שוטרי היחידה ללוחמה בפשיעה בתחנת המשטרה בנתניה עצרו השבוע לחקירה אב וארבעת ילדיו החשודים במעורבות בקטטה ההמונית שאירעה בשבוע שעבר באזור התעשייה הישן בנתניה.

בקטטה נפצע עבריין מכפר יונה באורח קל עד בינוני. אדם נוסף נפצע באורח בינוני ושלישי במצב אנוש כשהוא מורדם ומונשם. השלושה פונו על ידי פרמדיקים של מד"א לבית החולים לניאדו לקבלת טיפול רפואי. הם היו מאושפזים בבית החולים במשך מספר ימים.

במסגרת חקירת הקטטה, נעצר לחקירה העבריין גל זוארץ שהיה במקום האירוע. אבל לא זוארץ שוחרר למעצר בית. אחד החשודים שנעצר לחקירה מוגדר על ידי המשטרה כמקורב לזוארץ.

מחקירת המשטרה עולה כי השתלשלות האירועים החלה לני כשלושה שבועות במסיבה במועדון בנתניה. ד' בילה במועדון ובעיצומו פרצה בינו לבין ל' קטטה. ד', מקורב לאותו עבריין מכפר יונה. כמה ימים לאחר מכן הוצתו כלי רכב של בני משפחתו של ל' כנקמה על הקטטה במסיבה. בני המשפחה נלחצו מהאלימות כלפיהם ופנו לזוארץ לבקש את עזרתו. 

בשבוע שעבר האיבה בין הצדדים הגיעה לשיא בקטטה הגדולה שהתרחשה באזור התעשייה בנתניה, שבה היו מעורבים האב וארבעת בניו. לטענתם, הקטטה החלה בניסיון דריסה והם פעלו מתוך הגנה עצמית.

חמשת החשודים במעורבות בקטטה הובאו אתמול להארכת מעצר בבית המשפט השלום בפתח תקווה. החוקר טען כי מדובר באירוע חמור שתרחש במקום ציבורי.

הקטטה בנתניה (צילום: דוברות מד
זירת הקטטה בנתניה|צילום: דוברות מד"א, דוברות המשטרה

סנגוריהם של שניים מהחשודים יוצגו על ידי עורכי הדין יניב דניאל וג'קי סגרון. לדבריהם, לא ייתכן שחמישה ביצעו את הדקירה. הם טענו שאין הוכחה שהחשודים היו מעורבים במעשה. הם ביקשו לשחרר אותם ממעצרם. "אחד החשודים נדרס על ידי המכונית. הוא היה 'פלטה' על הכביש הוא לא יכולה היה לדקור", טענו הסנגורים.

בסופו של דבר השופט החליט לשחרר את שניים מהחשודים למעצר בית. האב ושני בניו האחרים נשארו במעצר בחשד שאחד מהם ביצע את הדקירה והשניים האחרים נכחו במקום.