הורים
חתונה בבית חולים (צילום: פייסבוק)
"הת׳ר חצתה את קו הסיום של המרתון כמנצחת. אף אחד לא האמין שתצליח לעשות את זה"
|
צילום: פייסבוק

החתונה הטראגית מכולן: הכלה מתה שעות אחרי שנישאה

דייויד מושר הפך מחתן לאלמן ביממה אחת, ולנצח יתגאה באשתו המנוחה על המלחמה העיקשת בסרטן. "אף אחד לא האמין שתצליח לעשות את זה והיא הראתה לכולם"

מערכת הורים | mako | פורסם 13:01 04.01.18 

שנה גודל אות

כלה טריה שוברת לבבות מסביב לעולם, זאת לאחר שנישאה לבחיר לבה כשהיא במיטת חוליה, נגד הסיכויים, הזמן ושיקול הדעת. 18 שעות בלבד לאחר שנשבעו אמונים אחד לשני הפך בעלה מחתן לאלמן. מדובר באחד הסיפורים הקשים והדרמטיים, ועם זאת הרומנטיים ביותר שנתקלנו בהם.

הת׳ר ודייויד מושר מקונטיקט נפגשו באמצע 2015 בשיעור ריקודי סווינג והתאהבו מיד. הרומן פרח עד שלפני כשנה החליט דייויד שהוא מוכן לקחת את היחסים לשלב הבא והציע לאהובתו נישואים. בהיפווך גורל אכזרי ומרסק, היה זה אותו היום בו קיבלה הת׳ר את החדשות הבאות: היא מאובחנת בסרטן השד. "לא היה לה מושג שאני עומד להציע לה, והיה לי חשוב שהיא תבין שהיא לא עומדת לצאת לדרך הזאת לבדה," מספר דייויד. להצעת הנישואים הרומנטית, תחת אור של פנס רחוב, כשהשניים יושבים לכרכרה רתומה לסוסים, אמרה הת׳ר מיד כן.

חמישה ימים מאוחר יותר כבר גילו השניים שהסרטן של הת׳ר קטלני ואלים, זן אגרסיבי במיוחד, וכל חייהם הפכו להיות התמודדות מול הסיטואציה החדשה. בספטמבר גילו שהסרטן התפשט למוחה של הת׳ר, ובדצמבר כבר היתה מחוברת להנשמה. "היא היתה לוחמת," מספר דייויד באהבה. "כל אדם אחר היה כבר מוותר מזמן. הרופאים אמרו שזה בלתי נתפס שהיא עוד איתנו."

תאריך הנישואים המקורי שקבעו השניים היה ה-30 בדצמבר, והרופאים ביקשו שיקדימו את האירוע. בני הזוג שינו את התאריך ל-22, וכנראה שזה מה שהחזיק את הת׳ר בחיים. היא היתה נואשת להגיע אליו ולהנשא לאהובה בתאריך המתוכנן. החתונה נערכה בבית החולים, אליו הגיעו חברים ובני משפחה. הת׳ר לבשה שמלת כלולות, אופרה והתגנדרה, והתמונות, אותן צילמה השושבינה כריסטינה קראס דרך הדמעות, הפכו לויראליות.

המילים האחרונות שאמרה הת׳ר היו מילות הטקס, אותן אמרה לדיוויד. ה-30 לדצמבר, שאמור היה להיות יום החתונה המקורי, הפך ליום הלוויה של הת׳ר, שנערכה בכנסייה בה תכננו להנשא. "היא אהבתי הגדולה ביותר," אמר דייויד. "אני מאבד אותה עכשיו, אבל עוד נפגש. הת׳ר אמרה לי: אני רוצה להמשיך להלחם, וזאת המנטרה שאני עומד לקחת ממנה. היא הצליחה להילחם עד הסוף ועכשיו מגיע תורי להלחם עד יומי האחרון. מבחינתי הת׳ר חצתה את קו הסיום של המרתון כמנצחת. אף אחד לא האמין שתצליח לעשות את זה והיא הראתה לכולם."