בבניין כבן 30 שנה במערב ראשון לציון מתגוררת משפחה בעלת 5 נפשות וכלב כבר 17 שנים. זוג ההורים - בשנות ה-40 לחייהם, היא עובדת עירייה והוא עובד בבנק, החליטו שאחרי כל כך הרבה שנים בדירה הגיע הזמן לשפץ ולרענן אותה עבורם ועבור שלושת ילדיהם (הבכורה בתיכון, האמצעי בחטיבה והקטנה ביסודי). המצב הכללי של הדירה לפני השיפוץ לא היה טוב; הקירות התקלפו כתוצאה מרטיבויות ועובש, היא הייתה ישנה ולא מתוחזקת, וחסרת אופי. חדרם של ההורים היה סתמי ונטול אווירה במיוחד.

>> לכל הכתבות בערוץ living 

>> "יש חור קטן במקרר שלכם, והוא מלא ג'יפה ומסריח"

>> דירת 60 מ"ר בת"א לשתי משפחות? ככה עושים את זה


שטחה של הדירה 100 מ"ר, ובתוכה יחידת הורים עם חדר שירותים בשטח 15 מ"ר. היחידה נראתה כמו הדבר הכי רחוק ממאסטר הורים - חדר בסיסי ובלי אופי, עם טלוויזיה תלויה בפינה "כמו פעם" ומקלחון שבני הזוג כמעט לא השתמשו בו כל השנים שהם גרו בבית. החלום הגדול שלהם היה בית מודרני עכשווי, נקי וחם, מלא באופי בשילוב פונקציונליות בכל אזור. בחלל הפרטי שלהם הם ביקשו חדר שינה אינטימי ומפנק עם ארון גדול יחד עם טלוויזיה, ובעלת הדירה חלמה גם על פינת איפור ייעודית בחדר הרחצה, במקום המקלחון. שטחו של חדר השינה ללא השירותים הוא 12 מ"ר, ובמסגרת התכנון החליטה המעצבת אביטל תירוש להגדיל ולפתוח את החלל וליצור תחושת מרחב וקשר בין חדר השירותים לחדר השינה באמצעות מחיצת זכוכית עם מסגרת שחורה יחד עם הדלת. הקיר היה קיר תומך ונדרשו אישור והנחיות ממהנדס בניין לעשות חיזוקים.

מאסטר הורים ראשון לציון ג עיצוב אביטל תירוש - 13 (צילום: קרין רבנה)
יחידת ההורים לפני השיפוץ|צילום: קרין רבנה

מאסטר הורים ראשון לציון ג עיצוב אביטל תירוש - 12 (צילום: קרין רבנה)
צילום: קרין רבנה
מאסטר הורים ראשון לציון ג עיצוב אביטל תירוש - 9 (צילום: קרין רבנה)
צילום: קרין רבנה
מאסטר הורים ראשון לציון ג עיצוב אביטל תירוש - 6 (צילום: קרין רבנה)
צילום: קרין רבנה

מאסטר הורים ראשון לציון ג עיצוב אביטל תירוש - 8 (צילום: קרין רבנה)
צילום: קרין רבנה

השיפוץ לכל הדירה נמשך כ-4 וחצי חודשים, משלב התכנון ועד לשלב הביצוע הסופי. עלות הפרויקט לכל הדירה הייתה כ-500 אלף שקלים, כולל תכנון ועיצוב, עבודות הריסה ובניה, תשתיות ועוד. מתוך זה, עלויות השיפוץ למאסטר הורים הסתכמו בכ-40 אלף שקלים וכללו מחיצת זכוכית עם דלת, ריצופים וחיפויים, כלים סניטריים, מראות, קיר דקור, תאורה, נגרות (ארון מקיר לקיר, שידת איפור, ארון כיור) וריהוט.

פינת איפור תלויה במקום מקלחון

במסגרת שיפוץ המאסטר נשבר הקיר בין חדר השינה לחדר שירותי הורים, והוחלף בדלת שהיא מחיצת זכוכית עם מסגרת שחורה, קורה תומכת חוזקה והוסתרה כחלק מהתכנון והעיצוב, החיפויים והריצוף הוחלפו, האסלה זזה למיקום נוח יותר, והברז הוחלף לברז קיר בגוון רוז גולד. כל הנגרות בחלל תוכננה בהתאמה אישית עם חומרים מודרניים חמים, כמו ארון כיור בחיפוי פורניר עץ אגוז אמריקאי, מגירת איפור תלויה, ארון מקיר לקיר בשילוב דלתות זכוכית מושחרות שמוסיפות עומק ומתכתבות בהתאם לשאר עיצוב החדר, וחיפוי קיר דקורטיבי מאחורי המראה המוארת בפינת איפור. בהתאם לכך תוכננו ונוספו נקודות חשמל ותאורה חדשות.

 

מאסטר הורים ראשון לציון ג עיצוב אביטל תירוש - 10 (צילום: קרין רבנה)
צילום: קרין רבנה
מאסטר הורים ראשון לציון ג עיצוב אביטל תירוש - 2 (צילום: קרין רבנה)
צילום: קרין רבנה
מאסטר הורים ראשון לציון ג עיצוב אביטל תירוש - 4 (צילום: קרין רבנה)
מיחידה סתמית למאסטר עם אופי|צילום: קרין רבנה

מאסטר הורים ראשון לציון ג עיצוב אביטל תירוש - 7 (צילום: קרין רבנה)
צילום: קרין רבנה

בחדר השינה עצמו שונו המיקומים של הריהוט בהתאם לשינויים וכל הריהוט הוחלף לחדש, חצי קיר אחד מאחורי המיטה נצבע בגוון שנבחר בקפידה במטרה ליצור עומק נוסף לחלל. בחירת החומרים עם הגוונים הטבעיים והחמים שילבה פרקט וחיפויי עץ שונים, חיפויי אבן טרוורטין וזכוכית, שילוב "על זמני" שמייצר הרמוניה ואווירה נעימה ושלמה בחלל. בסופו של התהליך יחידת ההורים תוכננה ועוצבה בהתאמה ספציפית לזוג ונתנה מענה לכל הצרכים שהם רצו ולכל מה שחלמו עליו.    

תכנון, עיצוב והלבשת בית: אביטל תירוש
ריצופים חיפויים וכלים סניטריים: מודי MODY

 

רשימת מכולת

  • ארון כיור בחיפוי פורניר עם משטח קוריאן, פאביו ארונות אמבטיה: 3,500 שקלים
  • ריהוט בהתאמה אישית, קלוס ראשל"צ: שידת איפור: 1,200 שקלים. ארון חדר הורים בשילוב דלתות זכוכית: 20,700 שקלים.
  • חיפוי דקור לפי מידות, דקור סטאר חולון: 630 שקלים
  • שולחן לצד מיטה מעץ טיק, העץ הנדיב ראשל"צ: 330 שקלים