האם הצבע הלבן יצא מהאופנה? השאלה הזו מפלגת בין מעצבים גם בשנת 2023, חלקם חושבים שמדובר בסגנון עיצוב סטרילי, משעמם או מיושן; אחרים משוכנעים שלבן הוא נצחי, דרמטי ומאפשר גמישות עיצובית. הצצה לדירה של הזמרת שאקירה בברצלונה מבהירה לאיזו אסכולה היא שייכת.

>> לכל הכתבות בערוץ living 

>> הדירה השכורה מבאסת? זה מה שאפשר לעשות

>> תתקדמו: איקאה בקולקציה שתנער את הבית

בשנה האחרונה הזמרת ילידת קולומביה נמצאת בכותרות, ולאו דווקא בזכות המוזיקה שלה. היא חוותה גירושים מרים מהכדורגלן ג'רארד פיקה, שחקן ברצלונה לשעבר, ועל פי השמועות עוברת תקופה לא פשוטה בכלל. לשאקירה יש נכסים בכל העולם, אך למרות הפרידה היא עדיין נטועה חזק בעיר הספרדית בזכות שגרת החיים של שני בניה הצעירים. ברצלונה אולי מפורסמת בזכות היצירות הססגוניות של גאודי שמפוזרות בה והצבעוניות הכללית שלה, אך את הדירה של שאקירה מאפיין דווקא עיצוב לבן ושקט. בסרטון שהעלתה לאינסטגרם עם הכיתוב "זה מה שקורה אחרי סשן סטודיו כשכולם ישנים" רואים את הזמרת פורקת אנרגיה ואדרנלין אחרי ההקלטות ברצף פעולות משעשע, שכולל בין היתר הליכה על גבי הרהיטים בסלון, פתיחה וסגירה של מטריה צבעונית וביצוע תרגילי התעמלות כשהיא עטופה בניילון נצמד, לא פחות.

 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Shakira (@shakira)

ברקע של כל זה קשה לפספס את ספת הסלון הגדולה והצחורה, כאלמנט עיצוב מרכזי שנותן את הטון לשאר הפריטים בחדר. שידת הטלוויזיה, השולחן ומנורת הזכוכית שעליו לבנים, כך גם הווילונות האווריריים שלאורך הקיר והחלון. על רצפת העץ הבהירה פרוש שטיח אוף וויט רך וחמים, והספוטים בתקרה מפיצים נקודות אור לבנות בהירות.

שאקירה בבית שלה בברצלונה (צילום: חשבון האינסטגרם shakira@)
שאקירה מתעמלת בסלון עטופה בניילון נצמד. סה"כ דרך לגיטימית לפרוק אנרגיה|צילום: חשבון האינסטגרם shakira@

שאקירה (צילום: Clive Brunskill/Getty Images)
צריכה בית רגוע שישתיק את כל הרעש והבלגן בחוץ. שאקירה|צילום: Clive Brunskill/Getty Images

לא מונוטוני כמו שאולי חשבתם

אנשים רבים יגדירו את הלבן כ-"לא צבע", אך הם יטעו ובגדול. לצבע הלבן יש גוונים רבים על בסיס כחול, ורוד, ירוק וכו' וכדי לזהות איך יראה הקיר הלבן שלכם, למשל, תצטרכו לצבוע קיר שלם בגוון שבחרתם ולהתבונן בו כמה פעמים בשעות שונות של היום וגם בתאורה מלאכותית (ולא, בז' הוא לא לבן).

למעשה, הגוון של תלוי באור ולא בצבע. הדומיננטיות של הלבן בעיצוב הנורדי נובעת מכך שהמדינות הללו סובלות ממיעוט אור יום, חורפים ארוכים וחשוכים ושלג בוהק בחוץ. בישראל העיצוב הבהיר מתאים בדיוק בגלל הסיבה ההפוכה - יש לנו המון אור שמש חזק והלבן משרה קרירות נעימה, וכאשר הוא יקבל את קרני השמש הוא יהפוך לחמים ונעים. בנוסף, הצבע הלבן מקשר בין אלמנטים, מתכתב עם עץ ומאפשר גמישות רבה בשינוי מראה החדר.

מטבחים של מפורסמים גם מטבח לבן יכול ליצור עניין  (צילום: Douglas Elliman Real Estate)
לא רק בסלון. הצבע הלבן שולט בעיקר במטבחים, מהמראה הכפרי ועד המודרני ביותר|צילום: Douglas Elliman Real Estate