רייצ'ל גולדברג-פולין, אימו של הרש גולדברג-פולין שנחטף לעזה לאחר שנאבק במחבלי חמאס, נבחרה היום (רביעי) לרשימת 100 המשפיעים של מגזין "טיים" לשנת 2024.

מאבקה של אם אחת להחזרת בנה הביתה משבי חמאס

"החזירו אותם הביתה עכשיו - זו הקריאה של הציבור הישראלי מאז 7 באוקטובר", כתב חבר מערכת השבועון האמריקני בנימוקי הבחירה. "עבור רייצ'ל גולדברג-פולין, הקריאה היא אישית: בנה בן ה-23, הרש, נמנה בין האנשים שעדיין בשבי. בתקווה לראות אותו שוב, הפכה גולדברג-פולין לאחת הפעילות הבולטות עבור החטופים ומשפחותיהם. היא נפגשה עם עשרות מנהיגים בעולם, בהם הנשיא ביידן. היא נאמה בבנייני האו"ם בניו יורק ובז'נבה, ואפילו זכתה להיפגש עם האפיפיור".

הרש גולדברג פולין
כבר 194 ימים בשבי ברצועת עזה. הרש גולדברג פולין

עוד תואר אותו תיעוד ממתקפת הפתע של חמאס שבו הרש, בעל אזרחות אמריקנית, נלקח על משאית בידי מחבלים, כאשר הוא נפצע בזרועו השמאלית כתוצאה מפגיעת רימון שהושלך למיגונית בעוטף. "משפחתו לא קיבלה שום עדכון לגבי מצבו מאז, וכל יום שעובר ללא חדשות נוספות מרחיב את הלימבו האין-סופי שמשפחה של רייצ'ל ומשפחות ישראליות רבות אחרות נמצאות בו. אבל גולדברג-פולין לא ויתרה". הקטע הסתיים בציטוט מריאיון שערכה לאחרונה האם המודאגת: "התקווה היא חובה. אני מאמינה בזה, ואני חייבת להאמין בזה, שהוא יחזור אלינו".

עוד ברשימה: המנכ"ל הישראלי של מאטל

ינון קרייז, מנכ"ל ענקית הצעצועים ויצרנית הבובה הנמכרת בהיסטוריה ברבי, נכנס גם הוא לרשימה המסורתית המציגה מדי שנה את 100 האנשים המשפיעים בעולם, על פי המגזין, בחלוקה לקטגוריות. "קרייז החל את עבודתו בחברת הצעצועים המוערכת לפני שש שנים, כשהמכירות התנהלו בקצב איטי וברבי הייתה רק בובה אהובה", כתב אודותיו הבמאי והמפיק ג'יי ג'יי אברמס, שמפתח בימים אלה סרט עם חברת מאטל.

ינון קרייז, מנכ
ינון קרייז, מנכ"ל מאטל|צילום: AP

"הוא ארגן מחדש, תיאם ותכנן - ודמיין את מאטל לא כחברת צעצועים אלא כחברת בידור. אלו מאיתנו שמכירים את ינון כבר שנים, היו עדים לנחישותו הבלתי מעורערת להפוך את ברבי ומותגי מאטל אחרים לתופעות תרבותיות. אחת הדרכים שבהן הוא עושה זאת היא לסמוך על שותפיו היצירתיים כמו גרטה גרוויג (במאית שובר הקופות ההיסטורי "ברבי"), שיעשו תנודות ענקיות ויצירתיות באופן בלתי צפוי. עם מכירות צעצועים חזקות, פיתוח של סרטי מאטל נוספים וסרט זוכה באוסקר עם 1.5 מיליארד דולר מתחת לחגורתו, ינון רק צובר תאוצה ומתכונן להשקה הבאה". על השטיח האדום של טקס האוסקר האחרון סיפר איש העסקים הישראלי כי לא פחות מ-15 סרטים נוספים נמצאים בפיתוח אחרי ההצלחה יוצאת הדופן של קומדיית הלייב אקשן בכיכובה ובהפקתה של מרגו רובי בקיץ האחרון.