מיכל הקטנה, אחת מכוכבות הילדים הגדולים במדינה, משלבת בחייה בית ועבודה ומשתפת משניהם לא אחת ברשתות החברתיות. חוץ מנושאים כמו ההופעות שלה מול הקהל הצעיר, כוללים הסרטונים שהיא מעלה בחשבונות האינסטגרם והטיק טוק שלה מתכונים, טיפוח אישי וניקיונות מצאת החמה עד קץ הנשמה. מאיפה הזמן? הסבר חלקי אפשר למצוא בתשובה שנתנה בראיון בחודש שבעבר: "תמיד שואלים אותי איך אני מספיקה הכול, זה כי אני מתעסקת בחיים שלי ולא בחיים של אנשים אחרים". בבית בת"א היא מגדלת את ששת ילדיה, יולי, ליאו, ריי וריף התאומים, אלי ונאיה. בעלה, ניר ויצמן, יוצא וחוזר ממנו ואליו בשנים האחרונות, והיא התוודתה שהם אוהבים אבל עסוקים, והיא לא עובדת יותר בתחזוקת הזוגיות. לעומת זאת, בתחזוקת הבית היא לא מפספסת שום הזדמנות לעבוד ועושה זאת בדקדקנות רבה - לא מפתיע עבור מי שהגדירה את גיהוץ התחתונים והגרביים כאורח החיים שלה. זה מרגיע אותה, זו התרפיה שלה, והיא אוהבת שהכול מאורגן ומסודר, היא לא ישנה כשיש כלים בכיור, לא סומכת על עזרה ואוהבת להיות בשליטה.

>> לכל הכתבות בערוץ living 

>> עסקים בסטייל: מייגן מרקל משיקה מותג לייף סטייל חדש

>> הרצליה: מדירת גן סטנדרטית לדירה מודרנית עם טוויסט

 

פסח מוציא את כולנו משגרה, והרשת מתמלאת בסרטוני ניקיונות, מי מקפיד יותר ומי מקפיד פחות. כשמיכל חוזרת מהסופר, היא פותחת ומסדרת את כל הקניות, כולל הסוכרזית שהיא מסדרת בתוך קופסה, ויש לה ארונית ייעודית לטבליות המדיח, שקיות הזבל והמטליות. כשעם ישראל עסוק בניקיונות לחג, מיכל מסתערת על שידת המגירות השקופה שלה, שאותה היא ממלאת בטבליות למדיח במגירה אחת, סקוצ'ים מתחת, מטליות מגולגלות בשלל צבעים ושקיות זבל שהופרדו וקופלו אחת אחת והוכנסו למגירה התחתונה. התגובות לסרטונים שלה, שעליהן היא לא עונה, כללו שאלות "מאיפה זה" או "מה המתכון", וגם תהיות אם משעמם לה והקנטות בנוגע ל-OCD קיצוני, אבל גם יש מי שהזדהתה לגמרי והציעה לה להחליף את צבע המטליות לאפור ושחור כדי להתאים לשאר המגירות.

@michal.haktana

גם בניקיונות לפעמיים המצב מדרדר…בחמש לפנות בוקר קיפלתי שקיות זבל- שווה את התוצאה!!!

♬ צליל מקורי - מיכל הקטנה

מיכל הקטנה ניקיון פסח ג  (צילום: מתוך הסטורי)
מיכל הקטנה ניקיון פסח ג|צילום: מתוך הסטורי
מיכל הקטנה ניקיון פסח ג טבליות מדיח  (צילום: מתוך הסטורי)
צילום: מתוך הסטורי
מיכל הקטנה ניקיון פסח ג מגירה תה (צילום: מתוך הסטורי)
צילום: מתוך הסטורי
מיכל הקטנה ניקיון פסח ג  (צילום: מתוך הסטורי)
צילום: מתוך הסטורי
מיכל הקטנה ניקיון פסח ג שקיות זבל מקופלות  (צילום: מתוך הסטורי)
צילום: מתוך הסטורי

"תנהלו רשימות ניקיון, זה מקל על החיים"

"עם ניקיונות פסח לא מסיימים עד הדקה ה-90, היום האחרון שבו שוטפים את החמץ, מנקים את המקרר ואני מחליפה סדינים חדשים לכל בני הבית. סדינים אני לא אוהבת להחליף וגם לא כל מה שקשור אליהם, כמו גיהוץ, אבל אני אוהבת לנקות, זו התרפיה שלי. אני אוהבת את הפינישים, כשאני בסוף הניקיונות ויש ריח טוב". מספרת מיכל.

כשיש לה סדר, החיים הרבה יותר קלים, ועבורה הדקדקנות אינה משהו מיוחד. הפוסט שבו קיפלה את שקיות הזבל וסידרה את טבליות המדיח זכה לכמות גדולה של שיתופים. "אנשים עצרו אותי ברחוב וסיפרו לי שהתחילו לקפל ולא שמעו שמקפלים או שמסדרים טבליות של מדיח וזה מקסים בעיניי. יש גם תגובות פחות נעימות אבל אני לא חיה מהם. זה לא מעניין. אני מסתכלת על הדברים החיוביים. עוד לא הראיתי מה אני עושה עם הנייר טואלט. איך אני מקפלת אותו בקצה כמו מניפה, פפיון או לב".

את ליל הסדר היא תעביר אצל ההורים שלה עם האחים. "אמא שלי מכינה הכול, אני אולי אכין עוגה". 

יש לך טיפ חשוב לניקיון פסח?
"כשמתחילים, צריך לסיים ולא לדחות למחר כי מחר יש עוד. אני מנהלת את זה עם רשימה ומחוקת כל מה שעשיתי".

