חדרי ילדים אמורים להתאים לדיירים שלהם – מרחב לסקרנות, יצירתיות, קריאה ומשחק. מיטת קומתיים יכולה לשעשע אחים שחולקים חדר, אבל הפאן האמיתי יתרחש כשיתווספו לחדר אלמנטים מפתיעים שיפעילו אותם בשעות הפנאי, לבד או עם חברים. הם לא נועדו לעד, בכל זאת מגיע תהליך התבגרות, אבל האלמנטים האלה יחזיקו מעמד לאורך ילדותם של הילדים, ישמשו להם מקום לפרוק אנרגיות ולהתאמן במשחק בחלל שבו הם חשים מוגנים.

>> לכל הכתבות בערוץ living 

>> זה כבר שטוף? 5 פריטים שצריך לנקות לפני השימוש הראשון

>> הכי רחוק מסביון: השקיעו מיליונים בווילה יוקרתית בדרום

 

"בישראל רק 21 אחוזים מהילדים בגילאים 16-5 עוסקים בספורט על בסיס קבוע, אלה נתונים סטטיסטיים מדאיגים שמעלים שאלות לגבי בריאותם ורווחתם של ילדינו", אומרת ולדה זליצ'נקו מחברת IQID, המתמחה באספקת מתחמי ספורט לילדים מעץ טבעי. "פעילות גופנית היא מרכיב מרכזי חשוב לאורח חיים בריא שעוזר להתפתחות פיזית, רגשית וחברתית. רמות נמוכות של פעילות גופנית משאירות את ילדינו פגיעים למגוון בעיות, כולל השמנת יתר, עודף משקל, שבריריות וסיכון מוגבר למחלות כרוניות בעתיד". 

מתחם נינג'ה מוקטן

בחברה לא יכלו להישאר אדישים, ויצרו מתחמי ספורט שיעוררו בילדים השראה ויגרמו להם להתאהב באורח חיים פעיל יותר גם בתוך הבית או בחצר. רוחבם של המתחמים 80 ס"מ והם כוללים קירות שוודיים לפיתוח כוח, גמישות וקואורדינציה, אביזרים כמו רשת טיפוס גלדיאטורים, חבלים, טבעות, סולמות, קורה לאיזון, ויש גם מתחמי נינג'ה רב תכליתיים למי שרוצה לאתגר את עצמו יותר. "כל מתחמי הספורט מתוכננים מתוך מחשבה על בטיחות ונוחות הילד, החל מגיל חצי שנה, ומהווים אלמנט עיצובי בחדר". המחירים נעים בין 1,100 שקלים עבור ילדים קטנים מאוד ועד 4,950 שקלים למערכות נינג'ה חדשניות.

 

ילדים iqid (צילום: טניה אלכסייב)
ילדים iqid|צילום: טניה אלכסייב
ילדים iqid (צילום: מתוך האתר)
ילדים iqid|צילום: מתוך האתר

מסולמות וקירות טיפוס ועד רשתות שמחייבות מהנדסי מבנים – הנה עוד כמה השראות שאפשר ליישם בבית.

הכי באקסטרים: סלון לילדים

קומה עליונה בדירת גן דופלקס הפכה לקומת ילדים שאינה מנותקת מההורים. רשת חזקה במיוחד, שיכולה להחזיק עד 100 ק"ג למ"ר, מחברת בין שתי הקומות. "כדי להתקין אותה קיבלנו אישור מקונסטרוקטור, ומסגר בנה לנו קונסטרוקציית ברזל עם שאקלים מאוד חזקים", מספרת מעצבת הפנים שרית זיו אלון. צמוד לרשת היה חדרון ללא חלון שנפתח, כדי לאפשר לילדים סלון משלהם עם אחסון, טלוויזיה, פינת מחשב והמון צעצועים. בקיר הרשת הותקן מקרן, כדי שהילדים יוכלו לשכב עליה ולצפות בסרט. מחיר הרשת והקונסטרוקציה: כ-20 אלף שקלים.

עיצוב: שרית זיו אלון

ילדים שרית זיו אלון (צילום: אורן עמוס)
ערסל רשת, עיצוב: שרית זיו אלון|צילום: אורן עמוס
ילדים שרית זיו אלון (צילום: אורן עמוס)
צילום: אורן עמוס

 

בתוך החדר: מטפסים

חדרו של ילד בן 9 מלא בעניין עם מאחזי ברזל שהוזמנו בהתאמה אישית ממסגר והוברגו לקיר ולתקרה, וניתן לתלות עליהם מתקני נינג'ה שונים. המאחזים מובילים עד החלק העליון של הארון בצד השני, המשמש כפינה נסתרת עבור הילד. כדי להשלים את אשליית הגובה נצבעו גבולות הגזרה של הארון בצהוב. ניתן להגיע לפינה זו היישר מהמיטה, דרך סולם חבלים שתלוי בתקרה בהברגה. מחיר מאחז בודד כ-350 שקלים.

