מבצע כרמל מעודה. כך ציינו גורמים בשב"ס את כניסתה השקטה והרגועה יחסית הבוקר של המטפלת שהורשעה בהתעללות בפעוטות בראש העין, שהחל מהיום מתחילה לרצות עונש של תשע וחצי שנות מאסר בפועל. ההורים חגגו את הכניסה בפתיחת בקבוקי שמפניה.

"המטרה הייתה למנוע כל עימות או חיכוך בין ההורים למעודה", אומר גורם בשב"ס. "לא רצינו שיהיה בלגן. רצינו שהיא תיכנס לכלא בלי שום רעשי רקע מיותרים או מהומות. סוהרי ביטחון גוננו בגופם על מעודה כדי שלא יהיה שום מגע בין ההורים לבינה. נערכנו בהתאם לכל תרחיש. אני שמח שהמבצע עבר בשקט".

הורים בפעוטון של מעודה הגיעו בסביבות השעה חצות לרחבת כלא נווה תרצה כדי לעשות "קבלת פנים" בבוקר למעודה.

מעודה, כך נודע ל-mako, ידעה שההורים מכינים לה קבלת פנים סוערת והחליטה להקדים את הגעתה לשעה שש ורבע. היא תיאמה את הגעתה יחד עם בכירים בכלא נווה תרצה.

כרמל מעודה (צילום: אור רביד)
ההורים ממתינים להגעתה של מעודה מחוץ לכלא נווה תרצה|צילום: אור רביד

"כרמל ידעה שההורים יגיעו לכלא ויעשו רעש אבל לא האמינה שהם יחכו לה כבר בשש שש וחצי בבוקר", סיפר אחד המקורבים. "היא הייתה מעט בהלם וכשראתה אותם היא המתינה שסוהרים ייצאו מהכלא ואז רצה לקראתם והם הגנו עליה".

"כרמל מעודה פגעה בבני אריאל נפשית ופיזית. שעה ו-46 דקות היא העמידה אותו בלי יכולת להיתמך בקיר. ברגע שהוא קצת מעד, היא העמידה אותו שוב בחוזקה. היא הייתה מנערת אותו מצד לצד, עד שהתחיל לבכות", סיפרה הבוקר מוריה קואליו, שבנה אריאל סבל מהתעללות ממושכת מצד מעודה, בשיחה עם נסלי ברדה ב"חדשות הבוקר".

"כשישב ליד שולחן האוכל, מעודה משכה אותו בשיער שני מטרים אחורה ודחפה אותו על השולחן עד שהשולחן מחץ לו את הבטן. לאריאל יש כליה אחת וההסכם איתה היה שהיא תשמור על כמויות המלח כי אסור לו מלח. כשהתפוצצה הפרשה הבנו שהיא לא שמרה עליו בכלל ושהנתרן שלו היה מאוד גבוה".

"אני גרה שני רחובות ממנה, רואה את המשפחה שלה על בסיס שבועי. אנחנו לא מתייחסים אחד לשני, בעיקר בגלל שאני עם הילדים. אם אני רואה את אבא שלה, אני מעדיפה לעבור רחוב ולא לבהות בעיניים".

"הגעתי בשש וחצי בבוקר, בדיוק כשהיא נכנסה והדלת נסגרה מאחוריה", סיפרה קואליו, "רעדתי. זה ניצחון, יום חג לכל דבר. זאת הקלה שלא אצטרך יותר לפחד לפגוש אותה בחוץ, או שהילד שלי יראה אותה".

מעודה תשהה בתחילה בתא סינון עד שיתקבלו תוצאות בדיקת הקורונה שלה ולאחר מכן היא תוכנס לאגף "סביון" בכלא.