הבוקר (חמישי) יוכרע גזר דינה של הגננת המתעללת כרמל מעודה, שהורשעה ב-17 מקרי התעללות חמורים בגן אותו ניהלה בראש העין. הפרקליטות מבקשת לגזור על מעודה 14-16 שנות מאסר, והורי הילדים שנפגעו מקווים כי אכן יוטל עליה עונש כבד מאוד.

"שום עונש לא יספק אף אחד מההורים, אבל למען ההרתעה אנחנו מצפים שיהיה פה עונש חמור, מספר דו ספרתי. לא פחות מעשר שנים", אמר ב"חדשות הבוקר" יוסי חברה, אב לילדה שהייתה בגן של מעודה ונפגעה על ידה. "אנחנו יודעים את הקושי בדברים האלה, אבל מצפים שיהיה פה תקדים כדי להרתיע את כרמל מעודה הבאה".

"הנזק שנגרם למשפחות הוא אדיר, מטורף. משפחות מרוסקות, חלק מהבתים התפרקו", העיד חברה, "הילדים עוברים טיפולים. אלה קשיים יום-יומיים. בתי בת חמש וחצי היום, אצלנו בבית אנחנו לא מזכירים את מעודה בכלל - אבל לפעמים הילדה שואלת, 'אתה זוכר אבא שהייתה פעם מישהי שקראו לה כרמל?'. היא זוכרת מה עשו לה, המעשים שהיא חוותה לא נשכחו. אני מלווה אותה לטיפול כבר שנתיים".

אודליה בן יוסף, אם שבתה הייתה בגן וסבלה מהתעללות מצד מעודה, תיארה: "אני לא עובדת כבר שנתיים. הלכתי לראיונות עבודה, זה לא צלח. הייתי במצב נפשי מאוד קשה, ישבתי בבית בחרדה משתקת. הייתי שמה את הילדים בגן, מתיישבת על הספה ולא זזה. היה לי קשה מאוד להקים את עצמי".

כרמל מעודה|צילום: חדשות

התמונות הקשות מהמצלמות בגן חוזרות אלייך?
"סיכוי גדול שהילדים האלה היו יוצאים משם במוות. כרמל העמידה את הבת שלי ארבע שעות מול קיר, תינוקת שרק עכשיו התחילה לעמוד, בלי יכולת להיתמך בשום דבר. היא לא נתנה לה לאכול. חודשים אחרי שהתפוצצה הפרשה, הילדה לא רצתה לאכול. היא הייתה אומרת, 'אמא, היום לא אוכלים'. יש צלקות".

מה אתם מצפים שיקרה הלאה?
חברה: "ענישה וחקיקה. צריך להיות פה שינוי מהשורש. יש מלא מקרים שמגיעים למשטרה, אבל לא עומדים ברף הפלילי. עשרות תיקים כאלה נסגרו. צריכים לחוקק עונש מינימום של מאסר לכל מתעללת, שלא יהיו יותר עבודות שירות. זאת ההרתעה".
בן יוסף: "אני דורשת פיקוח. היה מקרה שהייתי צריכה לשים את הילדה בחוג ג'ודו בדרום העיר. החוג היה במקלט וחיכיתי לה למעלה. בזמן שחיכיתי, הגוף שלי נכנס לחרדה. חטפתי התקף חרדה באמצע הרחוב - רעידות בכל הגוף, נשימות כבדות. היה לי נורא קשה. לא הבנתי עד כמה המצב שלי גרוע עד שהגעתי למצב הזה. איבדתי את האמון בצוות המקצועי".

איך התחושות לקראת הקראת גזר הדין היום?
חברה: "אנחנו מצפים לזה כבר שנתיים. בשנתיים המטורפות האלה מאז שהתפוצצה הפרשה, אנחנו מנהלים מאבק אדיר נגד כרמל מעודה שאמור להסתיים היום. בשעה 14:00, לפני גזר הדין, נקיים בבית המשפט הפגנה גדולה ואנחנו מבקשים מהציבור להגיע".