עיצוב: אפרת מידן

ילדים אפרת מידן (צילום: הילה עידו)
מטפסים. עיצוב: אפרת מידן|צילום: הילה עידו

 

 

פינת אקסטרים עוצבה בחדר שנותן מענה פרקטי, רגשי וספורטיבי לילד שאוהב פעלולים וזקוק להוצאת אנרגיה. מתקן ספורט "נינג'ה" משלב בתוכו סולם טיפוס קבוע, סולם אתגרי, חבל טיפוס וטבעות פעלולים ואיזון. המתקן מתחבר בצורה בטוחה על ידי ארבעה ברגים לתקרה ושני חיבורים מתכווננים לרצפה ללא צורך בקידוח. ניתן לכוון את המתקן לגבהים שונים, כך שגובה התקרה אינו מהווה בעיה. "כיוון שהמתקן כרוך בטיפוס, דחיפה עם הרגליים והישענות על קיר, קשה מאוד לשמור עליו נקי. לכן יצרתי גבול פעילות בעזרת צבע לוח גיר שחור, שמאפשר לצייר עליו וגם להימנע מסימני רגליים", אומרת המעצבת.

עיצוב: מירית סוחוב

חדרי ילדים, מירית סוחוב (צילום: מאור מויאל)
סולמות וחבלים, עיצוב: מירית סוחוב|צילום: מאור מויאל

 

 

קיר מפלטת סנדוויץ' המצופה פורמייקה לבנה - כדי שיהיה קל לנקות את סימני הרגליים. פינת ישיבה מודולרית נוספה למען בטיחות הילדים, כמשטח למקרה של נפילה. עלות הקיר של חברת  gravity blocks: 3,150 שקלים.
עיצוב: ליטל גרינברג

ילדים ליטל גרינברג (צילום: דנה סטמפלר עשהאל)
פינת ישיבה למקרה של נפילה, עיצוב: ליטל גרינברג|צילום: דנה סטמפלר עשהאל
ילדים ליטל גרינברג (צילום: דנה סטמפלר עשהאל)
צילום: דנה סטמפלר עשהאל


 

גם בחדר המשחקים של שלוש אחיות הותקן קיר טיפוס לצד פינת ישיבה. עלות הקיר: 2,600 שקלים

עיצוב: אורית כהן יבלונקה

ילדים אורית כהן יבלונקה (צילום: דנה סטמפלר עשהאל)
עיצוב חדר בנות: אורית כהן יבלונקה|צילום: דנה סטמפלר עשהאל

 

 

אורן קזלובסקי, סופר וכותב שאוהב לעשות דברים עם הידיים, הרכיב עם חבר קיר טיפוס בחדר הילדים וטוען כי הבנייה די פשוטה, ואם יש חצר עם קיר חיצוני גבוה, התוצאות יכולות להיות מרשימות אפילו יותר. הוא הזמין מאלי אקספרס חבילה עם ידיות אחיזה, כבל תלוי לאבטחה ותפסנים לטיפוס בארבעה צבעים, והתקין יחד איתו. אבני טיפוס כ-160 שקלים.

ילדים (צילום: אלי אקספרס)
ערכת טיפוס מעלי אקספרס|צילום: אלי אקספרס

 

בחדרה של בת 10 שאוהבת לצייר, לפסל, לבנות בלגו ועוד נדרשו מקום אחסון רב, משטח עבודה גדול, מדפים לתצוגה ואפשרות לארח. פלטת שולחן ארוכה מאפשרת תצוגה ועבודה ואפילו ספסל ישיבה, וכמקום פרטי משלה תוכננה לה מיטה גבוהה בקומת הגלריה, אליה היא עולה בסולם.

מאחר שהיא גם ספורטיבית ואוהבת לטפס, לקפוץ ולרקוד, תוכנן בחדר קיר טיפוס על הקיר שמאחורי הדלת. בסיסו פלטת בירץ' שנצבעה בלכה טבעית, ולאבנים מרקם שמזכיר אבנים טבעיות ומשתלב עם טיח הסיד הטבעי בקירות. המרחב מאפשר לה ולאחיה בן ה-6 להביא מזרנים, לקפוץ מהסולם ולהפוך את החדר לדינמי מאוד.

