הורים
תחפושות מקוריות הדס אבידור גולדין

"כל פורים מרגיש כמו הפקת בת מצווה"

הדס אבידור גולדין היא אמא עסוקה ל-4 עם ידי זהב, ופורים בשבילה הוא שם קוד ל"כל שנה בת מצווש". השוס? כל תחפושת לא עולה יותר מ-125 שקל והגזמנו

מערכת הורים | mako | פורסם 06:24 08.03.17 

שנה גודל אות

הכירו את הדס אבידור גולדין, אמא לארבעה (בני 15,11,10,6), שחיה ונושמת יד שנייה DIY. היא מעבירה סדנאות יצירה וארוחות בבוקר בביתה שבמושב ניר בנים ובין לבין נושמת (בסטייל). "ב-2010 מכרתי את העסק הראשון שלי של זרים מתוקים כדי להגשים את החלום האמיתי שהוא להיות אמא במשרה מלאה.  מכיוון שעברנו למשכורת אחת, התחלתי ללמוד לחיות כצרכנית נבונה - התחלתי לתפור לילדיי ולשפץ מציאות. לפני חמש שנים התחלתי את מסורת התחפושות ומשנה לשנה זה רק 'מחמיר', אפשר לומר שיצרתי מפלצת", היא צוחקת. "הילדים מאוד הפתיעו אותי והם מאוד משתפים פעולה. כבר מדצמבר מתחילה אצלנו בבית מלאכת המחשבה ושבועיים לפני פורים בערך, הכול כבר עומד וקיים. ואנחנו יוצאים לציולומי לוקיישן וממש עושים בוק, זה מרגיש אפילו יותר מהפקת בת מצווה".

חשבת לעשות מזה עסק?
"ממש לא. אני תופרת אך ורק לילדיי למרות שלא מפסיקים לבקש ממני, ולא משנה להם בכמה אמכור. אני לא עושה את זה מכמה סיבות. ראשית כי ארבעה ילדים זה המון עבודה ואין לי זמן. אבל הסיבה החשובה היא יותר שברגע שאייצר לאחרים, אני ממסחרת את עצמי וזה מוציא לי את כל ההתרגשות והפן האישי מהיצירה למשפחתי".

תסכימי איתנו שאת עונה לטייטל "אמא משקיעה", את מקבלת לעתים ביקורת על ההשקעה הגדולה?
"לפעמים אומרים לי שאני מציבה סטנדרטים בלתי אפשריים לאימהות אחרות, אבל אני לא מרגישה ככה. כי כל אחת יכולה לעשות את מה שאני רוצה - אני לא משקיעה כאן כספי עתק. בסופו של דבר,  מדובר בלהרכיב לוקים וזה רק מעוף ורצון. זה ברור שאני מאוד משקיעה בילדים שלי בכל דבר, ולשמחתי זה נראה מיליון דולר אבל באמת שכל אחת יכולה לעשות את זה בעלות נמוכה מאוד. כשאומרים לי 'תורידי קצת את הרף', בעצם מבקשים ממני להתנצל על זה שיש לי חוש אסתטי. בכנות, אני לא מוציאה יותר כסף מאמא אחרת, אני פשוט רואה את הדברים והולכת עליו עד הסוף. אני משקיעה במחשבה מאחורי זה אבל לא שורפת כספים. לראייה: התחפושת הכי יקרה שיצרתי הייתה למלכת הלבבות שעלתה 125 שקל בסך הכל".

עם זאת, אומרת גולדין שיש פעמים שהיא "עוצרת" את עצמה, בשם החברה. "אם החגיגות הן לא בבית שלי, אני אעשה את המינימום בטוב טעם. לדוגמה, לבני יש יום הולדת שבוע הבא בגן, אז אני אכין עוגת שוקולד פשוטה עם סוכריות מעל ולא נכנסת להוצאות ושגעונות, כי זה לא הבית שלי ואני רוצה לכבד את המעמד".

הנה חמש תחפושות יפהפיות שעשתה גולדין השנה לילדיה. וזה לא פחות ממושלם. עכשיו כאמור רק צריך להשיג מעוף וכישרון. יש בקהל?