מקלחת בחצר היא כבר טרנד די ותיק בבתים עם חצרות ובטח עם בריכות או במרחק הליכה מהים. המים הזורמים על הפנים, הראש והגוף כשאנחנו חשופים לשמש נותן תחושה של חופשה, לכן מובן שנרצה לחוות את זה הכי קרוב שאפשר. כשהמקלחת משמשת את יושבי הגינה קל להתנקות, לא צריך לרוץ פנימה וזה ונוח לכל בני המשפחה. זו הייתה גם המחשבה של טלי ממן מדימונה, שהחליטה להוסיף לחצר הבית שלה חדר רחצה עם שירותים ומקלחת, אלא שבינתיים הותקנו בה השירותים עוד לפני שנמצא פתרון סגירה, והם ניצבים כעת מתחת לכיפת השמיים.

>> לכל הכתבות בערוץ living 

>> ותראו את הנוף: הדירה החדשה והשווה של קורין גדעון והמשפחה

>> המדיטציה החדשה: גם אנחנו התמכרנו לסרטוני ניקוי ברשת

 

"השירותים המאווררים בעולם"

"יש לנו בריכה ולכן עשיתי שירותים ומקלחת בחצר. רק שאני לא מצליחה לחשוב על פתרון יפה לסגירה, פרט לזכוכיות חלביות של מקלחון", היא הסבירה לנו את המהלך. בקבוצה של רעיונות בפייסבוק ביקשה עצה כיצד לבצע סגירה עם או בלי גג, והרעיונות לא הפסיקו לזרום. "תשאירי כך. אין כמו האוויר הפתוח", כתבו בתגובה לפוסט, "חזרנו לימים שהשירותים מחוץ לבית", "אשכרה תקעתם אסלה בחצר?!" ויש שתהו מאיפה האומץ, היכן יונח גליל נייר הטואלט במצב כזה ואם לא כדאי לשקול ונטה. "השירותים המאווררים בעולם", כינו אותם, "מושג חדש למילה אופן ספייס", כתב מישהו אחר ואת הפרקטיקה ההומוריסטית סיכמה התגובה "אתה שם שמפו וחופף תוך כדי". 

שירותים בחצר ג  (צילום: טלי ממן)
שירותים פתוחים בחצר|צילום: טלי ממן

אבל צחוק והעלאת המורל בצד, היו גם עצות פרקטיות יותר, למשל כאלה שחיפשו ברחבי הרשת אחר פתרונות מעשיים, והמליצו על סגירה היקפית של האסלה בחציצה מבמבוק או תריסי עץ רפפה, כך שמי שיושב בפנים יכול להביט דרכם החוצה אבל איש לא יכול לראות אותו. יש מי שהמליץ להקיף בצמחים גבוהים באווירת תאילנד או להשתמש במוט בצורת חי"ת ועליו וילון אמבטיה, אבל בכל מקרה לא להשתמש בזכוכית בגלל ההתחממות בקיץ. 

שירותים בחצר ג  (צילום: מתוך אתר בוקינג)
שירותים סגורים בבמבוק|צילום: מתוך אתר בוקינג

בעלי הבריכות מבין המגיבים הבינו על מה מדברת ממן, והסבירו שזה מונע מאורחים להיכנס רטובים לתוך הבית ומהילדים להתרוצץ בין הבית לגינה, על אחת כמה וכמה בשעת משחק במים. ההצעות הקשיחות דיברו על סגירה באריחי זכוכית, בנייה בגבס עם בידוד ושליכט או חיפוי טרספה מ-HPL , המיוצר מחומרים ממוחזרים טבעיים בשילוב של שבבי עץ ושרף טבעי, ומצופה בשכבת צבע שמעניקה הגנה בפני פגעי מנזק אוויר וקרני UV ולכן עמיד בלחות ורטיבות ומחזיק מעמד לאורך שנים. מסגרת אלומיניום עם זכוכית טריפלקס חלבית, שתי דלתות הזזה וגג פאנל מבודד היא אופציה נוספת לאימוץ בחלל הפתוח. רעיונות נוספים מצאנו כאן:

שירותים בחצר  (צילום: מתוך אתר modubox)
פתרון אלגנטי של פנל מבודד XPV עם רצפה קשיחה|צילום: מתוך אתר modubox

שירותים  (צילום: מתוך אתר harishon-labinyan)
מחסן שיכול לשמש ככיסוי|צילום: מתוך אתר harishon-labinyan

שירותים בחצר ג  (צילום: מתוך הפייסבוק של waldbald)
מלתחה מעץ|צילום: מתוך הפייסבוק של waldbald

הרעיון התגלגל גם לגולשים אחרים שהודו, ספק ברצינות ספק בצחוק, שקיבלו השראה להתקין שירותים אצלם במרפסת, אבל את הפאנץ' נתנה תגובה אחת שהמליצה פשוט לסגור את השירותים עם קירות בנויים ודלת, "כמו שצריך. פשוט יחידת שירותים מקלחת בנויה". שיהיה בהצלחה.