המטבח של אורי אהרונוביץ' 4 (צילום: עופר חן)
"מאסטר שף הייתה חוויה של פעם בחיים"|צילום: עופר חן

 

אורי אהרונוביץ' הוא ההוכחה המושלמת לכך שאפשר להשאיר חותם גם בתור המודח הראשון של "מאסטר שף". האודישן שלו הותיר את ישראל אהרוני ברמה ההתרשמות הכי גבוהה שראינו אותו כנראה מאז שהחל לשפוט בתוכנית. סגנון הבישול האסייתי והאותנטי, עשה חשק ענק לטעום את מה שהוא מכין, אבל הלחץ של משימת ההדחה הראשונה, יחד עם הציפיות הגבוהות של השופטים ממנו - הכניעו אותו. 

בדירה קלאסית ברמת גן עם עיצוב מודרני וצעיר הוא גר עם בת זוגו עדן. המטבח המאובזר יחד עם חומרי הגלם היחודיים, מסבירים באופן מיידי את התשוקה לאוכל. וכן, גם חושפים את המסעות מסביב לעולם, אלה שקירבו אותו אל סגנון הבישול ועולמות הטעם אותם הוא הביא אל הצלחת פעם אחר פעם, והצליח להרשים את השופטים. 

המטבח של אורי אהרונוביץ' 15 (צילום: עופר חן)
צילום: עופר חן
המטבח של אורי אהרונוביץ' 7 (צילום: עופר חן)
צילום: עופר חן
המטבח של אורי אהרונוביץ' 1 (צילום: עופר חן)
"יש לי עוד הרבה מה ללמוד, גם למדתי המון תוך כדי התוכנית" |צילום: עופר חן
המטבח של אורי אהרונוביץ' 6 (צילום: עופר חן)
"בתור חצי דרום אמריקאי, אסור לקחת לי את הגריל גז" |צילום: עופר חן
המטבח של אורי אהרונוביץ' 11 (צילום: עופר חן)
"הארוחות הטובות ביותר, הן אלה שאני מכין לבת זוגי עדן"|צילום: עופר חן

מה אתה הכי אוהב במטבח שלך? "האי במרכז המטבח. כיף לבשל כשיש מספיק מקום לעבוד והוא משמש גם כיחידת אחסון לפריטים שאין להם מקום".

מה היית רוצה לשנות בו? "הייתי רוצה מטבח גדול יותר. אם האי היה מכיל גם כיריים זה היה יכול להיות מושלם. היות והדירה שכורה התפשרנו הפעם על המטבח".

מה המכשיר הכי שימושי במטבח ולמה? "תנור. אנחנו לא משתמשים במיקרוגל בבית, ואנחנו מחממים את האוכל בעיקר על הכיריים או בתנור. בתור אחד שעובד רב הזמן מהבית, אני מעדיף להכין את האוכל שלי באותו היום ולא לחמם אותו. לאחרונה גם התחזקה האהבה שלי לאפייה וללחמי מחמצת, והוא נכנס לשימוש תדיר יותר".

איך נראה מטבח החלומות שלך? "מטבח חלומות הוא מטבח של מסעדה". 

מי שוטף את הכלים בבית אחרי שאתה מבשל? "בת הזוג שלי לא תאהב את התשובה אבל חייבים להודות: מאזן שטיפת הכלים אצלנו הוא בערך 80-20, כאשר ב-80% מהמקרים אני שוטף את הכלים בבית או מסדר אותם במדיח. לרוב אני שוטף ידנית". 

מה המטלה שאתה הכי שונא בעבודה במטבח? "הכי נורא זה לנקות את הכיור. במיוחד אם הוא מלא בקליפות ביצים, שאריות מחמצת, קפה טחון משומש ושאריות אחרות".

המטבח של אורי אהרונוביץ' 12 (צילום: עופר חן)
צילום: עופר חן
המטבח של אורי אהרונוביץ' 9 (צילום: עופר חן)
צילום: עופר חן
המטבח של אורי אהרונוביץ' 3 (צילום: עופר חן)
צילום: עופר חן

המטבח של אורי אהרונוביץ' 10 (צילום: עופר חן)
"כל ההכנסות של הספר הועברו כתרומה לנשים בסיכון" |צילום: עופר חן

איזה ספרי בישול נמצא אצלך על המדף? "רכשתי ספר שנקרא 'מטבח משלהן', שמאגד מתכונים של 50 השפיות המובילות בישראל וכל ההכנסות שלו הועברו כתרומה למעונות לנשים בסיכון. בנוסף ניתן למצוא ספרי אפיה של אורי שפט לצד ספרי בישול מהמטבח התאילנדי והאסיאתי. לאחרונה רכשתי את הספר של מסעדת "bao" הלונדונית, שמשם גם לקחתי את הרעיון למנה שהכניסה אותי לנבחרת  - קריספי צ'יקן באן טיוואני".

כמה שעות אתה מבלה במטבח בממוצע במהלך השבוע? "באזור השעה לארוחת צהריים מהירה של חזה עוף ואורז וארוחת ערב. בסופי שבוע אני יכול להתחיל את היום בסיבוב בקניות בשוק ולסיים במטבח רק לקראת הערב".

מה הארוחה הכי מושקעת שבישלת במטבח? "כשמבשלים למי שאוהבים, אם זה משפחה וחברים, יוצא האוכל הכי מושקע. הארוחות הטובות ביותר הן אלה שאני מכין לעדן (בת זוגי)".

אם היו מרוקנים את המטבח ונותנים לך להשאיר רק דבר אחד - במה היית בוחר? "כחצי דרום אמריקאי, אסור לקחת ממני את הגריל גז". 

מה חומר הגלם הכי יוצא דופן שאתה מחזיק בבית? "אני משמר שזיפים בשביל רוטב שבעצם מהווה סוג של "קטשופ" בחלק המטבחים האסיאתיים".

ולסיום, אחרי ההדחה, איך אתה מסכם את הזמן שלך ב"מאסטר שף"? "זאת הייתה חוויה של פעם בחיים. זכות גדולה לפגוש כל כך הרבה בשלנים מוכשרים ובמיוחד החברים שלי לנבחרת שכל אחד ואחת מהם נכנסו לי ללב.  מבאס שההדחה שלי היתה מוקדמת מדי, אבל לצערי אי אפשר להחזיר את הגלגל לאחור. זה זמן טוב לשפר את את יסודות ויכולות הבישול שלי. יש לי עוד הרבה מה ללמוד, וגם למדתי הרבה תוך כדי התוכנית. מי יודע, אולי עוד נשוב". 

המטבח של אורי אהרונוביץ' 8 (צילום: עופר חן)
"כיף לבשל כשיש מספיק מקום לעבוד" - מצלחת על האי |צילום: עופר חן
המטבח של אורי אהרונוביץ' 14 (צילום: עופר חן)
צילום: עופר חן
המטבח של אורי אהרונוביץ' 5 (צילום: עופר חן)
צילום: עופר חן

המטבח של אורי אהרונוביץ' 13 (צילום: עופר חן)
צילום: עופר חן