר עם גבר זר", ציינה.

השניים עלו לדירה, אז צ' הציג בפניה סרטון מהטלפון הסלולרי שלו בנוגע לשליטה בכעסים והסברים שיש קורסים בנושא. "פתאום הוא אמר שהוא צריך לבדוק אם יש סימני אלימות על הגוף שלי וביקש ממני להרים את השמלה", ציינה א' בעדותה, "הוא הסביר לי שהוא חייב לערוך בדיקה ושאין לי מה לדאוג". לאחר שהסתכל על גופה החשוף, ביקש ממנה הסייר להתלבש ודרש ממנה לנהוג בעדינות כלפי בנה הפעוט.

"בשלב מסוים בעלי ושאר הילדים נכנסו הביתה, ו-צ' הסביר שהוא ראה אותי מנענעת בחוזקה את הילד והגיע לוודא שאין אלימות בבית", העידה א' במשטרה. לדבריה, הוא בדק גם על בעלה שאין עליו סימני אלימות.

מיד לאחר ש-צ' עזב את הדירה, סיפרה האישה לבעלה על מה שהתרחש והוא רץ אחריו עד לכניסה לבניין. "ביקשתי תעודת שוטר והוא התחמק", סיפר הבעל לחוקרים, "הוא התנהג באגרסיביות, ניסה לברוח. ניסיתי לתפוס אותו אבל הוא פצע אותי ביד".

בני הזוג הגישו תלונה במשטרה נגד צ'. הוא נעצר ונחקר באזהרה, אז מסר גרסה שלא תאמה את המקרה. מעצרו הוארך מעת לעת, עד ששוחרר למעצר בית בתנאים מגבילים. כתב האישום מייחס לו עבירת של מעשה מגונה בהסכמה שהושגה במרמה, תקיפה הגורמת חבלה של ממש והתחזות לעובד ציבור.