בת 24 מאוסטרליה נעצרה ביום שלישי האחרון בחשד למעורבות ברצח של גבר מקומי לפני יותר מחצי שנה. סמנת'ה גרייס גיירמה נעצרה במהלך מבצע מיוחד של המשטרה, יחד עם עוד שני חשודים במעורבות בפרשת הרצח של ג'ארד לוביסון בן ה-37. כעת, גולשים שסרקו את חשבון האינסטגרם של גיירמה חשפו ממצא מצמרר שעשוי לסייע לרשויות להרשיע אותה.

ממצאי החקירה חושפים כי קורבן הרצח נראה לאחרונה ב-16 באפריל כשהוא רוכב על אופניו בעיר ניובורו, השוכנת כ-125 ק"מ מזרחית למלבורן. בעקבות היעלמותו, רשויות האכיפה סרקו את סביבת העיר עד שגופתו נמצאה ב-23 לחודש, כשהיא נטושה בשטח פתוח באזור מונדרה – כ-30 ק"מ צפונית לניובורו.

טרם הותר לפרסום מה הוביל את החוקרים לעצור את גיירמה, אך גולשים שסרקו את חשבון האינסטגרם של החשודה נחרדו לגלות כי היא שהתה באזור שבו ננטשה גופתו של לוביסון כיממה לאחר היעלמותו. בתמונה שפורסמה ב-17 באפריל, אפשר לראות שהחשודה טיילה באזור מונדרה עם הכלב שלה. בתיאור התמונה נכתב: "ההרפתקה היומית". בעקבות החשיפה, גולש אחד הגיב לתמונה וכתב: "מה עשית בהרפתקה?" – רק כדי לקבל תגובה מגולש אחר עם אימוג'י של סכין.

View this post on Instagram

Today's adventure

A post shared by @ samguillerme on

גיירמה נעצרה יחד עם שני חשודים נוספים, אחד בן 28 והשני בן 47. שמותיהם טרם הותרו לפרסום. כמו כן, אישה בת 47 עוכבה לחקירה בחשד למעורבות בפרשת הרצח של לוביסון. מעצרם של שלושת החשודים הוארך לאחרונה עד לסיום חקירת המשטרה. גורם המעורה בפרטי הפרשה התייחס למבצע המעצר ואמר כי הם צפויים לעצור או לעכב לחקירה חשודים נוספים ברצח של לוביסון כבר בימים הקרובים.

מקורב של גיירמה סיפר לכתבים מקומיים כי בני משפחתה וחבריה של החשודה המומים לנוכח מעצרה ואף תיאר אותה בתור "אישה ממשפחה טובה עם עתיד מזהיר". מנגד, חבר של קורבן הרצח אמר שמעצרם של החשודים בפרשה היה רק עניין של זמן.

"כולי מלא תקווה שאפשר יהיה לרדת לשורש הטרגדיה הזאת", סיפר אדם רדיקס, חברו של לוביסון, לכתבי ה-Herald Sun. "הבלשים עשו עבודה מצוינת ואנחנו מוקירים להם תודה על עבודתם הקשה. הם לא נחו לרגע מאז שהוא נעלם". השימוע הבא של גיירמה נקבע ל-7 בינואר, 2021.