הבית החדש של נטלי דדון - 6 (צילום: אורית ארנון)
"בית זה לא מוזיאון", אומרת דדון|צילום: אורית ארנון
הבית החדש של נטלי דדון, ג - 1 (צילום: תומר טרלן בן אבי)
"יש לנטלי טאץ' מיוחד לצבעים", אומרת עשור|צילום: תומר טרלן בן אבי

החדר האהוב על נטלי דדון בווילה ששכרה לאחרונה בהרצליה פיתוח הוא חד משמעית חדר הארונות. הוא רחב ידיים, מעוצב בקפידה ובאמת נראה כמו חלומה הרטוב של כל אישה - מדפי נעליים שנבנו בהתאמה אישית בדיוק למידותיה, מדפים עבור אוסף התיקים, המון מקום לתלייה ובמרכז אי שכולל מגירות לאביזרים ותכשיטים ומשטח זכוכית לתצוגה.

״בתכנון של הבית בקומה השנייה הייתה אמורה להיות יחידת הורים גדולה. איך שנכנסתי אמרתי - לא. בחדר שינה אני רק ישנה. אז הפכנו את החלל הזה לחדר הארונות. עם סגנון העבודה שלי, ההפקות, הצילומים לאינסטגרם וליוטיוב וההכנות של האיפור והשיער ואנשים שנכנסים ויוצאים, היה לי חשוב שזה יהיה חלל מסודר שאני אראה בו הכל", מספרת דדון, דוגמנית ואושיית אינסטגרם. "השקענו שם המון מחשבה. חדר הארונות זה המקדש שלי, אני יכולה להפוך שם למה שאני רוצה. יש לי ארון עם האות N עליו, שם כל הנרקיסיזם שלי יצא לחופשי. כשבאים להכין אותי לאיפור ושיער, אנחנו מבלים יחד בחדר ארונות. פותחים בקבוק יין וההתארגנות הופכת לבילוי עצמו״.

>> לכל הכתבות בערוץ living 

 

ויתרה על מיטת אפריון

כשדדון אומרת ״השקענו המון מחשבה״, היא מתכוונת לעצמה, כמובן, ולמילי עשור, מנכ״לית האוס אין, מותג העיצוב שאחראי לכל חדר וחדר בבית. השתיים הכירו דרך מושיק גלאמין (״כל התהליך לא היה קורה בלעדיו״, דדון אומרת) ונפגשו במתחם החברה בבית יהושע. ״נטלי קודם כל חשבה על ריף, עוד לפני שהיא חשבה על עצמה״, מספרת עשור. ״היא התלהבה מזה שהרהיטים שלנו בריאים - הם עשויים מעץ מלא עם צבעים ודבק ידידותיים לסביבה ולא רעילים. אנחנו גם עושים הכל בהתאמה אישית - יש לנו מפעל משלנו, נגרייה, מסגרייה, מתפרה, תאורה, הכל. אז ממש הגשמנו לה כמה חלומות״.

תהליך העיצוב לקח כחודשיים, ולפני כשלושה חודשים נכנסו דדון ובנה ריף בן ה-3 לגור בבית צמוד הקרקע, שבו חמישה חדרי שינה. למרות שהיא ועמית פרליס, אביו של ריף, התקמבקו לאחרונה לזוגיות אוהבת, הם גרים בבתים נפרדים אבל מקפידים לבלות את סופי השבוע יחד. מלבד חדר הארונות החלומי דדון ביקשה וקיבלה גם ספה עמוקה במיוחד בסלון (בעומק 1.20 מ׳), מיטה וחצי לריף, כוורת מדפים מיוחדת בחדר שלו עם מגירות שאפשר לשלוף ולגלגל לסלון (״הוא לא אוהב להיות לבד בחדר אז כשאני בסלון הוא מושך מגירה ובא לשחק לידי״), מראות בהתאמה אישית, שולחן אוכל גדול במיוחד, שידות שנבנו לפי מידות הנישות בבית, וחדר עבודה שהופך בקלות לחדר אורחים, עם ספה נפתחת למיטה. חלום אחד שלא הוגשם הוא מיטת אפיריון בחדר השינה.

״היה לי ויז׳ן״, דדון מספרת, ״חלמתי על מיטת אפיריון ולא הבנתי שהחלל של חדר השינה קטן מדי בשביל זה. בסוף הבנתי שאני טועה ובמקום בחרתי פלטה מהממת. צריך לציין שבהאוס זרמו באופן ראוי לשבח עם הקריזות שלי. הייתה להם המון סבלנות לדברים שפתאום לא זרמו לי או לא התחברו״.

