"היא הייתה כמו כל נערה טיפוסית – מבריקה עם הרבה חוצפה": נערה בריטית בת 18 מתה ביום שבת האחרון בבית החולים, אחרי מאבק ארוך שנים בתסמונת נדירה שגרמה לה להזדקן בקצב מהיר יותר מאדם נורמטיבי.

אשנטי סמית', ממערב סאסקס, אובחנה בילדותה עם תסמונת פרוגריה – שגרמה לגופה להזדקן פי 8 יותר מילדים אחרים בגילה. בני משפחתה סיפרו שבמותה, מצבה הגופני היה שווה ערך לזה של אדם שכבר עבר את גיל 100. למרות זאת, אמה, פיבי, סיפרה שהתסמונת מעולם לא השפיעה על מצבה הנפשי.

"התסמונת לא השפיעה על הרוח שלה או על איך שהיא תפסה את עצמה", סיפרה פיבי. "היא תמיד הרגישה יפהפייה ואני וידאתי שהיא תהיה מאושרת בכל רגע נתון. כולם אהבו אותה. היא נגעה בליבם של המון אנשים".

אמה של אשנטי סיפרה שמצבה הבריאותי התדרדר בפתאומיות בשבוע שעבר והם נאלצו לפנות אותה לביה"ח. רופאים אז אבחנו אותה עם מחלת לב והודיעו לבני המשפחה שלא נותר לה עוד הרבה זמן לחיות. פיבי הוסיפה: "היא נאבקה על חייה באומץ, אבל בסופו של דבר אמרה לי: 'אמא, אני אוהבת אותך. את חייבת לשחרר אותי'". מותה של אשנטי נקבע זמן קצר לאחר מכן.

מאז מותה של הנערה, בני משפחתה פתחו קמפיין לגיוס כספי המונים על מנת לממן את הוצאות הלוויה שלה. בתוכנית, לארגן מסע ארון מפואר, עם סוסים לבנים וצעדה המונית לצלילי BTS – הלהקה האהובה על אשנטי.

בני המשפחה וחבריה של הנערה ארגנו לאחרונה ערב מיוחד לזכרה שבו הפריחו לשמיים בלונים סינים עם הקדשות שונות. מאוחר יותר, הם האירו את השמיים בזיקוקי דינור לזכר חייה הקצרים אך מלאים של אשנטי.