לינוי קבלו קיבלה את שיחת הטלפון שכל הורה לילדים הכי חושש ממנה. היא התבשרה שבנה בן השנה וחצי נפל בגן ונפצע פציעה לא פשוטה, בסמוך לעין. כשצפתה במצלמות האבטחה, גילתה קבלו כי בזמן שבנה דימם מפניו ובכה, הגננת הייתה שקועה בטלפון הנייד שלה - וכלל לא שמה לב למתרחש סביבה.

"הגננת הוציאה את הילדים לחצר, לגינה גדולה. הם טיילו ושיחקו, ובזמן הזה היא ישבה והייתה שקועה בטלפון", סיפרה קבלו לנסלי ברדה ב"חדשות הבוקר", "הבן שלי נעלם משדה הראייה שלה והלך לגינה אחורית. לאחר שקיבל את המכה מתחת לעין לקח לה שתיים-שלוש דקות עד שהיא קלטה בכלל שהוא בוכה ושמכל הפרצוף שלו נוזל דם".

"במצלמות לא רואים את העץ והגינה האחורית, לא רואים ממה הוא נפל", המשיכה קבלו, "הגננת טענה בהתחלה שהיא שיחקה עם הילדים בכדור ושזה קרה כתוצאה מנפילה. אמרה שראתה את הנפילה אבל שלא היה לה זמן תגובה כדי להגיע אליו".

בן שנה וחצי נפצע בגן, הגננת הייתה בטלפון (צילום: מתוך
נזקק לתפרים. בנה של לינוי קבלו|צילום: מתוך "חדשות הבוקר" , קשת12

בדקתם את הגננת הזאת לפני שנרשמתם לגן?
"מנהלת הגן הציגה לנו אותה באסיפת הורים ואמרה שהיא עובדת איתה המון שנים. הגננת לא מוסמכת, כי לפי החוק בגילאים 0 עד 3 לא צריכים תעודת הסמכה של גננת. בדקנו בסניף אחר וקיבלנו מלא המלצות טובות".

מה עשו עם אותה גננת?
"אחרי שצפינו במצלמות האבטחה מנהלת הגן לקחה אחריות מלאה ופיטרה את הגננת באותו רגע. הגשתי נגד הגננת תלונה במשטרה. הם אמרו לי שזה לא פלילי, אבל שכן יש כאן התרשלות בתפקיד, חד משמעית. זאת רשלנות מוחלטת. זה יכול היה להימנע, והפעם זה בא על חשבון הבן שלי. זה כרגע בטיפול משטרת ישראל".

הילד חזר לגן? מה שלומו היום?
"הוצאתי אותו מהגן, כרגע אהיה איתו בבית. אני מחפשת מסגרת חדשה, זה עוד הפעם הסתגלות מההתחלה. היום שלומו יותר טוב, אבל הוא מתעורר בלילות מהכאבים של התפרים שתוקפים אותו".

הגננת סירבה להגיב.

תגובת משטרת ישראל: "מיד עם קבלת התלונה פתחה המשטרה בחקירה וזו עודנה מתנהלת במטרה להגיע לחקר האמת. מטבע הדברים לא נוכל לפרט מעבר לאמור באשר לחקירה".