אסירים המזוהים עם ארגון הפשע חרירי התעמתו הערב (שבת) עם לוחמים מיחידת "מצדה" וסוהרים רבים בכלא ניצן. האסיר עלי סעיד גרם נזק לרכוש, השתולל ושבר חפצים, ולאחר מכן החל מרד אסירים בבית המעצר. קצין בבית המעצר הזהיר את סעיד והוא זומן למשפט. הוא סירב להגיע, ואמר לסוהרים: "רק בכוח אני וכל האסירים נרד מהאגף. לא תיכנסו לפה".

חרירי ושלושה אסירים נוספים התבצרו בתאים, שפכו שמן על הרצפה והציתו חפצים בתא כדי למנוע מהסוהרים להיכנס ולהוריד אותם לצינוק.צמרת שב"ס דווחה המקרה, והוחלט לפרוץ לתאי האסירים ולעצור אותם. "ממלא מקום הנציב, גונדר קובי יעקובי, הורה לפרוץ פנימה בכל מחיר ולעצור את המרד", הסביר בכיר בשב"ס.

19 אסירים נעצרו, 4 מהם נפצעו באורח קל כתוצאה מהפריצה לתאים ומשאיפת עשן. גורמים בשב"ס ציינו כי האסירים ייענשו במלוא החומרה, ונשקלת העברתם לבתי כלא של מחבלי נוח'בה בדרום הארץ ובצפון.

קצין בכיר בשב"ס הדגיש: "נגמרה הקייטנה. מי שיעז למרוד ולהפר את הנהלים ייענש  במלוא החומרה כולל העברה לבתי כלא מבודדים שבהם מוחזקים מחבלים. אנחנו נשליט משילות בכל בתי הכלא ונפעל בצורה נחושה ובלתי מתפשרת נגד מי שינסה לפגוע בביטחון הסוהרים והסגל".