בלשי היחידה המרכזית במשטרת מרחב לכיש עצרו בסוף השבוע את העבריין דין (דניאל) בן פורת בדירת מסתור בירושלים. בן פורת (30) ממושב ניצן מוגדר על ידי המשטרה כחשוד מרכזי בניסיון הרצח שאירע ביום רביעי לפנות בוקר באולם אירועים "טרויה" שבמושב בני דרום הסמוך לאשדוד.

כמה שעות לאחר ניסיון החיסול הכושל, הבלשים פשטו על ביתו של בן פורת, לקחו משם פריטים שונים וכן עיכבו לחקירה בת משפחתו, שלאחר מכן שוחררה לדרכה. המטרה של החוקרים הייתה ללחוץ על קרובת המשפחה כדי שתמסור מידע לאן ברח בן פורת.

על פי החשד, מיד לאחר תקרית הירי בגן האירועים, בן פורת החליף בגדים ונעליים וברח לירושלים לדירה שבה הסתתר. 

זמן קצר לאחר ניסיון החיסול, חשפנו ב-mako כי המשטרה מנהלת מצוד אחר בן פורת. בשיחה עם כתב mako שמעון איפרגן, בן פורת הכחיש שהוא מבוקש לחקירה: "זו המצאה של השוטרים בימ"ר לכיש. סתם ממציאים דברים כדי לעצור אותי". למרות הכחשתו, כאמור, העבריין נלקח לחקירה במשרדי ימ"ר לכיש ושתק.

ממידע שהגיע ל-mako עולה כי חברי ארגון הפשע 7117, שבו חבר בן פורת, טעו ביעד לחיסול. העבריין שהיה מיועד לחיסול ושנחשב לבכיר במאפיה הגיאורגית היה בתוך אולם האירועים בעת הירי. העבריין שנורה יצא מהמכונית שחנתה ליד האולם ובנס נשאר בחיים. "הם טעו בזיהוי. היעד לחיסול היה בכלל בתוך שטח האולם ולא בחוץ", ציין גורם במשטרה.

כעת במשטרה מנסים להבין מיהו רעול הפנים שתועד יורה בעבריין מחוץ לאולם האירועים ונמלט על טרקטורון - בן פורת או יד ימינה שלומי גבאי, שנעצר אף הוא. המשטרה עצרה חבר נוסף בארגון הפשע 7117 בחשד למעורבות בניסיון החיסול. החוקרים חושדים שבן פורת הגיע למקום עם טרקטורון והוא או גבאי ביצעו את הירי ולאחר מכן ברחו מהמקום בחסות החשיכה. 

פרקליטתו של בן פורת, עו"ד תום הלפרין, ביקשה שבית המשפט יבחן אם בכלל היה ראוי לעצור אותו מאחר ולא הוכח שיש לו קשר לניסיון הרצח. היא קבלה על כך שהוא מוחזק בתא מעצר בתחנת משטרה ללא חצר טיולים ובתנאים לא קלים. היא ביקשה להעבירו למתקן כליאה של שירות בתי הסוהר. עם זאת, בית משפט השלום בבאר שבע האריך את מעצרו של בן פורת בחמישה ימים.