איך שומרים על סדר עם ילדים בבית?
"הם גדלים בבית כזה. הם לא אורחים בבית מלון וחשוב שיהיו שותפים. אם הם משחקים, הם מחזירים למקום. קמת, תסדר את המיטה. גם הקטנים".

מהו ניקיון בשבילך?

"אורח חיים. ממש מגיל קטן, כשאמא שלי הייתה חוזרת מהעבודה, הבית היה מתוקתק. הייתי אחראית על הניקיונות בבית. גם היום, הבית חי אבל בסוף היום לפני שהולכים לישון, מחזירים הכול למקום כי למחרת יש עוד יום".

כשהיא מכינה את עוגת התותים המדוגמת שלה ומפגינה את שרירי הכתפיים והזרועות שלה תוך כדי, המגיבות לא מבינות למה היא "מרביצה לעוגה" ומציינות ש"חבל על היד", אבל היא זוכה גם למחמאות: "התמכרתי אלייך, לדרך שאת מנקה ומבשלת. את עושה חשק ואת כל כך אותנטית".

@michal.haktana

עוגת תותים - אפס תקלות!!! הכל בשביל הגוזלים שלי שיהיה להם תות מתוק בבוקר….

♬ original sound - מיכל הקטנה

ניקיון הכיריים הוא עסק לא פשוט, במיוחד לאור שפע השיטות הקיימות לעשות את זה. מיכל הלכה על תמיסה של מים חמים עם ג'ל אורנים, איתה היא מקרצפת את המשטח ולאחר מכן מעבירה סמרטוט ועוברת לשטיפה של המבערים וחלקי הברזל בסבלנות אין קץ. אחד אחד, במים חמים, שעליהם היא מפזרת אבקת לבנה, היא שוטפת את כל החלקים ועוברת למשטח ייבוש הכלים. משם לשאר האי, עשוי הנירוסטה, ועל הדרך שוטפת עוד כמה כלים בסבון כלים. "מבזבזת את חייך על כלום ושום דבר", היא אחת מהתגובות ויש עוד: "זה נקי אבללללל אין שום לכלוך שם", או "את מהממת מקסימה חבל שאת הכוחות שלך את מוציאה על ניקיון שהכול נקי. חבל על הידיים בסוף הולכים לפיזיותרפיה מהכאבים". לעומתן, מגיבות אחרות מתוודות "זה ממכר", או "מתחביביי לראות אותך מנקה", ו"אין כמו ניקיון. אני גם מכורה ואוהבת לצפות בך רק פליזזז תשימי כפפותתת". 

כאן לא נגמרה סאגת ניקוי המטבח, שכן ג'ל האורנים מתפזר קלות על האי, עוד קצת (או הרבה) אבקה והקרצוף ממשיך לאורך כל האי בסיבובים מושקעים. כפפות עדיין לא נראות בשטח. את הררי הסבון מיכל מגבגבת עם מגב ישירות אל הכיור הצמוד, ולאחר שסיימה עוברת ללטש את כלי האחסון של סבון הכלים בעזרת נייר ניגוב, שמוצא את עצמו שוב מלטף את המשטח מסביב לכיור. לסיום, הכיור מקבל טיפול משלו עם ריסוס חומר ניקוי, והמטלית חוזרת לנגב את חומר הריסוס.

@michal.haktana

חייבת להגביר את קצב הניקיונות לפסח!!

♬ original sound - מיכל הקטנה

מיכל הקטנה ניקיון פסח ג סקוצים  (צילום: מתוך הסטורי)
צילום: מתוך הסטורי
_OBJ

בהשלמת מלאי ותחזוק סדר וניקיון של מגירות המטבח, היא מארגנת את שקיות הניילון בגלגול ולפני שמחזירה היא מרססת חומר ניקוי כחלחל לתא ומייבשת עם נייר ניגוב. גם את השקיות המכווצות שהתבלגנו קצת בתא שלהן, היא מוציאה כדי להחזיר אותן למגירה כשהן מיושרות. לחיצה והידוק והיא עוברת למגירה הבאה – התבלינים שמסודרים בצנצנות מרובעות בסדר מופתי. אם חשבתם שזה הכול, חכו לפתיחת הקופסה של שקיות הסוכרזית; אין כמו לפזר אותן על המשטח ולאגד אותן בחזרה בשתי שורות בקופסה שקופה. עכשיו, ואחרי ניגוב של הקופסה, אפשר להחזיר אותה למקומה במגירת התה והקפה, שכולה מלאה קופסאות שקופות מסודרות למשעי. יישור קל למי שחשב לברוח מהטור, ליטוף אחרון והמגירה נסגרת עד הפעם הבאה.

@michal.haktana

יום חמישי ניקיונות סיימתי והיום בישולים לשבת….

♬ צליל מקורי - מיכל הקטנה

את שטיפת הרצפה מבצעת מיכל עם נעלי ניקיון ייעודיות, ולא פוסחת על ניגוב יסודי של הכיסאות המרופדים של שולחן האוכל, שאיבת אבק ושפריץ על השולחן, איבוק אגרטלים ומטלית יבשה על הרצפה. לא חשבתם על זה בעצמכם? תחשבו מעכשיו. פייר, אנחנו התעייפנו, פורשים לנוח.

@michal.haktana

אפשרי להחליף את העגלת ניקיון בעגלת תינוק? בעצם אני רוצה גם וגם…בעצם! עגלת תאומים ועגלת ניקיון….אמן!

♬ original sound - מיכל הקטנה