ראש ארגון הפשע הגדול בדרום, בני שלמה, מי שהורשע בסחיטה והכאת בעל עסק בטענה שזה חייב לו 50 אלף שקלים - נידון היום בבית המשפט המחוזי בבאר שבע ל-23 חודשי מאסר בפועל.

כתב האישום הוגש לפני כחצי שנה, ולפיו שלמה (40), מי שנחשב ליריבו הגדול של שלום דומרני, נפגש לפני כשלוש שנים עם בעל עסק בדרום והודיע לו שהוא חייב לו 50 אלף שקלים - חוב שאותו בעל עסק היה חייב בכלל לאדם אחר שאישר לשלמה לגבות אותו.

בעל העסק, שנלחץ מאיומיו של העבריין המוכר, מסר לשלמה שלוש צ'קים דחויים על סך 50 אלף שקלים, אז התברר לשלמה שהצ'קים לא נפרעו, והוא יצר קשר עם בעל העסק לאחר שהבין שזה לא מוכן לשלם את יתרת חובו.

השניים קבעו להיפגש וללבן את העניינים, ובמהלך הפגישה הכניס שלמה את בעל העסק למכוניתו, לא לפני שזה מסר לאנשיו של שלמה את מפתחות המכונית הפרטית שלו והטלפון הסלולרי שהחזיק.

אחרי נסיעה קצרה הגיע שלמה יחד עם אותו בעל עסק לביתו במושב חלץ, ועם הגעתם לחצר הבית הוא התנפל על בעל העסק והיכה אותו באכזריות במכות אגרוף בפניו ובעיטות בכל חלקי בגופו: "כשאני אומר לך משהו אתה תעשה אותו מבלי לשאול", זעם שלמה על הגבר המוכה.

אחרי התקיפה האלימה פנה בעל העסק המפוחד לשלמה, והבטיח לו: "תוך יומיים שלושה אביא לך את 50 אלף השקלים", אך רק כעבור חודש הצליח בעל העסק להתארגן על הסכום המבוקש והעביר לאשתו של שלמה 50 אלף שקלים במזומן לכיסוי חובו.

עו
עו"ד נס בן נתן|צילום: עו"ד נס בן נתן

זמן קצר לאחר תשלום החוב שלמה נעצר בפרשה, ובמהלך חקירתו הכחיש את כל המיוחס לו. פרקליטיו, עורכי הדין נס בן נתן ונעמה אלחדד, חתמו עם הפרקליטות על הסדר טיעון לפיו ייגזרו עליו 23 חודשי מאסר בפועל, זאת עקב קשיים ראייתיים שהתגלו בתיק.

השופט יובל ליבדרו אימץ את הסדר הטיעון ובנוסף לעונש המאסר נגזרו על שלמה גם שנת מאסר על תנאי וקנס של 15 אלף שקלים שישלם לקופת המדינה.