גבר בריטי נידון לאחרונה לעונש מאסר בפועל בגין תקיפה אלימה אחרי שהתברר לו שחברו מנהל רומן עם אמו, הכה אותו באכזריות וגרם נזק רב לביתו.

בית המשפט בבריטניה גזר בשבוע שעבר את דינו של לוק מורגן, בן ה-32, לאחר שהתובע במשפטו סיפק הצצה יוצאת דופן אל הערב שבו תקף מורגן את חברו באלימות חסרת תקדים וזרע הרס אדיר בביתו.

על פי כתב התביעה, מורגן איבד את עשתונותיו אחרי שגילה שחברו מזה 20 שנה, ריצ'ארד ויליאמס (31), ניהל מערכת יחסים אינטימית עם אמו בת ה-54.

על פי כתב התביעה, עם הגילוי על דבר הרומן בין חברו הקרוב לאמו, מורגן פרץ לביתו של ויליאמס באישון לילה, תקף אותו במקל מטאטא, הכה אותו נמרצות, נשך אותו, נגח בו וגרם לו לפציעות בכל חלקי גופו. 

בהמשך כתב התביעה נחשף כי גם לאחר שתקף אותו פיזית, מורגן המשיך במסע ההרס שלו וגרם נזקים בשווי של כ-2,600 ליש"ט (כ-11.5 אלף שקלים) לביתו של וויליאמס, אחרי שחיבל והרס את הטלוויזיה, מערכת הסטריאו, המקרר, שולחן האוכל ודלת זכוכית בבית הקורבן.

בעדותו של ויליאמס התברר כי גם לאחר מסע ההרס מורגן המשיך לאיים עליו כי יהרוג אותו עד שלבסוף עזב את ביתו: "גם אח שלי בדרך לפה לטפל בך ואני הולך להביא סכין כדי לדקור אותך", זעם מורגן על חברו לפני שעזב את הבית.

במהלך הדיון במשפטו, הודה מורגן כי לאחר שגילה שחברו שוכב עם אמו הוא איבד את עשתונותיו, לא היה אחראי למעשיו והביע חרטה עמוקה על האירוע.

עורך דינו של הנאשם ציין שהתקיפה האלימה מנוגדת לחלוטין לאופיו הרגוע בדרך כלל של מורגן, והוסיף כי מרשו גילה על דבר הרומן בתקופה רגישה מאוד בחייו אחרי שזוגתו ואם של שני ילדיו נפרדה ממנו. למרות זאת, השופט לא התרגש מטיעוניו של עורך הדין והחליט להחמיר בעונשו של מורגן.

"אין שום תירוץ שמצדיק את מעשייך באותו יום", אמר השופט. "ייתכן שהיו סיבות לכך שמערכת היחסים של אמך עם חברך הסעירה אותך, אבל אין שום היגיון באובדן העשתונות שלך", קבע השופט וגזר על מורגן עונש של 12 חודשי מאסר בפועל ו-18 חודשים על תנאי.