רשויות האכיפה של פורטוגל סוערות בעקבות הרשעתו של פאולו פריירה כריסטובאו. החוקר לשעבר במשטרה הלאומית הורשע במעורבות בסדרת פריצות אלימות, שהתחוללו בסביבת ליסבון בשנת 2014, ונידון ל-7 וחצי שנות מאסר.

כריסטובאו מוכר ברחבי פורטוגל ואירופה בשל מעורבותו בחקירת היעלמותה של מדלן מקאן. החוקר הפורטוגלי הסעיר את בני המשפחה של הנעדרת לאחר שאמר מספר פעמים כי צריך לשלוח את הוריה לכלא. לטענתו של כריסטובאו, ג'רי וקייט מקאן אחראים על היעלמותה של מדלן בגלל שאלו נטשו אותה לבדה בדירת הנופש בפראיה דה לוז, שעה שהם יצאו לארוחת ערב עם חברים.

החוקר הפורטוגלי הורשע יחד עם 15 נאשמים נוספים בסדרת פריצות אלימות – בחלקן הוא אפילו הודה בעצמו. לטענת הפרקליטות, כריסטובאו תכנן לפחות שתי פריצות, בהן המעורבים השתמשו בצווי חיפוש מזויפים בשביל לחדור לביתם של הקורבנות ולגנוב כסף וחפצים יקרי ערך.

חוקרים סיפרו כי באחד המקרים נחטפה משפחה שלמה, הכוללת זוג הורים ובת. בזמן הזה, שותפים לפשע פרצו לדירתם וגנבו שלל בשווי של יותר מ-118 אלף יורו. על פי ההערכות, מנהיג הכנופיה הוא עבריין מורשע שמרצה כעת עונש מאסר של 6 שנים על תקיפה של שחקן כדורגל.

זוהי לא הפעם הראשונה שכריסטובאו, לשעבר יו"ר הסוכנות הפורטוגלית לאיתור ילדים נעדרים, מעורב בפרשייה משפטית. בעשור שעבר, הוא הואשם בכך ששיבש את הליכי חקירת ההיעלמות של ג'ואנה קיפריאנו. לטענת אמה של הנעדרת, החוקר לשעבר עינה אותה ואת אחיה על מנת שיודו כי חטפו ורצחו את ג'ואנה.

החדשות המסעירות הללו העלו מחדש ספקות באשר לתפקודה של משטרת פורטוגול במאמצי החיפוש של מדלן מקאן ואף חשש שאנשי ביטחון שיתפו פעולה עם פושעים גם במקרה זה.

כריסטובאו הודה כי גזר הדין הפתיע וזעזע אותו בו זמנית. כמו כן, הוא הדגיש כי בכוונתו לערער על העונש.