מעריב לנוער
גבר בוכה  (צילום: Shutterstock)
בנים (כן) בוכים
|
צילום: Shutterstock

טור אישי: גם בנים בוכים

אנחנו חושבים שהגיע הזמן להפסיק לצאת מתוך נקודת הנחה שבנים לא מפחדים מכלום. גם לנו, כמו לבנות המין הנשי, יש בחיים לא מעט דברים גרועים שקורים לנו בדרך וגורמים לנו לשקשק מפחד, לדאוג, ולבכות כמו תינוקות בגן. לא תאמינו מה מסתתר מאחורי חיוך ה"הכל בסדר" של הגברים בעולם הזה

יוסי דלאל | | פורסם 08:36 06.02.18 

שנה גודל אות

השוואות

חשבתם שרק בנות מסתכלות על הילדה המוצלחת של השכבה, אוכלות את הלב ומתות מפחד מהרגע שיערכו בניהן השוואה? אז שתדעו שגם אנחנו הבנים מתים מפחד מהרגע הזה שבו יעמידו אותנו ואת גופנו השמנמן למבחן מול  "תומר חי בחדר כושר", וגם אנחנו לא אוהבים שהגאון של הכיתה שואל אותנו כמה קיבלנו במבחן. השוואות מלחיצות גם אותנו - ביג טיים.

להתחיל עם בנות

למרות שאנחנו משתדלים רוב הזמן לשחק אותה קולים, אנחנו לא. זה מלחיץ ומפחיד להתחיל עם בנות, במיוחד אם נפלנו על מישהי שמגיבה לנו ב"מה לעזאזל חשבת לעצמך כשפנית אליי?!".

סרטי אימה

זה שאנחנו מחבקים אתכן ואומרים לכן "יאללה כולה סרט, מה יש לפחד", זה לא אומר שאנחנו לא רועדים מפחד בתוך תוכנו, וזקוקים לחיבוק לא פחות.

צבא

זה לא בקטנה - לא משנה כמה ננסה להגיד את זה לסובבים אותנו (ולעצמנו) אנחנו עדיין נחשוש ונדאג ונריץ סרטים מפחידים על הגיוס שלנו. צבא זה מקום קשוח והוא מלחיץ גם אותנו.

כרס

נכון שלבנות יש את המשפט "שיואו איך גדל לי התחת?!" אז גם אצלנו, הבנים, יש חששות לגבי השינויים שהגוף שלנו עובר (כמו הכרס שמאיימת לצאת בכל רגע).

להוריד חולצה

לעומת הדעה הרווחת, לא כולנו אוהבים להתפשט בציבור וללכת בלי חולצה כל היום - זה מביך גם אותנו.

להישאר לבד

נדמה שאנחנו חיים בעולם שבנות לחוצות חתונה, ובנים בורחים ממנה כמו מאש בוערת. אז זהו, שזה לא ממש ככה. גם אנחנו מפחדים להישאר לבד כשנזדקן ושלא תהיה לנו איזו שאפה להסיע בקולנועית.

ג'וקים (או כל חרק מגעיל אחר)

אני פונה פה בפניה נרגשת לכל הבנות שבעולם: די לבקש מאיתנו לחסל יצורים מגעילים שאתן נגעלות לחסל בעצמכן. גם לנו יש פחד, צמרמורת וגועל מהדבר החום הדוחה הזה עם המחושים.

קור

אז מה אם נתנו לכן את הג'קט שלנו? זה שאנחנו ג'נטלמנים אמתיים, זה לא אומר שלא קופאות לנו השחלות שאין לנו. קר לנו!!

כישלון בלימודים

כשאנחנו נכשלים, אנחנו מתבאסים רצח. גם אם אחר כך אנחנו יוצאים להפסקה, צוחקים, שומרים על קוליות ומראים שזה לא מזיז לנו - זה כן. די כבר עם ההנחה הזאת שלבנים פחות אכפת מלימודים.

הטרדות

לא רק בנות מוטרדות מינית, גם בנים. וגם אנחנו, כמוכן, מפחדים וקופאים במקום כשזה קורה. לפעמים אנחנו ממשיכים הלאה, ולפעמים גם אנחנו מפחדים לדבר על זה כדי "לא לעשות מזה עניין", אבל זה קורה - וזה הורס גם אותנו.