רשויות מדינת קווינסלנד, אוסטרליה, פרסמו השבוע כי גופתו של גבר בשנות ה-30 לחייו, שהוגדר כנעדר, נמצאה ללא רוח חיים בגוף מים מקומי. מחלצים מצאו את גופתו של שנון הופמן יומיים אחרי שטבל ב"בריכת השטן" ועל פי ההערכות, האב בן ה-38 טבע למוות כשנשאב מתחת למים על ידי הזרמים החזקים.

הופמן הוא האדם ה-19 שטבע למוות ב"בריכת השטן" והשני רק בשנה האחרונה. מדריכי טיולים ומחלצים מספרים שהמקום שוכן בבריכות בבינדה בולדרס והכניסה אליו אסורה, שכן קיימות שם מערבולות שמסוגלות להטביע בני אדם ולהעלים את גופותיהם למשך ימים שלמים. מעבר לזה, בני הקהילה האבוריג'ינית שחיה בסביבה מזהירים כי הבריכות מקוללות.

על פי הפולקלור המקומי, "בריכת השטן" בבבינדה בולדרס הוא מוקד טביעתה של נסיכה אבוריג'ינית קדומה ששמה קץ לחייה במקום. האגדה מספרת שהנסיכה, אוּלנה, הייתה עתידה להינשא לנסיך בעקבות שידוך של אביה, אך זו התנגדה אחרי שהתאהבה בדייגה – לוחם משבט אחר. הנסיכה והלוחם נמלטו מבתיהם ונפתח אחריהם מצוד שהוביל אל הבריכות של בבינדה בולדרס. אוּלנה, נואשת לברוח מבני שבטה, קפצה ל"בריכת השטן" בזמן שהיא קוראת למאהב שלה – היא לא נראתה יותר לעולם. כעת, מקומיים טוענים שרוחה של הנסיכה עדיין רודפת את המקום ומושכת גברים צעירים מתחת למים אל מותם.

19 בני אדם טבעו למוות בבריכות מאז שנת 1940, מתוכם 17 גברים, אישה אחת וילד בן 8. חצי שנה לפני טביעתו של הופמן, מדיסון טאם, 18, טבלה באזור שאסור לשחייה וטבעה למוות אחרי שנקלעה למערבולת – גופתה נמצאה רק 5 ימים מאוחר יותר. בשנת 2008, ג'יימס בנט בן ה-23 שחה בקצה האזור האסור לשחייה ונמשך מתחת למים על ידי "כוח בלתי נראה". עדי ראייה סיפרו שהוא נאחז בענף של אחד העצים בניסיון להשאיר את ראשו מעל המים, אך הענף נשבר ובנט טבע למוות.

דון לוי, איש כוחות חילוץ לשעבר, התייחס למותם הטרגי של הופמן ואחרים ואמר: "זה תמיד קורה לגברים אמיצים, גברים טובים. הם תמיד אלו שמתים בגלל המעשים השטותיים האלה. חלק קוראים למקום 'בריכת השטן', אחרים מכונת הכביסה בגלל שהזרמים גורמים לך להסתובב מתחת למים. הכל שם בועות ואין לך שום דבר להיאחז בו. המים האלה מסוכנים, הם שואבים אותך פנימה".