"השקעתי לא מעט זמן אצל הפסיכולוג בשיחות על ההודעות האלה": קבוצת דוגמניות מצליחות מברזיל נתנו לאחרונה הצצה אל תיבת ההודעות הפרטיות שלהן וחשפו עם איזה דברים הן צריכות להתמודד באופן יומיומי – מהערות מגעילות על הופעתן החיצונית ועד לבקשות ביזאריות לחלוטין בעבור כסף.

ונוסה פרייטס, דוגמנית פלייבוי לשעבר, מספרת שהיא לא מפסיקה לקבל הודעות נאצה מגולשים לגבי הופעתה החיצונית. "אני הפסקתי לערוך את התמונות שלי בשלב מסוים כי זה ממש הוציא אותי מדעתי", סיפרה. "אנשים כל הזמן היו שולחים לי הודעות על זה שהגוף שלי לא אמיתי ובשלב מסוים, זה ממש השפיע עליי. זה הכניס אותי למשבר" – אבל זה עוד כלום לעומת ההודעה הכי קריפית שקיבלה.

"פעם אחת מישהו שאל אותי אם אני אהיה מוכנה להעמיד פנים שאני חברה שלו בתמורה לכסף", סיפרה. "יש לי יותר מ-114 אלף עוקבים ורוב המכריע נהדרים ואני אוהבת אותם מאוד. למרות זאת, עצוב לי להודות שחלקם ממש הזויים".

לוסין דוארטה, דוגמנית פלייבוי והזוכה בתחרות Miss Butt World לשנת 2020, מספרת שגם היא מקבלת הודעות לא נעימות בפרטי – אבל הפעם הגרועה ביותר הייתה אחרי הקרנבל בברזיל. "יצא וידיאו שלי מהאירוע שבו אני רוקדת סמבה ואנשים השתגעו", סיפרה. "התחילו להפציץ אותי בהודעות על זה שאני לא יודעת לרקוד, שאני מגעילה ועוד כל מיני דברים. זה כל כך השפיע עליי ששנה לאחר מכן סירבתי להגיע לחגיגות הקרנבל".

ג'ו איסן סיפרה שגם לה הייתה חוויה שלילית אחרי שהשתתפה בקרנבל ובעקבותיה, החליטה לקחת הפסקה מהרשתות החברתיות. דוגמנית ההלבשה התחתונה סיפרה שהפכה לקורבן בריונות ברשת אחרי שתועדה ערומה בחגיגות.

"התחלתי לקבל כל מיני הודעות מאנשים שאני מתביישת לחזור עליהן", סיפרה. "החלטתי בסופו של דבר להתרחק מהרשתות החברתיות, כי כל רגע שהייתי שם רק גרם לי להרגיש יותר ויותר מדוכאת. ככל הנראה ההחלטה הטובה ביותר שעשיתי בחיי".

כל הדוגמניות פרצו בשנים האחרונות בזכות הפופולריות שלהן באינסטגרם. כולן מכירות היטב את היתרונות של הפלטפורמה ולמרות זאת, מדגישות שיש לה גם צד שלילי – ואולי הגיע הזמן לעשות מהו בנידון.