שוטר לשעבר מקולומביה זעזע את תושבי המדינה אחרי שהודה ברצח של נערת ליווי בשנות ה-20 לחייה. אדווין יסיד ארדיה (33) מואשם ברצח של ג'ודית אלברז (22), אותה הוא חנק למוות בדירתה בעיר בוקרמנגה, צפון-מזרח המדינה, בזמן שהיה תחת השפעת סמים.

גופתה של נערת הליווי נמצאה על ידי עוברי אורח כשהיא נטושה בתוך תיק נשיאה באחד הרחובות בעיר. במהלך החקירה, בלשים הצליחו למצוא תיעוד במצלמות אבטחה ובו אפשר לראות את ארדיה סוחב את התיק עם הגופה במורד הרחוב יחד עם חבר.

אותו חבר זומן בעקבות זאת לחקירה ובמהלכה, הסגיר את השוטר לשעבר והכחיש כל קשר לרצח. לטענתו, ארדיה אמר לו שהתיק מלא בחצץ והוא לא העלה בדעתו שיש בפנים גופה.

ארדיה הודה מאז בהאשמות המיוחסות לו וציין שהוא הגיע לדירתה של אלברז בשעות הבוקר המוקדמות כשהוא תחת השפעה של סמים פסיכדליים. בן ה-33 אז חנק למוות את נערת הליווי ועזב את הדירה, רק כדי לחזור בסביבות השעה 17:30 בערב ולהיפטר מהגופה.

מאז התפוצצות הפרשה נחשף כי ארדיה שירת בכוחות המשטרה המקומיים עד שפוטר לפני 10 שנים בגלל שימוש בסמים. סוניה אז'לה, פסיכולוגית בשירות המשטרה, התייחסה לפרשה והוסיפה כי מדובר באדם שמתמודד כבר שנים ארוכות עם בעיות נפשיות.

"ארדיה הוא אדם מופרע מאוד", הוסיפה אז'לה. "בדיקה שלנו העלתה שהוא אפילו לא חשב פעמיים על מה שעשה. כלומר, אין בו שום חרטה על הפשע. כל מה שעניין אותו היה להיפטר מהגופה". רשויות החוק ממשיכות בינתיים לחקור את הפרשה.