אין ספק שארון בגדים הוא פריט בסיסי בחדר השינה ואי אפשר בלעדיו, אלא אם בסביבה מצוי חדר ארונות. כשענתי נקאש, מנהלת אדמיניסטרטיבית מתל אביב, ביקשה לרענן את חדר השינה שלה בדירת הקרקע שבה היא חיה עם בתה החיילת, היא החליטה לוותר על ארון הקיר הגדול בחדר לטובת פינת שירותים ומקלחת קטנה. "הדירה קטנה והשירותים, האמבטיה והכיור היו בחלל אחד משותף. בתי ואני היינו תמיד 'מתווכחות' מי נכנסת קודם לשירותים, והייתי זקוקה לחלל שהוא רק שלי", היא מסבירה על המהלך, שאותו תכננה ועיצבה בעצמה. לנקאש אין ניסיון קודם בשיפוץ, "רק צפייה באבא שלי בצעירותי ובבעלי מקצוע אחרים, עין טובה ויצירתיות".

>> לכל הכתבות בערוץ living 

>> ביקשה מהבייביסיטר של בנה גם לנקות, וזו הייתה התגובה

>> איזה פאניקה: כיבס את כרטיס הלוטו שזכה ב-1.8 מיליון

 

חדר השינה, ששטחו 10 מ"ר, היה משעמם, נטול אמירה, חסר אופי ופונקציונליות, ונקאש ביקשה לחדש אותו "בשביל הנשמה", ליצור אווירה שונה ולפתוח דף חדש כדי להכניס זוגיות ולהתאים אותו לשנים הבאות עם בתה. נקאש הזמינה מבעלי מקצוע עבודות אלומיניום וזכוכית, חיפויים, ריצוף פרקט ותאורה, ולאחר שלושה חודשי תכנון ושיפוץ התקבל חדר בסגנון נקי ויוקרתי, כמו סוויטה במלון בוטיק באווירת חופש ורוגע.

מייקאובר חדר שינה ענתי נקאש לפני (צילום: ענתי נקאש)
חדר השינה לפני המהפך|צילום: ענתי נקאש
מייקאובר חדר שינה ג ענתי נקאש לפני - 3 (צילום: ענתי נקאש)
עיצוב פונקציונלי וסתמי|צילום: ענתי נקאש
מייקאובר חדר שינה ג ענתי נקאש לפני - 1 (צילום: ענתי נקאש)
ארון הקיר הענק תפס חלק גדול מהחלל|צילום: ענתי נקאש

מייקאובר חדר שינה ענתי נקאש (צילום: ענתי נקאש)
חדר השינה אחרי המהפך - שירוקלחת במקום ארון|צילום: ענתי נקאש

בתחילת התהליך נקאש מדדה את החדר בעזרת מטר, שרטטה אותו בשלמותו בעזרת סרגל על דפדפת חשבון, ואז ביצעה את העמדות הפונקציות והרהיטים. בקיר מול המיטה היא ביטלה את ארון הבגדים ויצרה במקומו חלל נפרד ושקוף עם צנרת מותאמת למקלחון, שירותים, כיור ומראה עם ארון שמאחוריה תאורה. צד אחד של השירוקלחת היא תחמה בקיר גבס, והמשיכה את ה"קירות" בוויטרינות זכוכית עד התקרה, להם צירפה וילונות לפרטיות. בעל מקצוע היה אחראי לחיפוי הקירות באריחי קרמיקה לבנים עד התקרה. הטלוויזיה נתלתה מול המיטה על זרוע שמוצמדת לקיר.

מייקאובר חדר שינה ג ענתי נקש - 5 (צילום: ענתי נקאש)
פינת שירותים ומקלחת, מוקפת זכוכית|צילום: ענתי נקאש
מייקאובר חדר שינה ג ענתי נקש - 2 (צילום: ענתי נקאש)
צילום: ענתי נקאש
מייקאובר חדר שינה ענתי נקאש (צילום: ענתי נקאש)
וילונות מכסים את השירוקלחת כשצריך פרטיות|צילום: ענתי נקאש

