נכון, בני הנוער נמצאים בסיכון נמוך מאוד למוות כתוצאה מנגיף הקורונה, אבל זה לרגע לא גורם למצב לחלוף מעל ראשם - לימודים מבוטלים, חוסר וודאות לגבי המשך שנת הלימודים מרחף לו באוויר (השמועות שרצות בווצאפ וברשתות החברתיות לא תורמות...),ומשרד החינוך אסר מפגש בין התלמידים, ובעצם כפה על כ-1.8 מיליון צעירים במדינת ישראל להיות 'מבודדים' מכל מסגרת שהיא. ביוזמה משותפת של מעריב לנוער ותיכוניסטים מצייצים, שאלנו אותם איך הם רואים את המצב, ומה באמת מפחיד אותם בנגיף הקורונה שמטלטל את העולם. התוצאות לפנים.

מפחדים להידבק בנגיף

השאלה הראשונה ששאלנו את עוקבי תיכוניסטים מצייצים, היא האם הם מפחדים יותר להידבק בנגיף, או מהבידוד בעיקבות חשד להידבקות.

73% מבני הנוער מפחדים יותר מהידבקות בנגיף הקורונה, אף על פי אחוזי הסכנה הנמוכים ביותר בקרב האוכלוסייה הצעירה (מדברים על אחוזי תמותה של כ-0.5% מהנידבקים בטווח הגילאים של 15-44), בעוד רק 17% מבני הנוער מפחדים יותר משהייה בבידוד בעיקבות חשש להידבקות בנגיף. יכול להיות שהחופש לא כ''כ רע?

קורונה בבית חולים באיטליה (צילום: רויטרס)
בני הנוער חוששים להידבק בנגיף|צילום: רויטרס
 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 

!!!הרגע הזה

A post shared by תיכוניסטים מצייצים (@schooltweetsil) on

ביטול הבגרויות לא מרתיע

השאלה השנייה שנשאלה, נוגעת להשלכות הישירות של נגיף הקורונה על שנת הלימודים הנוכחית אצל תלמידי התיכון.

לאחרונה, עלה הרעיון כי יקצרו את החופש הגדול עקב אובדן ימי הלימודים למען ההתמודדות עם הנגיף. שאלנו את בני הנוער האם יותר מלחיץ אותם קיצור החופש הגדול או ביטול בגרויות הקיץ:

78% מהעונים, פוחדים יותר מקיצור החופש הגדול, ורק 22% מפחדים מביטול הבגרויות והסיכון שיסיימו ללא תעודת הבגרות הסטנדרתית. משרד החינוך - לצומת ליבכם.

רפי פרץ, שר החינוך  (צילום: רויטרס, רונן זבולון)
מפחדים מקיצור החופש הגדול.|צילום: רויטרס, רונן זבולון

למרות הצהרותיו של ביבי: קיים חשש שייגמר האוכל במדינה

למרות אמירותיו החוזרות של ראש ממשלת ישראל, בנימין נתינהו, על כך שאין ולא יהיה מחסור באוכל בעקבות המצב, נראה שהתלמידים לא רגועים בנושא.

שאלנו האם יותר מפחיד שלהורים לא תהיה עבודה, או שתיגמר אספקת המזון במדינה, וחלוקת התשובות כמעט וזהה. בעוד שמצב המשק הישראלי נראה כהולך ומדרדר, ומדברים על כמיליון ישראלים שיצטרפו למעגל האבטלה עד פסח, 51% מהעונים אמרו שהם מפחדים יותר מהמחסור הקיומי באוכל, שעדיין מעורר אימים.

אישה קונה מוצרים בגלל הקורונה (צילום: יוסי זמיר, פלאש 90)
בהלת המחסור באוכל חילחלה גם לתלמידים|צילום: יוסי זמיר, פלאש 90

המשך הסקר יפורסם בימם הקרובים.

אנחנו מזמינים את כל התלמידים לעקוב אחרי תיכוניסטים מצייצים (@schooltweetsil) ומעריב לנוער, להשתתף בסקרים ולשתף אותנו באיך עוברים עליכם הימים האלו.

להורדת האפליקצייה של תיכוניסטים מצייצים לאייפון ולאנדרואיד - לחצו כאן

לפוסטים קורעים מצחוק בעמוד הפייסבוק שלהם - לחצו כאן