רשויות החוק בברזיל לכדו סוחר סמים אחרי מרדף שנמשך שנתיים. רונלד רונלד (50) נעצר ביום שלישי שעבר בעקבות פשיטה על דירתו בעיר גוארוז'ה, ששוכנת דרומית-מזרחית לסאו פאולו. לפי הפרסומים בכלי התקשורת המקומיים, העבריין נתפס לאחר שרעייתו פרסמה תמונה שלו בחשבון האינסטגרם שלה.

הפשיטה על דירת הפאר של רונלד אירעה בשעת לילה מאוחר, בזמן שהעבריין, אשתו ובתם ישנו – כך לפי הדיווחים. בן ה-50 הוא אחד מבין שמונה חשודים שנתפסו בתקופה האחרונה כחלק ממבצע מעצרים נרחב בכל ברזיל, במהלכו שוטרים החרימו נשקים, תכשיטים, כסף מזומן, עשרות רכבים, סירה ואפילו מטוס.

אנדריזה דה לימה, אשתו של רונלד, חשפה את מיקומו של העבריין בפוסט אינסטגרם שהעלתה לאחרונה. היא פרסמה בעבר תמונות של השניים מיעדים אקזוטיים ברחבי העולם, כולל בקולומביה, דובאי, צרפת והאיים המלדיביים. דה לימה היא הבעלים של חנות לבגדי ים שעל פי החשד, שימשה בפועל כמכבסת כספים עבור רונלד.

במשטרה הברזילאית מעריכים שרונלד היה בקשר עם קרטלי סמים במקסיקו ולאורך השנים, הלבין הון בשווי של 900 מיליון דולר. "הוא היה קונה בתים על חשבון עסקים שהיו בבעלותו, עם שותפים שאפילו לא היו מסוגלים לקנות מכונית", סיפר ריקרדו רואיז, קצין במשטרה הפדרלית של ברזיל. "היה מקרה שגילינו שאחד השותפים שלו, בעסק שהכניס מיליוני דולרים, היה עובד פשוט במסעדה".

רשויות החוק בברזיל החלו לחשוד שרונלד מקושר לעולם התחתון כבר בשנת 2019, אז הוא קנה דירת פאר במדינת מינאס ז'ראיס ושלוש מכוניות תוך שבועיים – אחת מהן הוערכה ב-183 אלף דולר. לפי ההערכות, הוא עבר ניתוחים פלסטיים לאורך השנים כדי לשנות את ההופעה החיצונית שלו.