תקופות שבהן מתערערת תחושת הביטחון שלנו מחדדות לא מעט פעמים את הרצון והצורך בזוגיות ובהקמת משפחה במקום בטוח, מתוך רצון להגביר את תחושת היציבות, הנחיצות ושייכות. שאלות ההתאמה של פלטפורמת ההיכרויות OkCupid, מעלות תובנות מעניינות לגבי השקפות החיים של הרווקים והרווקות בישראל מאז פרוץ המלחמה, שמבוססות על יותר מ-500 משתמשים.

על פי הנתונים 81% הצהירו כי ימשיכו לגור בישראל, 10% ילכו אחרי הלב וישקלו מעבר למדינה אחרת אם יימצאו בן זוג שמתגורר בחו"ל, ו-9% שוקלים ברצינות לעבור לגור מחוץ לישראל. לשאלה היכן הם מעדיפים להתגורר בארץ השיבו 45% כי הם מעדיפים צורת חיים אורבנית, אבל מוכנים לעזוב את העיר בשביל אהבה, 28% מוכנים לגור רק בעיר הגדולה, 17% מעדיפים לגור בקיבוץ, אבל יעברו לעיר לטובת זוגיות ו-10% מעדיפים לגור בקיבוץ בכל מצב. כמו כן יותר מ-60% מהדייטרים הישראלים אמרו שהם שואפים שהזוגיות הבאה שלהם תימשך בטווח של כמה שנים ולחתונה.

התקופה האחרונה הראתה גם את פניהן היפות של הרווקים והרווקות בישראל, שלא נשארו אדישים ועמדו לצד מי שזקוק לסיוע. 35% ענו כי הם תורמים כסף ליוזמות שונות בעקבות המלחמה, 27% הצהירו כי הם מתנדבים בחלוקת ציוד או מזון, 20% העידו על כך שהם עוזרים בדרכים מגוונות למשפחות המפונים ולמילואימניקים ו-18% מסייעים בהתנדבות בחקלאות ברחבי הארץ.

את שעות הפנאי בימים אלה הם מעבירים בצורות שונות: 42% נפגשים בשעות הפנאי עם חברים או משפחה, 26% מתנתקים מהחדשות ועושים פעילויות ספורטיביות, 22% ענו שהם מעדיפים להירגע ולהזמין וולט ו-10% מתקשים להתנתק ובוחרים להפעיל את הטלוויזיה ולצפות בחדשות.

והיו גם שאלות קצת יותר קלילות: כך לדוגמא, כשנשאלו הרווקים והרווקות על הקרמבו המועדף עליהם טעם הווניל ניצח עם 39%, 35% אוהבים קרמבו בכל טעם ו-10% אוהבים את הקרמבו בטעם מוקה. 17% מהרווקים והרווקות בישראל כלל לא אוהבים קרמבו, שזו תהייה בפני עצמה.