גברים
MMA בישראל (צילום: בלאטור)
צילום: בלאטור

זה קורה: אירוע MMA בינלאומי הראשון בישראל

אלוף העולם במשקל בינוני-קל אנדריי קורשקוב יתמודד מול דאגלס לימה בקרב המרכזי, ולוחם צה"ל לשעבר נועד להט יככב בקרב הבכורה נגד סקוט קליב. יש למה לצפות ויש מה מה לראות

מערכת ערוץ הגברים | mako | פורסם 10:53 07.09.16 

שנה גודל אות

אם עד עכשיו הערצתם רק לוחמים ברזילאים, אמריקאים או אירים שכובשים את הזירה, עכשיו אתם עומדים להרגיש גאווה ולהתאהב בלוחמים תוצרת כחול לבן. 

חובבי הענף ישמחו לשמוע שאירוע ה-MMA הבינלאומי הראשון בישראל, בשיתוף ערוץ אגו טוטאל, עומד להתקיים ב-10.11 - והוא ישודר ב-140 מדינות ברחבי העולם.

אלוף בלאטור MMA במשקל בינוני-קל, אנדריי קורשקוב מרוסיה, יגן בפעם השנייה על החגורה שלו נגד הלוחם שממנו לקח את החגורה לפני למעלה משנה - דאגלס לימה. זה יהיה הקרב המרכזי של אירוע הבכורה, שיתקיים בהיכל מנורה-מבטחים

נועד להט, לוחם ישראלי שהוחתם לאחרונה על חוזה בבלאטור MMA, ילחם בקרב הקדם-מרכזי מול סקוט קליב במשקל נוצה. רשימת קרבות בינלאומית נוספת לחלק העיקרי של האירוע ורשימת קרבות מוקדמים יוכרזו בשבועות הקרובים; צפוי גם קרב בין שתי לוחמות מובילות בתחום. לוחמים מישראל שירשימו באירוע יקבלו חוזה בארגון בלאטור - פרס רציני בפני עצמו.       

מחיר כרטיס הוא 99 ש"ח ליציע ועד 395 ש"ח באולם. כדי ליהנות מחווית VIP על פרקט במשטח הזירה תצטרכו להיפרד מ-800 ש"ח. את הכרטיסים תוכלו לרכוש כאן או בטלפון 9066*. 

MMA בישראל (צילום: בלאטור)
סוף סוף זה קורה בישראל
|
צילום: בלאטור

על המתחרים והמתחרות הישראלים:

רסאן מוהארב. מדנמרק אבל במקור מהרשות הפלסטינית. אלוף העולם ב-WMC, אלוף המדינות הסקנדינביות ב-WMC, אלוף אירופה ב-WKU.

חיים גוזלי. בן 43. מתעסק בלחימה מגיל שש, היה בין הראשונים שהביאו את הג'יו ג'טסו הברזילאי לישראל. התחרה באליפויות בעולם וזכה בתארים משמעותיים: אלוף עולם בג'יו ג'טסו בארגון NAGA, בעל חגורה שחורה בג'יו ג'טסו דאן 3 (הדרגה הכי גבוהה בארץ תחת רנזו גרייסי). הישראלי היחיד שהתחרה באליפות העולם באבו דאבי לאחר שקיבל הזמנה אישית מהשייח אבו זידן. כבר 10 שנים מתחרה רק בחו"ל ומתכוון לפרוש אחרי הקרב מול הקהל הישראלי.

אלכס טרופינוב. בן 27. כשהיה בן חמש התחיל להתאמן באיגרוף תאילנדי, בגיל 18 כבר היה אלוף הארץ באיגרוף תאילנדי. בגיל 21 התחיל להתחרות בארץ ובחו"ל. זו תהיה הפעם הראשונה שהוא עולה לקרב MMA.

כפיר איתן. בן 34. נלחם מגיל 15 ב-MMAבעל חגורה שחורה ברנזו גרייסי ג'יו ג'יטסו והוא אלוף ישראל בזירה הכי גדולה שהייתה בארץ - Desert Combat - במשקל חצי כבד. כפיר הוא מהנדס תוכנה, עתודאי בוגר הטכניון.

