אם אתם בעלי גינה מטופחת פחות או יותר, כנראה שגם אתם מתקשים מדי פעם לעמוד בהגדרות הנוקשות של הימים, השעות והכמויות שבהן מותר להוציא גזם לפינוי ברחוב. אף אחד לא רוצה להסתבך עם הרשות המקומית או לדלג על ערמת ענפים חתוכים בכניסה לבית, וגנן אוסטרלי בשם נתן מצא שיטה להתמודדות עם ערמות כאלה. אנחנו התקשינו להפסיק לצפות בו עושה את זה.

>> לכל הכתבות בערוץ living 

>> כמו פארק פרטי: הגינה הכי מדהימה שראינו בארץ

>> הבית נמצא בקוסטה ריקה כבר 23 שנה, הלב בישראל

 כסחו אותם בקלות

נתן הגנן החרוץ (nathanslawnsandgardens@) שיתף בטיקטוק את הדרך שלו להעלים פסולת ירוקה עודפת כמו עלים, ענפים וגיזומים של גדר חיה – פשוט לעבור עליהם עם מכסחת הדשא שלו. "הכמות שגזמתי הייתה צריכה למלא בערך שני פחים ירוקים גדולים וברוב הבתים באוסטרליה יש פח אחד בלבד כזה, אז הייתי צריך למצוא פתרון אחר", הוא מסביר בסרטון. כשהאופציות שלו היו להעמיס את הגזם ולהסיע אותו למקום ייעודי עבורו, וגם לשלם על התענוג, די ברור למה הוא בחר במכסחה.

@nathanslawnsandgardens Best Garden Hack #garden #gardening #gardenproject #tiktok #construction #nathanslawnsandgardens #echotoolsaustralia ♬ original sound - nathanslawnsandgarde

אז איך הוא עשה את זה? נתן ערם את כל הגזם על המדרכה, סידר את מכסחת הדשא על הפונקציה החזקה ביותר והתחיל "לדרוס" אתה את הערימה, הלוך ושוב עד שהערימה הושטחה לחלוטין. זו עבודה מאומצת, אבל כזו שנמשכה רק 6 דקות. אח"כ הוא גרף את כל "הדשא" שנוצר לערימה קטנה, הוסיף לה בעזרת מפוח את כל השאריות שנותרו מסביב, והכניס הכל לכלי גדול, עד שהמדרכה הייתה נקייה לחלוטין, ללא עלה אפילו.

 

טיפ להעלמת גזם (צילום: tiktok/nathanslawnsandgarde)
צילום: tiktok/nathanslawnsandgarde

הסרטון של נתן זכה ל-3 וחצי מיליון צפיות ויותר מאלף תגובות, חלקן מפרגנות לטיפ, חלקן מביעות חשש לשלום הלהבים של המכסחה והנזק שעלול להיגרם להם, אבל לא מעט מגיבים טענו שאין באמת צורך לכסח את הגזם כיוון שיש כלי גינה שנועדו בדיוק לזה, כמו מרסקת גזם חשמלית.

עושה טוב לגינה, אבל גם לנפש

לא מעט מחקרים הראו שפעולת הגינון מציעה יתרונות רבים מעבר לרווחת הגינה, כמו הפגת מתחים ותחושות של חרדה ודיכאון, וחיזוק תחושות האושר והשייכות. מחקר אחד מצא שאפילו רק הסתכלות על צמחים הפחיתה לחץ. בנוסף, גינון נחשב גם לפעילות גופנית מומלצת. מצפייה בסרטונים אחרים של נתן, ההתרשמות שלנו היא שבין אם היה צורך אמיתי לכסח את ערימת הגזם או לא – הוא פשוט ממש נהנה לעשות את זה, ומסתבר שמיליוני העוקבים שלו ממש נהנים לצפות בזה. הסרטונים הכי פופולריים שלו, שצברו עשרות ואפילו מאות מיליוני צפיות מראים אותו מנקה גינות מוזנחות, ואנחנו פה בשביל להעיד – הצפייה בלופ בסרטונים האלה היא סוג של מדיטציה מרעננת במיוחד, שאפשר להתמכר אליה ברגע. תיהנו.

@nathanslawnsandgardens Mashup time. Which was your favourite? #lawn #lawncare #lawntok #garden #satisfying #satisfyingvideo #satisfy #satisfyingcleans #clean #nathanslawnsandgardens #echotoolsaustralia ♬ Can't Stop (Red Hot Chili Peppers Karaoke Tribute) - Poptastic Karaoke

@nathanslawnsandgardens Clean up #tiktok #fyp #foryou #cleantok #satisfying #home #bushrangerpowerequipment #viraltiktok ♬ Pieces of Memory - Carlos Carty