הורים
ילד אוכל שניצלונים (צילום: shutterstock)
"לפעמים קל יותר לגרום לילדים לאכול את הדגים מאשר לגרום להם ללכת לישון מוקדם"
|
צילום: shutterstock

הילדים אוכלים דגים? טוב מאוד. הם יהיו חכמים יותר וישנו טוב יותר בלילה

גם אינטליגנציה גבוהה וגם שינה טובה. אלה הפרסים המצפים להורים שילדיהם ניזונים מדגים ופירות ים על פי מחקר חדש באוניברסיטת פנסילבניה. שווה לנסות

מערכת הורים | mako | פורסם 06:50 09.01.18 

שנה גודל אות

תזונת הילדים מעסיקה את ההורים מאוד בעידן מגיפת ההשמנה והמזון המהיר, והמחקר סביב השפעות המזון הזה על המשקל והבריאות מתקיים תמידית. מעט מחקרים עוסקים בהשפעת המזון על האיי.קיו, ואחד שכן מעניק לנו טיפ רציני: אוכלי הדגים הצעירים לא רק חכמים יותר, הם גם ישנים טוב יותר בלילה. וזה כבר משחק חדש לגמרי.

המחקר, של אוניברסיטת פנסילבניה, הוכיח שילדים שדגים שולבו בתפריט שלהם נהנו מאייקיו גבוה ב-4.8 נקודות יותר מילדים שמאכלי הים לא הגיעו אליהם לצלחת. האומגה 3 והחומצות שבאות מהדגה ופירות הים הוכחו גם כמשפיעות על השינה, כשהילדים אוכלי הדגים זכו לשנת לילה ארוכה ואיכותית מחבריהם. זוהי הפעם הראשונה בה מוכיחים החוקרים את הקשר הזה, מה שגורם לחוקרים להמליץ להורים לשלב דגים בתפריט מוקדם ככל האפשר, כבר מגיל עשרה חודשים.

A post shared by Kate Kuo (@lapetitegeek) on

500 ילדים השתתפו במחקר, בני 9-11, הם מילאו שאלונים ונוטרו, עברו מבדקים שונים ולבסוף מילאו מבחן אייקיו סטנדרטי. התוצאות, שהופיעו בכתב העת Nature, הראו את הקשר המובהק, ואף את העליה החדה באייקיו בהתאם בכמות הדגים שנצרכה. ילדים שאכלו דגים רק מפעם לפעם זכו לתוספת אייקיו של 3.3 נקודות, ועכשיו תוהים החוקרים, לאחר שנמצא גם הנתון המעיד על שינה טובה יותר כשאוכלים דגים, מהי הביצה ומהי התרנגולת, כי שינה טובה גם היא ידועה כמסייעת בהתפתחות הקוגניטיבית.

״מחסור בשינה משוייך להתנהגות אנטי-סוציאלית, וידוע כבר זמן רב שאומגה 3 מסייעת במניעת התנהגות כזו, כך שאין הפתעה גדולה בהשפעת הדגים,״ אומר ראש צוות החוקרים, פרופסור אדריאן ריין, המעודד את ההורים להשקיע ולדחוף לילדים עוד ועוד דגים, ומזהיר מעצמות קטנות. ״לפעמים קל יותר לגרום לילדים לאכול את הדגים מאשר לגרום להם ללכת לישון מוקדם,״ אומר ריין. ״הדגים משפרים את השינה וגם את הביצועים הקוגניטיביים, ולכן מדובר בלהיט כפול.״ פייר, שכנעת.

A post shared by 서유민 (@hoosmine) on