שבועיים לאחר שנעצר במלזיה על ידי רשויות האכיפה במדינה המוסלמית ונעלם, ראש ארגון הפשע הישראלי ערן חייא, יצר הערב (ראשון) קשר עם אחיותיו. בשיחה קצרה של כחצי דקה פוגג חייא המבוקש את השמועות שנפוצו סביבו, לפיהן הורעל למוות בכלא המלזי. "אני בסדר. לא נתנו לי גישה לטלפון במשך שבועיים. אני עציר מינהלי", סיפר חייא, והוסיף: "אף אחד לא הרעיל אותי".

חייא שכר עורכי דין מקומיים שיסייעו בשחרורו ובמשטרת מלזיה, כפי שמתברר, לא לוקחים סיכון והוא הוכנס לתא מבודד כדי למנוע מעבריינים הקשורים לארגוני פשע לחסלו. האוכל שמוגש לו, למשל, נבדק על ידי סוהרים וקצינים בכלא כדי למנוע אפשרות להרעילו. במקביל, במשטרת ישראל מנהלים מגעים עם גורמי אכיפה בארצות הברית, כדי שאלה ילחצו על הרשויות במלזיה להסגיר או לגרש את חייא מהמדינה, כדי שיוכלו להביאו לארץ.

כפי שחשפנו לראשונה ב-mako, חייא נעצר על על ידי המשטרה בחשד להונאה במטבעות קריפטו, יחד עם חלק מאנשיו, בהם נהגו ומאבטחו האישי, וכן שני מאבטחים טורקים המלווים אותו לכל מקום בעולם. נגד חייא יש שני עדי מדינה המפלילים אותו במעורבות ברצח העבריין שמעון רביבו, וכן בניסיון הרצח של יריבו המר, העבריין אלי מוסלי. "יש נגד ערן חייא כמה תיקים חמורים. אנחנו עושים הכל כדי להביא אותו לישראל ולהעמידו לדין", אומר קצין משטרה, ומוסיף: "לא אפרט את כל מה שאנחנו עושים בעניין".

מקורב לחייא מוסיף כי "בגלל שהעבריין שלום אביטן המזוהה עם המוסלים הצהיר בחקירתו שהגיע לרצוח את ערן, הוא הוכנס להגדרה של עצור מינהלי ויש עליו אבטחה כבדה מאוד, מצד סוהרים ואנשי משטרה". עוד הוא אומר כי "יש תחושת של הקלה מסוימת שהוא נתן אות חיים, אבל הוא עדיין נמצא בכלא בתנאים קשים".