אחרי קריירה מוצלחת כצלמת משפחה וילדים, ברברה פיקוק (Barbara Peacock) החליטה לצאת למסע קצת אחר. בסדרת הצילומים החדשה שלה, American Bedroom, היא מסבה מבט אינטימי ואנתרופולוגי אל החללים הכי אישיים: היא ביקשה מחברים, בני משפחה וזרים גמורים לפתוח בפניה את הדלתות אל חדרי השינה שלהם.

בהשפעת עבודותיו של הצלם התיעודי ווקר אוונס, פיקוק מנסה להבין את המרקם האמריקני המגוון, ומצלמת את הסצנות האנושיות בטווח רחב של רגשות – משמחה ילדותית ועד בדידות. "אני לומדת שיש הרבה אנשים בודדים בעולם", סיפרה פיקוק לאתר My Modern Met. "אני לומדת שאנשים הם פגיעים וחזקים בו בזמן. אני לומדת שהרגע שבו אדם מצטלם הוא רגע חשוב מאוד בחייו. אני לומדת להקשיב".

עוד בערוץ עיצוב הבית: 

פרויקט שיימשך חמש שנים

הפרויקט של פיקוק מזכיר את הפרויקט של הצלם הצרפתי ג'ון טקווארי שתיעד חדרי שינה של בני דור ה-Y ברחבי העולם. אך לעומתו, המצולמים של פיקוק מגיעים מכל שכבות האוכלוסייה האמריקנית. חלקם מכרים קרובים של פיקוק וחלקם זרים גמורים שאליהם פנתה באמצעות רשתות חברתיות. חלקם פנו אליה לאחר שהשאירה מודעות קטנות בחנויות מקומיות באזורים שאליהם הגיעה. התהליך של הצילום עצמו נמשך כשעה בדרך כלל, ומתבסס על החיבור והמכנה המשותף בין הצלמת למצולם. "זה יכול להיות כל דבר, האהבה לספרים או לכלבים, לאזור הכפרי, לאוויר הצח, התשוקה לטייל או אהבה לאוכל מסוים. בדרך כלל אלו החיוכים שאנחנו מחליפים בינינו. אנחנו חיים חיים שונים מאוד, אבל יש לנו דברים דומים שאפשר לחבק".

הפרויקט של פיקוק בעיצומו, והיא מעריכה שיימשך שלוש עד חמש שנים. תמונות שכבר צולמו מוצגות בתערוכות ברחבי ארה"ב, וספר הצילומים שלה, שמאגד עבודות קודמות, Hometown, מוצע למכירה בחנויות הספרים.


 

במדור הקודם: האמנות המטרידה של אמברה וולמן

 >> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק