כשמטבח מתפקד על תקן לב הבית הוא מצויד ומאובזר בהתאם, והרבה פעמים זה אומר שהשיש מכוסה כלי חשמל שכבר אין איפה לאחסן כי הארונות מתפקעים מכלים, המדפים עמוסים ושולחן האוכל הופך לקרש חיתוך. מי שלא בורך במטבח רחב ידיים עם חללים נסתרים או נישות פנויות תמיד ירגיש שהחלל צפוף מדי ויחפש דרכים להגדיל את משטח העבודה ואפשרויות האחסון. למרבה השמחה, יש לא מעט כאלה שאפשר לייצר בתהליכיDIY  משדרגים, פשוטים לביצוע.

>> לכל הכתבות בערוץ living 

>> מכבסים מגבות יחד או בנפרד מהבגדים? כדאי לכם לקרוא את זה

>> לא בהייטקס: בדירה הכפרית של תמיר בר וארוסתו הטרייה בת"א

 

ממלכת איקאה מצטיינת במציאת פתרונות ארגון ואחסון, בעיקר בחללים קטנים, ומלבד פריטים מתאימים היא מספקת גם השראה לשימושים שונים שלהם, עד כדי כך שכבר מזמן יש ממלכה מקבילה ועצמאית של פרויקטים DIY ממוצרי איקאה. באתר housedigest הציעו פרויקט כזה להוספת שטח אחסון במטבח שגם יעשה סדר וגם ייראה טוב.

מה יוצא משילוב של מוט תלייה ומדף תבלינים?

הפרויקט מתבסס על טריק עיצוב מוכר וידוע של הרשת למטבח: הוספת מוט תלייה עם ווים, עליהם אפשר לתלות כמעט הכל - מסירים ומחבתות, דרך ספלים וכלי בישול, ועד מגבות ידיים ותבלינים. את המוט אפשר לתלות על הקיר, על דלת, על חזית ארון או דופן אי מטבח, הכול הולך, בהתאם לצורך ולעומס, וכמובן שזה תופס גם לגבי כל אחת מהאופציות הרבות למוט ומתלים שנמצאות בשאר החנויות לכלי בית. איפה פה שדרוג ה-DIY תשאלו? הנה:

@juliatothefullestdiy This DIY Ikea Hack is to good not to share Werbung unbeauftragt weil Markennennung - @IKEA Deutschland #ikeahack #ikeahacks #ikeahaul #ikea #ikeadiy #diy #diyikea #ikeaidee #ikeamusthaves #homehack #interiorhacks #interior #diyhacks #diyhacksforhome #dekohacks #lowbudget #Einrichtung #cottagecorehome ♬ The world was on fire no one could save me but you - SpedUpSongs</3

חובבת ז'אנר ה-Ikea hack בשם ג'וליה קריימר לקחה מוט תלייה מוזהב של איקאה מסדרת HULTARP  ושילבה אותו עם 4 מתלי תבלינים מסדרת BEKVÄM שצבעה בלבן כפרי וחיברה זה לצד זה עד לקבלת מתלה ארוך וצר. את מוט התלייה היא הבריגה לתחתית שלו ואת היחידה שהתקבלה חיברה לקיר המטבח, מעל הכיור. כך נוצר מדף ארוך עם מקומות אחסון למעלה, ושורת ווים לתלייה למטה שהוא גם יעיל וגם ממש יפה. אגב, מתלה התבלינים הזה משמש כפריט בייסיק פופולרי ובסיס ללא מעט שדרוגים, בין היתר כמעמד לספרים.

מדף תבלינים איקאה מסדרת BEKVÄM (צילום: צילום מסך מאתר איקאה)
מדף תבלינים מסדרת BEKVÄM. בייסיק|צילום: צילום מסך מאתר איקאה

מוט תלייה מסדרת HULTARP איקאה (צילום: צילום מסך מאתר איקאה)
מוט תלייה מסדרת HULTARP, פתרון אחסון מוצלח כשלעצמו|צילום: צילום מסך מאתר איקאה