עיצוב: אלכסנדרה גולדשטיין

ילדים אלכסנדרה גולדשטיין (צילום: שרון צרפתי)
חדר לילדה ספורטיבית. עיצוב: אלכסנדרה גולדשטיין|צילום: שרון צרפתי
ילדים אלכסנדרה גולדשטיין (צילום: שרון צרפתי)
צילום: שרון צרפתי

 

 

חדרו של האח תוכנן בקונספט של בית ביער שיאפשר פעילות רגילה לצד ספורטיבית כמו טיפוס. הבסיס הוא מיטת קומתיים המשמשת אותו (למעלה) וחבר אורח (למטה), עליה הוסיפה האם המעצבת, אלכסנדרה גולדשטיין, חזיתות MDF שנחתכו ב-CNC. יחד עם הילדים היא שייפה, צבעה וציירה את הדוגמאות. "החלק התחתון ניתן להרמה ובו ארגז מצעים על גלגלים. החזית משמשת גם כקיר טיפוס וניתן לעלות דרכה למיטה העליונה, בנוסף לסולם הפנימי שבין המיטות ולפיר שליד ארונית הספרים שגם ממנו עולים למעלה", מסבירה המעצבת שבחרה לחדר צבעים רכים כדי לאזן את הצבעוניות מהמשחקים.

עיצוב: אלכסנדרה גולדשטיין

ילדים אלכסנדרה גולדשטיין חדר בן (צילום: שרון צרפתי)
חדר מהאגדות לבן. עיצוב: אלכסנדרה גולדשטיין חדר בן|צילום: שרון צרפתי
ילדים אלכסנדרה גולדשטיין חדר בן (צילום: שרון צרפתי)
צילום: שרון צרפתי

 

 

כדי להגדיל חדר ילדים בוטלה תקרה גבס נמוכה ונוצל מלוא הגובה כדי ליצור בו גלריה המשמשת כאזור שינה. סולם על מסילה שמחוזקת לתקרה מוביל למיטה ויכול לנוע לאורך החדר. החירוץ בלוח הפג בורד הענקי שעל גבי כל הקיר מאפשר מודולריות: תלייה של ווים, משחקים, אביזרים ומדפים נשלפים ואפילו שולחן עבודה, כך שהילד יכול בכל פעם ליצור לעצמו קיר מעוצב חדש.

עיצוב: רוני שני פלדשטיין

ילדים רוני שני פלדשטיין (צילום: אורית ארנון)
ילדים רוני שני פלדשטיין|צילום: אורית ארנון

 

 

מרתף בביתם של זוג וחמישה ילדים הפך ממחסן לחדר משחקים עם מתקנים שהאב הנדסאי האדריכלות בנה במיוחד. ליד הקיר הוא בנה מתקן טיפוס מעץ עם סולם שממשיך לתקרה, ומחלקו העליון של המתקן תלוי סולם קשרים. באמצע החדר נדנדה עם מושב עגול התלויה מהתקרה.

עיצוב: שניאור צייגר

חדר משחקים שניאור צייגר (צילום: שניאור צייגר)
המרתף הפך לחדר משחקים. עיצוב: שניאור צייגר|צילום: שניאור צייגר
חדר משחקים שניאור צייגר (צילום: שניאור צייגר)
צילום: שניאור צייגר

 

פרויקט למבוגרים שיכול להיות רעיון נהדר גם עבור ילדים. "מדובר בבריכת כדורים במשרדי חברת הפרסום Twisted, חברה שונה, לא שגרתית ובועטת", מספרת מעצבת הפנים ליאת עברון. "כשניגשנו לעבוד על החלל אמר אחד השותפים שהוא רוצה שמי שנכנס למשרד, ירגיש שהוא חייב לשלוף את הטלפון ולצלם סלפי. חיברתי את זה עם הבריף של משרד קריאטיבי, חושב וממציא שצריך מקום לחשיבה אחרת, לאוורור, להומור ויצירתיות, וכך נולד הרעיון להקצות חדר לבריכת כדורים". הכדורים הוזמנו מחו"ל לפי גוונים רצויים, הקירות והתקרה נצבעו בהתאם וה"בריכה" נתחמה בנגרות בהתאם למוטיב הבריכה ועם סטיילינג של גלגלי הצלה וכיסאות ים. "הבריכה ממלאת את תפקידה ולקוחות שמגיעים לפגישה ראשונה, נכנסים אליה ביוזמתם ומשם הכול זורם אחרת".

עיצוב: ליאת עברון

ילדים ליאת עברון (צילום: שי אפשטיין)
מי קופץ לבריכה, עיצוב: ליאת עברון|צילום: שי אפשטיין
ילדים ליאת עברון (צילום: שי אפשטיין)
צילום: שי אפשטיין

 

 

 

עוד קצת פאן מעוצב מהרשת:

 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Inspiring Designs (@inspiringdesignsnet)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by SaartjePrum (@saartjeprum)

 

 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by SaartjePrum (@saartjeprum)