ביום חמישי האחרון נפתח בשכונת טלביה הקסומה בירושלים, שבוע העיצוב. זוהי השנה השישית שהאירוע הייחודי הזה מתקיים בחסות בית הנסן שהוא מרכז לעיצוב, מדיה וטכנולוגיה שנותן במה לעשייה וליצירה של מעצבים מהארץ ומהעולם. השנה הקונספט שעמד במרכז האוצרות של המיצגים והמיצבים היה "איים - מעצבים פנימה, פורצים החוצה, יוצרים אי". הבחירה בתמה זו נבעה מתוך עיסוק מתמיד של השנים האחרונות במושגים כמו "כפר גלובלי" אל מול בדלנות והיסגרות אל תוך הדומה והיווצרויות של קהילות ו"איים" נטולי הגדרות גיאוגרפיות

כ-150 מעצבים ומעצבות משתתפים השנה בכ-40 תערוכות ופרויקטים, שיוצגו בכמה מרחבים סמוכים זה לזה בשכונת טלביה המסתורית והיפה: בית הנסן, מוזיאון הטבע, המוזיאון לאמנות האיסלאם ובמבנה התעשייתי הענק של מרכזת בזק שנסגרה, שם מוצגת התערוכה המרכזית.

שבוע העיצוב ירושלים 2017 (צילום: דור קדמי)
החצרות הקסומות בשכונת טלביה|צילום: דור קדמי

שבוע העיצוב ירושלים 2017 (צילום: דור קדמי)
אירועי ערב במתחמים השונים|צילום: דור קדמי

עוד בערוץ עיצוב הבית:

יער פרא של חומרי גלם

בכניסה למתחם במרכזת בזק, בקומה העליונה, חולק החלל לשלושה מתחמים שכל אחד מהם הוקדש לדיסציפלינה עיצובית אחרת. בראשונה, עיצוב גרפי, בחרו המציגים גיא שגיא ומיכל סהר להקים "דסק חדשות" שייצר לעיני המבקרים ובהשתתפותם גיליון עיתון יומי, המתעד את המתרחש באירוע. אסופת הגיליונות תתפקד בתום האירוע כקטלוג שבוע העיצוב.

המתחם המוקדש לדיסציפלינת עיצוב המוצר, בהובלתו של איתי אהלי, אמור לשנות את פניו במהלך השבוע מיער פרא של חומרי גלם המדמה את המשאבים המוגבלים שמציע אי בודד, לזירת התרחשות תרבותית. במתחם עיצוב האופנה, שבראשו עומדים האחים מוסלין, עומד מיצב של מלתחה ענקית שבה כ-100 גרסאות שונות של ז'קט, שחלקן ישמשו מדים למשתתפי שבוע העיצוב, וחלקן יותאמו למבקרים שילבשו אותם במהלך כל הביקור באי.

שבוע העיצוב ירושלים 2017, ג (צילום: דור קדמי)
במתחם העיצוב הגרפי, מערכת העיתון שהוקמה במיוחד לאירוע|צילום: דור קדמי
שבוע העיצוב ירושלים-איתי אהלי אי עיצוב מוצר (צילום: דור קדמי)
איתי אהלי במתחם אי עיצוב מוצר|צילום: דור קדמי

שבוע העיצוב ירושלים 2017 (צילום: דור קדמי)
במתחם עיצוב האופנה, 100 גרסאות לאותו הז'קט|צילום: דור קדמי

אינטראקציה מעוררת מחשבה

בקומה התחתונה, שהיא לב התערוכה, מוצג מגוון של כ-30 עבודות של מעצבים מקומיים ובינלאומיים שחלקם מזמינים לאינטראקציה מרתקת ומעוררת מחשבה. אנחנו בחרנו להתנסות ב"משקפיים" המאפשרות הצצה לחזון עולם הקניות הווירטואלי, מסע תלת ממדי אל תוך קניון העתיד, לבנות קירות מלגו ולהציץ מקרוב על יצירת הדבורים את חלות הדבש. הסיור בתערוכה מסתיים בחצר קסומה עם ניחוח ונוף ירושלמי אורבני שהופך את כל הביקור למיוחד עוד יותר. הופעה של רמי פורטיס חתמה את הביקור המופלא שעוד יהדהד. במהלך השבוע (15-8 ביוני) יתרחשו אירועים במרכזים שונים בעיר. כדאי להתעדכן באתר האירוע או בעמוד הפייסבוק של שבוע העיצוב.

שבוע העיצוב ירושלים-עזרי טרזי (צילום: דור קדמי)
מיצג של עזרי טרזי המזמן אינטראקציה עם המבקרים|צילום: דור קדמי
שבוע העיצוב ירושלים -רונן בבלי מגנטה (צילום: דור קדמי)
בקומה התחתונה: מיצג בעיצוב רונן בבלי מסטודיו מג'נטה |צילום: דור קדמי
שבוע העיצוב ירושלים 2017 (צילום: דור קדמי)
מעורבות הקהל בבניית בית הלגו של רונן בבלי|צילום: דור קדמי
שבוע העיצוב ירושלים-אסופה חנות פופ אפ (צילום: דור קדמי)
חנות פופ אפ של אסופה |צילום: דור קדמי
רמי פורטיס בשבוע העיצוב ירושלים 2017 (צילום: דור קדמי)
והופעה של רמי פורטיס לקינוח|צילום: דור קדמי
_OBJ_OBJ_OBJ_OBJ_OBJ

_OBJ

רוני קרן ומעיין כרמל הן בעלות מותג העיצוב Pas Normal

במדור הקודם: קרטיבים שהם סכנת חיים
>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק