אישה בריטית נידונה לאחרונה לשנת מאסר בפועל לאחר שהורשעה בתקיפת גבר מקומי: ליסה המפטון, בת ה-46 ממרזיסייד שבאנגליה, נמצאה אשמה בבית המשפט לאחר שבעטה לגבר באזור מגוריה באזור החלציים במהלך תגרה שפרצה בכניסה לפאב - וכתוצאה מכך גרמה לו טראומה נפשית ופיזית.

על פי העדויות, התגרה התפתחה לאחר שהמפטון ניסתה להיכנס בכוח לפאב מקומי אחרי שסולקה ממנו כמה דקות קודם לכן. בשלב מסוים המפטון סטרה לשומר בכניסה שמנע ממנה להיכנס למקום, ועובר אורח שראה את התקרית ניגש להפריד בין השניים, ובתגובה המפטון הסתובבה ובעטה לו באשכים בעוצמה.

קורבן התקיפה, שזהותו לא נחשפה, התמוטט על המדרכה בכניסה לפאב ונאנק מכאבים, ובזמן שכל תשומת הלב של האנשים במקום הופנתה אליו, המפטון נמלטה מהמקום ונעצרה רק כמה ימים מאוחר יותר.

 

אילוסטרציה (צילום: Ryan McVay, Thinkstock)
קורבן התקיפה נאלץ לעבור ניתוח פולשני בשק האשכים|צילום: Ryan McVay, Thinkstock

עורך דינו של קורבן התקיפה תיאר בבית המשפט את ההשפעה ההרסנית של הבעיטה והנזק ממנו סובל מרשו: "התקרית הזו גרמה לו טראומה נפשית ופיזית", סיפר עורך הדין צ'ובה נווקדי. "הוא התמודד עם שטף דם בשק האשכים ונאלץ לעבור ניתוח פולשני כדי לטפל בפגיעה הקשה ממנה סבל".

עוד הוסיף עורך הדין כי בעקבות התקיפה מרשו יצא לחופשת מחלה ממושכת שבגללה נאלץ לקחת הלוואות שהותירו אותו עם חובות גדולים, ולמעשה, גם היום, חמישה חודשים מאז התקרית, הוא טרם החלים באופן מלא.

בזמן הקראת גזר הדין של המפטון, השופטת לואיס ברנדון התייחסה למעשיה ואמרה: "היית צריכה לעזוב את הפאב כשנתבקשת לעשות זאת. אם תהית בשלב כזה או אחר איך הגעת למצב הזה - התשובה הקצרה תהיה 'ההתנהגות האימפולסיבית שלך'".