דני (שם בדוי), נער בן 17 מצפון הארץ שתקף את חברו באכזריות, קיבל עונש מאסר על תנאי ופיצוי כספי – ללא מאסר בפועל. כתוצאה מהמעשה איבד הנער המותקף את עינו השמאלית. לפני כשלוש שנים הבחין דני בהודעה ששלח אחד מחבריו לאחותו, ככל הנראה במטרה לצאת איתה. בתגובה הוא קבע להיפגש איתו בבית קברות הממוקם לא הרחק מהשכונה שבה הם מתגוררים, במטרה לדבר על מה שקרה.

במהלך הפגישה, שאליה הגיע דני עם צעיר נוסף, הוא שלף סכין ואבן ותקף את החבר, הכה אותו והטיח את האבן בפניו. לאחר מכן נמלטו השניים מהמקום והשאירו את הנער כשהוא מדמם, סובל מפגיעה קשה בעינו ומחבלות בראשו. אנשים שעברו במקום הזעיקו אמבולנס, והוא פונה לבית החולים רמב"ם, אך הרופאים לא הצליחו להציל את עינו. "אני לא מבין בכלל למה הוא תקף אותי. עוד באותו היום התנצלתי בפני אחותו על ההודעה ששלחתי לה", סיפר הנער לחוקרים.

דני נחקר במשטרה והודה במעשה. הפרקליטות הגישה נגדו כתב אישום חמור מאוד לבית המשפט לנוער בחיפה, והוא הואשם בעבירה של חבלה חמורה בצוותא. שירות המבחן ביקש מבית המשפט שלא להרשיע אותו לאור העובדה שעבר הליך שיקומי ממושך. במקביל הביע התוקף צער וחרטה על מעשיו וטען כי עשה זאת בגלל פגיעה בכבוד המשפחה, אבל לא ציפה שהדבר יגרום לפגיעה הקשה: "לצערי פעלתי ללא שיקול דעת", הוא ציין, "עשיתי טעות ואני מצטער עליה".

עם זאת, התובעת מטעם פרקליטות מחוז חיפה דרשה מבית המשפט להרשיע את הנער ולגזור עליו עונש מאסר בפועל – לנוכח חומרת המעשים. כמו כן הוגש לבית המשפט תסקיר קורבן, ולפיו המתלונן איבד את עינו השמאלית והוכר כנכה מטעם הביטוח הלאומי. עוד נטען כי מדובר בנער מחונן שמצבו הרפואי הנוכחי פגע בו מבחינה נפשית ושיבש את תוכניותיו לעתיד.

למרות הטענות החליטה השופטת שלא לגזור עונש מאסר בפועל על הנאשם. היא הרשיעה אותו בסעיף האישום, וגזרה עליו שישה חודשי מאסר על תנאי, 200 שעות שירות לתועלת הציבור ותשלום פיצוי של 25 אלף שקל.