שקד הרשברג בת התשע יצאה לקמפינג עם בני משפחתה בחניון הלילה בגן הלאומי ממשית שבנגב. בלילה שבין שישי לשבת, זאב התגנב לאוהל שבו ישנה, קרע את הרשת, נשך אותה וגרר אותה אל מחוץ לאוהל. בני המשפחה הצליחו להבריח את הזאב ושקד פונתה לבית החולים סורוקה לקבלת טיפול רפואי.

הבוקר תיארה שקד את רגעי האימה: "התעוררתי וראיתי זאב גדול, שנראה מאוד רעב וכועס. הוא קרע את הרשת ותפס לי בשיער. התחלתי לצרוח. בשלב הזה כבר הייתי עם עיניים עצומות. הזאב גרר אותי 10 מטרים. הרגשתי כאילו זה חלום ותהיתי למה החלום נמשך ונמשך".

אמה, רינת פיליפ, סיפרה: "היינו בגן לאומי ממשית, חניון מסודר של רשות שמורות הטבע והגנים. הלכנו לישון ב-23:00 ובערך ב-02:00 הזאב הגיע וקרע את רשת האוהל שהבנות ישנו בתוכו. הן ישנו קרוב לפתח. הוא קרע את הרשת ותפס את שקד. לא הייתי כל כך באיפוס בשלב הזה, רק שמענו אותה צורחת. אבא שלה יצא וגירש את הזאב. טיפלנו בה, קראנו לאמבולנס ופינינו אותה. שקד הייתה מאוד גיבורה ובאינסטינקט מאוד חכם גוננה על הפנים עם הידיים".

שקד, איך את מרגישה עכשיו?
"אני סבבה, אבל לפעמים זה כואב. זה קרה הרבה פעמים, אבל לא ראיינו ילדים כי כנראה שהפציעה לא הייתה כזאת קשה".

תפסו את הזאב?
רינת: "עוד לא תפסו אותו, אבל סגרו את החניון כדי לנסות לצוד אותו. זה אירוע נדיר אומנם, אבל לא חד פעמי. מסתבר שזה קורה כי אוכלוסיית הזאבים הפסיקה לפחד מאנשים, כנראה כי מאכילים אותם ומשאירים להם שאריות. זה קורה לא רק בארץ, אלא בהרבה מקומות שהאוכלוסיות מפסיקות לפחד. אנחנו לא מחפשים נקמת דם ולצאת לציד המוני, אבל יש הרבה צעדים מערכתיים שמגובים במחקר שניתן לעשות בשביל להפחיד מחדש את האוכלוסיות ולגרום לזאבים להבין שאנשים זה משהו שצריך לפחד ממנו. זאבים אמורים לפחד מאנשים ולא אמורים להתקרב".