זה קרה ביום שלישי לפני כשבוע וחצי בשעת לילה מאוחרת: ג', עבריין כבן 40 תושב אור עקיבא, נהג במכונית גנובה סמוך לצומת בית ליד שבשרון, ובשלב מסוים הבחין בשוטרים מתחנת משטרת כפר יונה ולוחמי מג"ב שנסעו לצדו.

אחרי ש-ג' הבין שהוא עלול להיעצר במידה ויזהו אותו או את הרכב הגנוב בו נהג, הוא החליט להימלט מהמקום בנסיעה פראית. "הבחנו בו נוהג בצורה חשודה ודרשנו ממנו לעצור בצד, אלא שאז הוא התחיל להימלט ולנהוג בפראות תוך שהוא מסכן חיי נהגים אחרים" , שחזר אחד השוטרים.

ג' חצה רמזורים באור אדום, גלש בין נתיבים וגרם לנהגים רבים לברוח לשולי הכביש מהפחד, כדי לא לסכן את חייהם ולהימנע מכך שייפגע בהם. "זה היה פחד אלוהים. הוא נסע כמו מטורף ומזל שברגע האחרון הצלחתי לברוח לשוליים וניצלתי מתאונה", סיפר אחד הנהגים, "הוא התנגש במכוניות אחרות וגרם לפגיעות של כמה נהגים".

לאחר נסיעה פראית שנמשכה כמה דקות, לוחמי ומתנדבי מג"ב המתינו ל-ג' באחד הצמתים בהן עבר, חסמו את דרכו והצליחו לעצור אותו ולמנוע ממנו לברוח.

מרדף סמוך לבית ליד (צילום: באדיבות מג
הציוד שנתפס ברכבו של ג'|צילום: באדיבות מג"ב

אחד הנהגים בהם נתקל ג' נפצע באורח קל ופונה על ידי ניידת טיפול נמרץ של מד"א לבית החולים לניאדו לקבלת טיפול רפואי. ג' עצמו נעצר לחקירה, ובמהלך חיפוש במכוניתו נמצאו כלי פריצה ואקדח 'איירסופט', אז התברר שהוא מבוקש לחקירה בגין עבירות סמים. "אם לא היינו עוצרים אותו בזמן זה יכול היה להסתיים בתאונה קטלנית", ציין גורם במשטרה.