האחים העבריינים ראם ורום רחמים מאור יהודה נעצרו לפני מספר ימים בחשד שהיו מעורבים בשוד שעוני יוקרה מאנשי עסקים. על פי החשד, חברי הכנופיה שאליה השתייכו האחים אף ניסו לרצוח את אחד מאנשי העסקים שסירב למסור לשודדים את שעונו.

במשטרה סבורים כי ראם (22) ורום (25) יצרו בריתות עם עבריינים צעירים ממרכז הארץ  כדי להשתלט על עסקים באור יהודה . ראם עצור בימים אלה לאחר שהוגש נגדו כתב אישום בגין ירי לעבר בניין שבו מתגורר עבריין בעיר. החוקרים במשטרת תחנת מסובים טוענים כי ראם ביצע חלק ממעשי השוד טרם מעצרו בתיק הירי.

"רום וראם הם המוח מאחורי כנופיית הרולקס. הם נועזים, לא מתוחכמים במיוחד אבל אלימים ויעשו הכל כדי להשיג את המטרה שלהם", תיאר גורם במשטרה את האחים רחמים. חוקרי המשטרה חושדים שהאחים ומקורביהם, שלושה עבריינים מתל אביב, תכננו היטב את מעשי השוד ואספו מודיעין על אנשי העסקים על השעונים שענדו.

"הם ידעו טוב מאוד את מי הם הולכים לשדוד והצטיידו באקדחים וסכינים למקרה שהקורבן יתנגד או יזעיק עזרה והם יוכלו לנטרל אותו", ציין קצין משטרה.

לפני כמה שבועות, כמה מחברי הכנופיה ניסו לשדוד איש העסקים סמוך למכללה באור יהודה. כשהקורבן ניסה למנוע את שוד שעון הרולקס שלו, אחד החשודים ירה בגבו ובבטנו. הם שדדו את השעון בשווי עשרות אלפי שקלים ונמלטו מהמקום. איש העסקים נפצע באורח אנוש, טופל בשטח על ידי פרמדיקים של מד"א ופונה לבית החולים. הרופאים נלחמו על חייו והצליחו להציל אותו.

לפני כמה ימים שוטרי תחנת מסובים עצרו את חמשת חברי הכנופיה והם נלקחו לחקירה. החמישה חשודים בעבירות של שוד מזוין,  מעשי אלימות, ניסיון רצח, גרימת חבלה חמורה, קשירת קשר לפשע, החזקת נשק, תקיפה בצוותא  ואיומים. כולם שמרו על שתיקה בחקירתם.

למשטרה ידוע על ארבעה מעשי שוד אלימים, שבמהלכם נפצעו אנשי עסקים. חלקם התרחשו באור יהודה. בפשיטה על בתי כמה מהחשודים נמצאו שעונים וחפצים אחרים. החוקרים בודקים כעת האם מדובר בפריטים ששדדו מקורבנותיהם.

במהלך הארכת מעצרם של החמישה בבית משפט השלום בתל אביב סנגוריהם הכחישו את החשודת נגדם. עם זאת, השופטת החליטה להאריך את מעצרם בשבעה ימים.