חן שחורי. בן 34. בנעוריו היה שחיין בפנימיה לטיפוח מחוננים בספורט במכון וינגייט, היה אלוף ושיאן ישראל עד גיל 18. בשירותו הצבאי נחשף לאמנויות הלחימה שקסמו לו. הוא התאמן ב-SOKO GYM בהובלת המאמן רועי פריינטה שעיצב אותו, בנה אותו וקידם אותו בג'יו ג'יטסו ברזילאי וב-MMA. לפני מספר חודשים החליט לקחת את הנושא צעד אחד קדימה ופתח מכון משלו בפרדס חנה.

עמרי בראל. בן 18. אלוף ישראל בלחימה משולבת 5 פעמים ברציפות. מתאמן בפרנקו לחימה משולבת מגיל 11. בעל חגורה חומה בקראטה. מתחרה מגיל 12 בקרבות קראטה ואגרוף תאילנדי. שבוע אחרי הקרב צפוי להתגייס ליחידה קרבית בצה"ל ושואף להגיע ליחידה מובחרת.

אולגה רובין. בת 27. לעסקי האימונים וה-MMA נכנסה לפני ארבע שנים, מתוכן שנתיים התאמנה אצל עידו פריינטה. בעלת חגורה כחולה בג'יו ג'יסטו ברזילאי.

אונור קלש. בן 18. מתאמן באמנויות הלחימה מגיל 14 וכעת מנסה להגשים את חלומו.

אלכס ניקולין. בן 28. מתאמן מקצועית במשך שש שנים . השתתף במגוון תחרויות MMA, ג'יו ג'יטסו וגראפלינג.

אלמוג שי. בן 27, החל להתאמן בגיל 14. לאחר שחרורו מיחידה צבאית מובחרת טס לברזיל RFT כדי להתאמן ב-MMA ובו זמנית למד בישיבה. לאחר ניסיון שצבר הגיעו ההישגים: סגן אלוף באבסולוט באבו דאבי (2014-2015), אלוף ישראל עד 70 קילו בג'יו ג'יטסו ( 2016), אלוף הדרום ב-MMA (שוב 2016).

אלעזר טריקו. בגיל 15 עלה לבד מאתיופיה לאחר שהתייתם אביו ומאמו. כשעלה לארץ החל להתעניין באמנויות הלחימה כגון ג'ודו ואיגרוף תאילנדי. ב-2012 החל להתאמן בג'ודו ובאיגרוף תאילנדי וכעת מתאמן ב-MMA.

היתם כיוף. בן 19. מתאמן כבר שבע שנים והיה אלוף ישראל בגראפלינג. בעל דרגה שלישית ב-ZEN MMA.

ויטלי חמלניצקי. עלה מאוקראינה בגיל 3. החל להתאמן בגיל 16. התחרה בג'יו ג'יטסו, בקרבות K-1 ובקרבות קראטה. השתתף בקרב מקצועי ב-muay thai ברוסיה נגד אלוף העולם, וניצח.

לאוריטה צ'יבוריס. בת 22. עלתה לארץ מליטא בגיל שלוש, מתאמנת כשנה וחצי. השתתפה בתחרויות ג'יו ג'יטסו וגראפלינג.

מאור קזלוקופי. בן 26. בעל חגורה שחורה דאן 2 בקראטה. בין הישגיו: מקום שלישי באליפות העולם בקראטה בגיל 17, מקום 7 בעולם בג'יו ג'טסו פייטינג סיסטם.

מויאש רנד. בן 29. מתאמן שמונה שנים בג'יו ג'יטסו ובעל רקורד בין לאומי בקרבות MMA.

משה קיץ. בן 38. בעל חגורה שחורה בגרייסי ג'יו ג'יטסו. משמש נציג ארגון גרייסי הומייטה בישראל. מראשוני הישראלים שקיבלו חגורה שחורה בג'יו ג'יטסו ברזילאי, ומבכירי לוחמי ה-MMA הישראלים. ברזומה שלו ניצחון על הרמס פרוקה מארגון ה-UFC בקרב שהתקיים בהיכל נוקיה בשנת 2010.

סול רנטו. בן 25. החל את דרכו באמנויות הלחימה בגיל 21. מתאמן ב-MMA black belt.

קיריל מדבדובסקי. בן 23. התחיל להתאמן בגיל 17. מקום שני באירופה בג'יו ג'יטסו, אלוף ישראל באיגרוף תאילנדי ואלוף ישראל בקיקבוקס.

