לצד השירותים והמטבח, גם את האמבטיה חשוב לנקות לעתים קרובות וכמו שצריך. בגלל השימוש בסבונים ותמרוקי רחצה שונים, אמרה ורה פיטרסון, מנהלת חברת ניקיון, לאתר insider, "באמבטיה יכולים להצטבר חיידקים, עובש ומשקעים". פיטרסון ממליצה לנקות את האמבטיה באופן יסודי פעם בשבוע או לעתים תכופות יותר – בהתאם למספר המשתמשים ולתדירות השימוש. שיטת הניקיון צריכה להתאים לחומר שממנו עשויה האמבטיה, ואין צורך להשתמש בחומרי ניקוי חזקים. הנה ההמלצות של פיטרסון לניקוי אמבטיות מסוגים שונים.

>> לכל הכתבות בערוץ living 

>> הרצליה: שיפצו דירת 60 מ"ר למשפחה ויש בה מקום לכולם

>> 5 מקומות שעוזרת בית מנקה כל יום בביתה. ואתם?

איך לנקות אמבטיה אקרילית

זו האמבטיה הנפוצה ביותר בארץ כיום, והיא עשויה מחומרים פלסטיים בשיטת ואקום מיוחדת. היא אינה מחלידה, עמידה וקלה לתיקון. כדי לנקות אמבטיה אקרילית פיטרסון ממליצה להרטיב אותה במים חמים, ואז לשפוך מעט שמפו לתינוקות על מטלית לחה ולשפשף את האמבטיה בתנועות מעגליות. שטפו את הסמרטוט וחזרו על הפעולה עד שהאמבטיה נקייה.

איך לנקות אמבטיה עם ציפוי אמייל

הימנעו משימוש בחומרי ניקוי חזקים, בחומץ ובאבקת ניקוי ("חול ניקוי") וכן בסקוץ' בספוג גס כדי שלא לפגוע בציפוי. הרטיבו את האמבטיה במים חמים, ואז ערבבו בדלי כ-2 ליטרים מים חמים ו-2 כפות סבון כלים. השתמשו בספוג כדי לקרצף את האמבטיה בתמיסה, ולאחר מכן  שטפו במים חמים.

ניקוי אמבטיה (צילום: Budimir Jevtic, Shutterstock)
צילום: Budimir Jevtic, Shutterstock

איך לנקות אמבטיית פיברגלס

פיברגלס הוא חומר פלסטי המחוזק בסיבי זכוכית. כדי לנקות אמבטיית פיברגלס פיטרסון ממליצה לערבב מים חמים, סבון כלים ואבקת סודה לשתייה ליצירת עיסה. בעזרת ספוג מרחו את העיסה על האמבטיה והשאירו לפחות 30 דקות. לאחר מכן שפשפו במרץ עם ספוג ושטפו במים קרים. אפשר להשתמש בספוג הקסם כדי לנקות לכלוך וכתמים שנותרו.

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק

>> הירשמו לניוזלטר של living

אל תעשו את הטעויות האלה כשאתם מנקים את חדר הרחצה

באתר southern living ערכו רשימה של 11 טעויות שצריך להימנע מהן בזמן ניקוי חדר הרחצה:

אתם מחזירים מיד את מברשת האסלה לכלי: אחרי שהשתמשתם במברשת לניקוי האסלה, אל תחזירו אותה מיד לכלי שלה. במקום זאת, שימו אותה מתחת למושב כשראש המברשת פונה לאסלה כדי שהיא תתייבש.

ניקוי שירותים (צילום:  Serhii Krot / Shutterstock)
צילום: Serhii Krot / Shutterstock

אתם לא מתחילים בניקוי האבק: בחדר הרחצה מצטבר אבק רב, וחשוב לנקותו. התחילו את הניקיון בניקוי האבק מהמדפים, הדלפקים והחלק העליון של האסלה במטלית מיקרופייבר או אפילו בשואב אבק. עשו זאת לפני שאתם מתיזים מים או חומרי ניקוי, כדי שלא תצטרכו לנקות אבק מלוכלך ורטוב.

אתם מנגבים מיד את חומר הניקוי: תנו לחומרי הניקוי זמן לעבוד והשאירו אותם על המשטח כמה דקות.

אתם לא מנגבים את חומר הניקוי: התזתם את חומר הניקוי והשארתם אותו על מהשטח כמה דקות – אל תשכחו לנגב אותו כדי שלא ייווצרו משקעים.

אתם מערבבים חומרי ניקוי: ערבוב חומרי ניקוי עלול להיות רעיל. אל תעשו זאת בשום מקרה מכיוון שקשה לדעת מה יהיו התוצאות אם אינכם מומחים.

אתם מנקים את המשטחים בחומרי ניקוי חזקים: חומרי ניקוי עלולים להזיק לאריחי קרמיקה, לחיפוי האמבטיה, לרובה ולאיטום סיליקון. השתמשו בתכשיר ניקוי ייעודי או בסבון כלים (כך ממליצה עובדת ניקיון).

אתם לא מנקים את הרובה: כשהרובה נראית מלוכלכת, חדר הרחצה כולו נראה מוזנח. ערבבו מי חמצן ואבקת סודה לשתייה ליצירת עיסה, או הוסיפו מים ליצירת תמיסה, מרחו או התיזו על הרובה, המתינו וקרצפו במברשת. 

@thebigcleanco

Clean grout without bleach. #cleaningtips #professionalcleaner #professionalcleaning #cleanwithme

♬ original sound - The Big Clean Co

אתם לא מכבסים את וילון המקלחת: כן, צריך לכבס אותו לפחות כל שלושה חודשים או אם יש סימני עובש.

אתם מנקים רק מה שנראה מלוכלך: לכלוך בחדר הרחצה לא תמיד נראה לעין, בעיקר באזור האסלה (לכן עוזרת הבית הזאת מצטיידת בפנס אולטרה סגול).

@vanesamaro91

#cleaninghacks #cleaningtiktok #housekeeper #housekeeperhacks #adayinthelife #amazonfinds #cleantok #cleaningtiktok

♬ sonido original - Vanesa Amaro ♥️

אתם משתמשים בספוג אחד: הקצו כלי ניקוי – כמו מברשת וספוג לקרצוף (סקוטש ברייט) – שישמשו לניקוי השירותים בלבד כדי לא להעביר חיידקים למשטחים אחרים.

אתם לא מאווררים: סיימתם לנקות? השאירו את חלונות חדר הרחצה פתוחים או הפעילו מאוורר כדי שהחלל יתייבש וחומרי הניקוי יתנדפו.

איך למנוע אדים על הראי?

@lenacleansup

Fog free mirror hack!!! I love tik tok for these tips lol

♬ original sound - T in Techno

בסרטון טיקטוק שפרסמה גולשת בשם לנה, היא מדגימה איך משתמשת בנוזל לניקוי כלים כדי למנוע מהמראה להתכסות באדים. לנה פשוט מרססת את הנוזל על המראה ומנגבת. כדי להדגים את היעילות של השיטה, לנה השאירה חלק מהמראה ללא ציפוי הנוזל, וכשהיא פתחה את ברז המים החמים רק אותו חלק התכסה באדים. לנה משתמשת בנוזל כלים שנמכר בתרסיס, אבל אפשר לנסות עם כל נוזל כלים אחר, לשפוך לבקבוק עם פקק התזה ולדלל במעט מים. שיטה טובה נוספת למניעת הצטברות אדים היא למרוח על המראה קצף גילוח.