מייקאובר חדר שינה ענתי נקאש (צילום: ענתי נקאש)
צילום: ענתי נקאש

למקלחת בחרה נקאש ריצוף קרמיקה במראה עץ בדוגמת פישבון, ואת את הרצפה בחדר היא החליפה לחיפוי pvc בדוגמת פישבון. בחדר נמצא חלון גדול במיוחד, בגודל 160X200 ס"מ, עם תריס חשמלי שממנו יוצאים לחצר אחורית קטנה, וכולו מחופה וילון. "את הקיר הזה יצרתי שנתיים לפני השיפוץ הנוכחי", היא מספרת, "כשמחלון מטר על מטר נוצרה יציאה לחצר, ומחדר חשוך יחסית הפך החדר למאוד מואר, מאיר ומשמח". בזכות החלון הגדול חלל הרחצה הקטן, ששטחו 65X240 ס"מ, יכול להתאוורר במהירות.

הנישה בקיר חיכתה לתמונה המדויקת

כחלופה לארון הקיר הגדול שנקאש ויתרה עליו, היא תכננה בקיר המיטה ארון בגדים היקפי אצל נגר פרטי, תוך התאמת העומק, הגובה והחלוקה הפנימית לצרכיה. את הידיות רכשה מיעד פרזול ועלי אקספרס. המיטה הזוגית, שמידותיה 150×190 ס"מ, חדשה יחסית ונרכשה עוד בתקופת הקורונה. היא הייתה בצבע אפור, שלא התאים ללוק החדש, ולכן נקאש צבעה את הגב שעשוי בד ואת המסגרת בצבע לבן מ"אפרים צבעים", שמתאים גם לבדים. בנישה מעל המיטה רצתה לתלות תמונה, ועד שלא מצאה בדיוק את מה שנראה לה, השאירה אותה ריקה. "חיכיתי המון זמן עם החלל הזה שמעל המיטה עד שמצאתי את התמונה. ואז ראיתי אותה בדיוק ביום ההולדת העברי שלי בסוף דצמבר, בשוק דליית אל כרמל", היא מספרת.

מייקאובר חדר שינה ענתי נקאש (צילום: ענתי נקאש)
ארון הבגדים החדש מקיף את המיטה|צילום: ענתי נקאש
מייקאובר חדר שינה ג ענתי נקש - 3 (צילום: ענתי נקאש)
צילום: ענתי נקאש

מייקאובר חדר שינה ג ענתי נקש - 4 (צילום: ענתי נקאש)
צילום: ענתי נקאש

בקיר הכניסה היא המשיכה מעט את ארון הבגדים ההיקפי והוסיפה שידת מגירות נמוכה. בקיר הזה היו חציבות ותיקונים לחשמל, והשפכטל ועבודת הצבע שנעשו על יד בעל מקצוע במסגרת שיפוץ של חלל נוסף בבית ושדרוג פינות נוספות, לא מצאו חן בעיניה. "נדרשו תיקונים והוא לא הגיע, וכשראיתי שזה המצב, החלטתי שאני לא מתעסקת בשפכטלים, שיוף וצבע, אלא מחפה את הקטע שנשאר". היא הצליחה ליצור לוק יוקרתי בעזרת חיפוי קיר פולימרי לגובה, אליו היא העבירה את גופי התאורה שהיו פעם משני צידי המיטה: במקום שני צינורות מעוגלים בין בסיס הגוף לאהיל ביקשה בחנות בשוק הפשפשים, שבה רכשה אותם, ליצור שני צינורות ארוכים עם פלטה עליונה שמחברת אותם בגבהים שונים. 

כמה זה עלה לה?

השיפוץ, כולל פתיחת החלון, עלה כ-13,000 שקלים מ"אביב שיפוצים ואיטום". כל החומרים נרכשו מבעלי מקצוע וספקים: פרפקט ליין, חרסינה, אביזמל דקורציה בע"מ, A pro אלומיניום וזכוכית, וילונות רויאל, I would, והמרכז הישראלי לפרקטים:

  • זכוכית 4,000 שקלים
  • וילון 1,500 שקלים
  • אלומיניום 8,000 שקלים
  • נגרות 8,000 שקלים
  • התאמת תאורה 500 שקלים
  • חיפויי רצפה pvc וקרמיקה בחדר הרחצה 2,000 שקלים

סך הכול (ללא עבודה) כ-24 אלף שקלים

ענתי נקאש, מייקאובר חדר שינה (צילום: צילום עצמי)
ענתי נקאש|צילום: צילום עצמי