תושב קריית שהרג צעיר בשנות ה-30 לחייו במהלך ויכוח ביניהם שעיקרו תשלום על בקבוק וודקה, נידון בשבוע שעבר לעונש של שש שנות מאסר בפועל בלבד.

תחילת המקרה לפני כשנתיים, אז א', תושב העיר בשנות ה-30 לחייו, עסק בהשלמת הכנסה במכירת אלכוהול דרך שליחויות לאנשים שביצעו דרכו הזמנות לטלפון הסלולרי שלו.

אחד המזמינים, ג', תושב העיר כבן 34, הגיע לאחר ביצוע ההזמנה לחניית הבניין בו התגורר א', וביקש לשלם עבור בקבוק הוודקה שהזמין.

עם פגישתם ביקש ג' לשלם ל-א' 100 שקלים עבור בקבוק הוודקה, אך א' התעקש שהמחיר שנקבע הוא 135 שקלים. "אני לא מוכר לך את הבקבוק ב-100 שקל. אין שום סיכוי", הבהיר א' ל-ג'.

ג' המאוכזב, שהתעצבן מהמחיר שנקב א', התנפל עליו והיכה אותו באכזריות בפניו, ובזמן שהאחרון ניסה להדוף אותו  והכה אותו חזרה. בתגובה שלף דוקרן בוניסה לפגוע בא', אך אדם נוסף שעבר במקום מנע את הדקירה.

א', שלטענתו הבין שחייו בסכנה, נכנס למכוניתו שחנתה בסמוך, והחל בנסיעה פרועה במהלכה הבחין בדמות אוחזת בסכין, דרס אותה ופגע בה, כשבדיעבד התברר שמדובר בג', אותו הלקוח שהתווכח עמו על מחיר בקבוק הוודקה.

ג', שנפצע באורח אנוש מהדריסה, פונה על ידי ניידת טיפול נמרץ של מד"א לבית החולים סורוקה לקבלת טיפול רפואי דחוף. עם הגעתו לבית החולים הוא אובחן עם דימום קשה במוחו, נותח במשך שעות, חובר למכונת נשמה, אך כעבור כמה ימים נאלצו הרופאים לקבוע את מותו.

זמן קצר לאחר המקרה א' נעצר על ידי המשטרה, ופרקליטות מחוז דרום הגישה נגדו כתב אישום לבית המשפט המחוזי בבאר שבע בגין הריגה והפקרה בנימוק שזמן קצר לאחר המקרה הוא עזב את המקום ולא נותר בו עד להגעת כוחות הצלה ומשטרה.

במהלך המשפט פסק השופט כי א' הרג את ג' לאחר שזה התגרה בו עקב הוויכוח על בקבוק הוודקה, אך בחר לזכות אותו מעבירה של הפקרות לאחר שהגיע למסקנה שא' לא היה מודע למצבו של ג' ולא הפקיר אותו בשטח.

לבסוף, לאחר ששמע את טיעוני הסנגור והתביעה, החליט השופט לגזור בשבוע שעבר על א' עונש של שש שנות מאסר בפועל בלבד, שנת מאסר על תנאי ותשלום פיצויים של 60 אלף שקלים לבני משפחת המנוח.