מישהו מנסה לחבל במאבק? הודעה שמופצת בקבוצות וואטסאפ שונות של הורים ומורים, לכאורה בשם הסתדרות המורים, מודיעה על השבתה כללית של בתי הספר מחר (ג'). אולם בהסתדרות המורים מבהירים: "מדובר בהודעה מזויפת".

ההודעה המזויפת מחקה את לשון ההודעות הקבועות של ההסתדרות, שמציינות את "ההתעלמות של בנט, ליברמן ולפיד", כסיבה לשביתה. לאחר מכן היא מבשרת על שביתה כללית בכל בתי הספר, למען במוסדות החינוך המיוחד.

אולם נכון לעכשיו, האסטרטגיה של הסתדרות המורים היא להשבית את הלימודים לשעתיים בלבד בתחילת היום, כפי שאכן קרה היום (ב'). עדיין לא יצאה הודעה מסודרת לגבי כוונות ההסתדרות למחר.

בהנהגת ההורים הארצית מחו על ההשבתה היום, שלטענתם פגעה בתלמידי חטיבות הביניים שיוצאים היום לחופשת החופש הגדול. לטענת ההנהגה "מדובר בניצול לא הוגן של התמיכה הציבורית במאבק המורים להעלאת שכרם".

במשרד האוצר מסרבים להיענות לדרישות המורים לדון בתנאי השכר, וכורכים את הדיונים בשינוי מבנה החופשות, העדפה של תשלומים למורים מתחילים על פני מורים ותיקים ואפשרות לפטר מורים ביתר קלות. התוצאה: נציגי האוצר מגיעים לפגישות עם ההסתדרות ללא הצעות קונקרטיות, והעיצומים נמשכים.