קשה לדמיין כמה אבודים נהיה אם חלילה יקרה משהו למכשירים החשמליים שאחראיים לניקיון האבק, הכלים או הבגדים שלנו. בזמן שהם עושים את מלאכתם נאמנה ומנקים, הם בעצמם מתלכלכים ונשחקים ובדיוק בגלל זה אנחנו מקפידים כל כך לטפח אותם: מפנקים אותם בחומרי ניקוי טבעיים, מפרקים אותם לחלקים ומנקים במסירות כל חלק, מונעים מהם להתכסות בעובש, מאמצים כל טיפ חדש לצחצוח ומתלהבים מכל גילוי של תא נסתר שאפשר לנקות. כל זה טוב ויפה, אבל מעט מאוד מאיתנו מגיעים לרמת ניקיון יסודית – בואכה אובססיבית, של הגולשת שניקתה את מייבש הכביסה שלה, כמו שראינו בסרטון בטיקטוק.

>> לכל הכתבות בערוץ living 

>> ניו יורק: חומר הכביסה הנפוץ מדאיג את הרשויות. למה?

>> כמונו: בדירה הישראלית של יובל שרף ושלומי שבן

 

רוב האנשים שמשתמשים במייבש כביסה מסתפקים בהוצאת המוך שהצטבר על הרשת (אגב, יש לו שימושים חוזרים ממש שווים), מי שמשקיע יותר שולף את מתקן הרשת החוצה ומנקה גם את התא שלו, אולי אפילו מעביר ניגוב על דלת הזכוכית או לוח הבקרה של המכשיר. אבל הגולשת ששיתפה את הסרטון תחת הכינוי homelove.elif ממש, אבל ממש, לא הסתפקה בזה:

@homelove.elif #clean #asmr #asmrtingles #cleaning #cleantok #cleaningtiktok #viral #viralvideo #satisfying #deepclean #putzenmachtspass #putzen #saubermachen #laundry #explore #following #cleaninghacks #cleaningmotivation #motivetion #cleanhometips #cleanhome #temizlik #kesfet #temizlikbenimişim #temizlikterapisi ♬ Originalton - Homelove.Elif

זה מתחיל רגוע וסטנדרטי יחסית- הגולשת מרוקנת את המייבש מבגדים, מוציאה את המוך שהצטבר על הרשת ומרוקנת את מגירת הניקוז התחתונה שלו. ואז היא עולה שלב ומסירה את גומיית האיטום של הדלת, שואבת ומנקה את החריץ שלה. משם היא עוברת לקרצוף של גוף המייבש, הדלת והחזית של המייבש, שולפת בסבלנות כל לכלוך מהפילטר, שואבת ומקרצפת כל חלק שניתן לפרק.

חולת ניקיון מנקה את מייבש הכביסה (צילום: TikTok/homelove.elif )
צילום: TikTok/homelove.elif

חולת ניקיון מנקה מייבש כביסה (צילום: TikTok/homelove.elif )
פה נשברנו|צילום: TikTok/homelove.elif

ואחרי שנראה שכבר לא נותר מה לנקות במייבש, חולת הניקיון גוררת אותו מהנישה שלו בקיר, מקרצפת כהוגן גם את שלושת הצדדים הנותרים שלו וגם מעל, ואז מגיעה לשלב ששבר אותנו סופית: ניקוי ריבוע הרצפה שעליה הוא עומד. ולא סתם ניקוי, אלא כזה שכולל סיבוב עם שואב אבק קטן ואז שימוש במיקס מרשים של חומרים, קרצוף חזק עם מברשת, ניגוב במטלית לחה ולפינאלה סיבוב אחרון עם מגב חבלים וייבוש.

הסרטון, שאורכו דקה וחצי וכיאה לז'אנר סרטוני ה- asmr הוא מלווה בסאונד מענג של כל שפשוף, שפריץ או מגע של ספוג טבול בסבון ומים, צבר כבר כ-260 אלף צפיות. הוא אולי לא יצליח להניע אותנו לפעולה דומה, אבל הוא בהחלט זינק לראש רשימת סרטוני המדיטציה הכי ממכרים שחווינו בתקופה האחרונה. 

טיפים לניקוי מכונת הכביסה ומדיח הכלים (אבל בלי להגזים)

מצרכים לניקוי מכונת כביסה: כוס חומץ, חצי כס אקונומיקה (אפשר גם בלי), שקית סודה לשתייה, סמרטוט יבש.

  • שופכים את החומץ והאקונומיקה ישירות לתוך המכונה.
  • שופכים את אבקת הסודה לשתייה לתא שבו שמים את אבקת הכביסה.
  • מפעילים את המכונה על התוכנית הארוכה.
  • בתום פעולת השטיפה מנגבים היטב את התוף והגומי האוטם, שנמצא בצדה הפנימי של הדלת.
מדיח כלים, מסנן (צילום: MJfotografie.cz, SHUTTERSTOCK)
צילום: MJfotografie.cz, SHUTTERSTOCK

מצרכים לניקוי מדיח כלים: סודה לשתייה, חומץ, סמרטוט, מברשת שיניים, מטליות יבשות או מגבות נייר.

  • מוציאים את המדפים הפנימים של המדיח כך שתוכלו להגיע בקלות אל תחתית המדיח והנקודות המרוחקות.
  • כשהשטח פנוי עוברים על כל השקעים, חורי הניקוז, המסילות והפילטר עם מטלית ספוגה בסודה לשתייה. לאזורים הקשים משתמשים במברשת השיניים.
  • מחזירים את המדפים, מוסיפים כוס חומץ ומפעילים.