הבית החדש של נטלי דדון - 1 (צילום: אורית ארנון)
צילום: אורית ארנון
הבית החדש של נטלי דדון - 2 (צילום: אורית ארנון)
צילום: אורית ארנון
הבית החדש של נטלי דדון - 5 (צילום: אורית ארנון)
צילום: אורית ארנון
הבית החדש של נטלי דדון, ג - 4 (צילום: אורית ארנון)
ספה עמוקה במיוחד בסלון|צילום: אורית ארנון
הבית החדש של נטלי דדון - 7 (צילום: אורית ארנון)
צילום: אורית ארנון
הבית החדש של נטלי דדון - 3 (צילום: אורית ארנון)
שולחן אוכל גדול במיוחד|צילום: אורית ארנון
הבית החדש של נטלי דדון - 8 (צילום: אורית ארנון)
צילום: אורית ארנון
הבית החדש של נטלי דדון, ג - 2 (צילום: תומר טרלן בן אבי)
צילום: תומר טרלן בן אבי

 

בשלב הזה אני רק רוצה מקום להניח את הראש

עשור דווקא מתארת את תהליך העבודה עם דדון באור מאוד שונה. ״נטלי ידעה לדבר על הצרכים שלה, הביאה איתה השראות ויש לה ראייה מאוד מדויקת וטאץ׳ מיוחד לצבעים. היא הביאה את הפלטה של לבן-ורוד-זהב, למשל״, היא משתפכת. ״נטלי גרמה לי לפתוח את הלב, היה חשוב לי לרצות אותה ולדייק את הכל. היא פשוט נכנסת ללב, מי שהיא והאישיות שלה, איך שהיא מגדלת את ריף, הנתינה האינסופית, הדיוק. היא עובדת ועובדת ועובדת ומנסה גם להכיל את כולם. היא מאוד נחמדה וברגע שאת רואה את זה את רוצה להיות נחמדה אליה, היא מהסוג הזה של אנשי הקסם שהלב נפתח איתם״.

נטלי, יש לך טיפים למי שמתחיל תהליך עיצוב של בית חדש?

״לקחת את מושיק גלאמין. סתם, הוא יהרוג אותי כי הוא לא מתמקד בזה עכשיו. אבל אני ממליצה לחבר את העיצוב לאופי שלכם, לא לנסות להתחכם או להמציא את הגלגל מחדש. התהליך עצמו הוא טוב, אז תיהנו מהתהליך. אל תקנו הכל בבת אחת, כי בכל פעם שדברים מגיעים זו התרגשות חדשה. רואים את זה נבנה מול העיניים״.

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק

מה היה הכי חשוב לך כשהתחלת את התהליך?

״רכות. שיהיה לי נעים. אני כל כך באטרף כל היום ולא יודעת איפה הראש שלי, אז אני רוצה להגיע לבית רגוע. צבעוניות חזקה הייתה יכולה להתאים לי בתקופות אחרות, אבל בשלב הזה בחיים שלי אני רק רוצה מקום להניח את הראש ולראות צבעים נעימים, עם האח דולקת בסלון״.

בואי נחזור רגע לחדר הארונות. עם כל הפאר הזה - מותר לריף להיכנס?

״ברור. בכלל, כל הזמן שואלים אותי איך אני שומרת על הכל מסודר, יש הרבה רהיטים לבנים ואומרים לי להיזהר שהוא לא ילכלך אותם, אבל בית זה לא מוזיאון, הבית בא לשרת אותנו, אז שישתולל״.

הבית החדש של נטלי דדון - 10 (צילום: אורית ארנון)
"בחדר שינה אני רק ישנה"|צילום: אורית ארנון
הבית החדש של נטלי דדון - 9 (צילום: אורית ארנון)
צילום: אורית ארנון
הבית החדש של נטלי דדון, ג - 13 (צילום: אורית ארנון)
צילום: אורית ארנון
הבית החדש של נטלי דדון - 15 (צילום: אורית ארנון)
החדר של ריף|צילום: אורית ארנון
הבית החדש של נטלי דדון - 16 (צילום: אורית ארנון)
"נטלי חשבה על ריף לפני שהיא חשבה על עצמה", אומרת עשור|צילום: אורית ארנון
הבית החדש של נטלי דדון, ג - 3 (צילום: תומר טרלן בן אבי)
"חדר הארונות זה המקדש שלי"|צילום: תומר טרלן בן אבי
הבית החדש של נטלי דדון - 13 (צילום: אורית ארנון)
באי יש מגירות לתכשיטים ואביזרים|צילום: אורית ארנון
הבית החדש של נטלי דדון, ג - 14 (צילום: אורית ארנון)
צילום: אורית ארנון
הבית החדש של נטלי דדון - 17 (צילום: אורית ארנון)
"היה לי חשוב שזה יהיה חלל מסודר שאני אראה בו הכל"|צילום: אורית ארנון
הבית החדש של נטלי דדון, ג - 4 (צילום: תומר טרלן בן אבי)
"בחדר הארונות כל הנרקיסיזם שלי יצא לחופשי"|צילום: תומר טרלן בן אבי
הבית החדש של נטלי דדון, ג - 18 (צילום: אורית ארנון)
חדר העבודה משמש גם כחדר אורחים|צילום: אורית ארנון
הבית החדש של נטלי דדון - 19 (צילום: אורית ארנון)
צילום: אורית ארנון
הבית החדש של נטלי דדון, ג - 12 (צילום: אורית ארנון)
צילום: אורית ארנון
_OBJ