איתי גאיר. בן 20 ממושב יציץ, חייל בצה"ל. אלוף העולם באיגרוף תאילנדי לנוער 2012, אלוף אירופה ב-K-1 לנוער 2014, אלוף אירופה באיגרוף תאילנדי לנוער 2014, סגן אלוף אירופה לבוגרים 2015. זכה במדליית כסף בגביע העולם לאיגרוף תאילנדי לבוגרים בבנגקוק 2015. זכה בפרס הספורטאי הצעיר של משרד הספורט ב-2013. 

על המתחרים הבינלאומיים:

אנדריי קורשקוב. בן 26. כיום נמצא בראש קטגוריית משקל בינוני-קל של בלאטור MMA, הביס לאחרונה את אלוף העולם לשעבר בנסון הנדרסון בקרב שנמשך 25 דקות. זה היה קרב ההגנה הראשון שלו מאז ומעולם על התואר. עם מאזן קרבות של 19-1 כמקצוען, "הספרטני" לא טעם את טעם התבוסה משנת 2013, וחיסל 13 מיריביו בנוקאאוט או בהכנעה. ראוי לציין כי קורשקוב מתאמן תחת שרביטו של אלוף העולם לשעבר במשקל בינוני, אלכסנדר שלמנקו.

דגלאס לימה. בן 28. לאחר הניצחון על פני הטוען לכתר, פול דיילי, הפנומן הרוויח את הזכות להתמודד על התואר ב-77 ק"ג, שבו החזיק בעבר. הלוחם הבולט שמתאמן ב"אמריקן טופ טים" נחשב לבעל מיומנות לנצח בקרבות בצורה מרהיבה, כשהוא מסיים את הקרבות לפני הכרעת השופטים ב-23 מתוך 27 הניצחונות שלו כמקצוען. הלוחם, יליד ברזיל, הרשים בניצחונותיו על אלופים מובילים מאז החל את הקריירה שלו ב-2006, כשבאמתחתו ניצחונות מול בן סונדרס (פעמיים), ראיין פורד, סטיב קארל והספורטאי האולימפי ריק הון. כעת, כשהוא בשיא כושרו, לימה יילחם פעמיים בשנה קלנדארית, בפעם הראשונה מאז 2013.

נועד להט. בן 32. בעל חגורה שחורה בג'יאו-ג'יטסו, השתתף בקרב הבכורה שלו כמקצוען בשנת 2008, אז החל רצף מרשים של שבעה ניצחונות. בשנה האחרונה החליט "ניאו" לבחון את כישוריו בזירת ה-UFC, שם זכה בשני ניצחונות נוספים, והעלה את מאזן הקרבות שלו כמקצוען ל-9-2. להט, שנולד באלפי מנשה שבשומרון, היה חייל צה"ל, לפני שפתח בקריירת ה-MMA הנוכחית שלו. הוא יילחם בקטגוריית משקל נוצה החזקה של בלאטור MMA.

סקוט קליב. בן 34. יחזור לאומנויות לחימה משולבות בפעם הראשונה מאז שנת 2014. כשהוא מוכן להופעתו החמישית תחת ארגון קרבות בלאטור MMA, ללוחם יליד קולורדו יש מיומנות לסיים את הקרבות בשלב מוקדם, כשהוא עוצר את יריביו ב-11 מתוך 15 ניצחונותיו. ניצחונות בולטים במאזן שלו הם על לוחם ה- UFC הוותיק אבל טרחיו, כמו גם לוחמי בלאטור חזקים אחרים בדמותם של דרק קמפוס ומאט בסט.

אודות בלאטור MMA:

בלאטור MMA הוא ארגון מוביל של אומנויות לחימה משולבות, הכולל רבים מבין הלוחמים הטובים בעולם. תחת הדרכתו של אמרגן הקרבות הוותיק, סקוט קוקר, אירועי הקרבות של בלאטור מגיעים לכמעט 500 מיליון בתים בכל רחבי העולם, בלמעלה מ-140 מדינות עם קרוב ל-200 אירועים בארה"ב ובאירופה ועם מאגר של מאות ספורטאים מכל העולם שחתומים בארגון. בארצות הברית ניתן לצפות בבלאטור באמצעות ערוץ קרבות ה-MMA המוביל, "ספייק".

בלאטור MMA הוקם בשנת 2008. המטה של הארגון ממוקם בסנטה מוניקה קליפורניה, והוא בבעלות ענקית הבידור העולמית ויאקום. לדברי אנשי הארגון, בבלאטור רואים חשיבות רבה בקידום הענף בישראל הן ברמת הצופים והן ברמת המתאמנים.